Skocz do zawartości

[Tracker] Tracker GPS


Rekomendowane odpowiedzi

hej

Znacie może produkty tego typu:
https://bikefinder.com/product/tracker/

Za nieco normalniejszą cenę + z możliwością schowania np. pod sztycą? Nadajnik GPS który można sparować z urządzeniem mobilnym za 150 euro to absurd.

Pytam bo przed zakupem droższego roweru zatrzymuje mnie fakt, że są kradzione jak świeże bułeczki z piekarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tej chwili można kupić w dobrej cenie Boomerang CycloTrac V1:

https://shop.boomerangbike.com/products/boomerang-cyclotrac-v1-europe

Koszt 29$ + 24$ przesyłka, miesięcznie 3.90$ (płatne przez PayPal). Wyprzedaż bo pod koniec czerwca będzie nowa wersja V2 (działająca na LTE, mniejsza, szybsza).

Właśnie do mnie dotarł, na razie dopiero kilka dni to używam.

Zalety:

  • działa! (co jest bardzo dużym plusem, po doświadczeniach z różnymi chińskimi wynalazkami wreszcie coś co działa),
  • jedno ładowanie baterii faktycznie do tygodnia powinno wystarczyć,
  • nieźle podaje pozycję, zapisuje ślad wszelkich tras rowerowych,
  • podobno nieźle odstrasza amatorów cudzej własności bo wydaje piski i świeci przy najmniejszym wstrząsie,
  • przykręcane specjalnymi nietypowymi śrubami pod koszyk bidonu, bardzo ciężko to odkręcić typowym śrubokrętem, bez wszczęcia alarmu - raczej niemożliwe,
  • bardzo wygodnie steruje się apką na iOS (jest też na Androida), także obsługa na stronie Web,
  • opcjonalnie można użyć sterowania komendami wysyłanymi przez SMS (tylko w szczególnych przypadkach - hardware reset, zmiana głośności czy długości alarmu),
  • nie trzeba instalować pod bidonem, można dokupić adapter na bagażnik (to jest standardowy adapter do uchwytów Gorilla Cage na widelec - ale w dobrej cenie).

Wady:

  • popiskuje sam z siebie albo przy poruszeniu co jakiś czas, co doprowadza do paniki mojego psa ;), także w serwisie rowerowym powodowało to sensację, czekam aż producent mi wreszcie podpowie jak to wyłączyć - w zasadzie największa istotna wada,
  • dość duża zwłoka z wszczynaniem alarmu (3 minuty), podobno można to zmienić kosztem większej ilości fałszywych alarmów ale nie mam jeszcze informacji jak to zrobić,
  • alarm dość krótki i cichy, ale mam instrukcję jak to zmienić - wypróbuję,
  • producent dość powoli albo w ogóle nie odpowiada na maile z bardziej szczegółowymi pytaniami,
  • jest duży, zajmuje sporo miejsca, nie da sie ukryć nigdzie - co wg. producenta jest istotną zaletą bo odstrasza złodziei,
  • czasami pojawiają się "przejazdy na sucho" w zapisie tras w aplikacji - jak jest słaby sygnał GPS to raportuje trase mimo, że stoi w miejscu i nie wiem jak taki wpis w logu skasować,  czasami apka na iOS głupieje jak się próbuje obejrzeć taki wpis (ale w niczym to nie przeszkadza w użytkowaniu),
  • w środku jest SIM operatora z USA, sterowanie SMSami może dodatkowo kosztować (ale jest to raczej wyjątkowo potrzebne).

Ogólnie na razie jest OK, mam nadzieję, że drobne niedogodności uda się wyeliminować. Jakby ktoś był zainteresowany to zdam relację.

Co do innych opcji - nie ma za bardzo z czego wybierać. Większość projektów w ostatnich latach padała dość szybko, producenci rowerów w ogóle nie zauważają tematu (a gdyby tak antena była wbudowana w ramę to by było coś). Jedyne co znalazłem godnego rozważenia to:

  • właśnie  https://bikefinder.com/ też brałem pod uwagę (mimo że znacznie droższe) ale do czerwca nie mają na składzie, można je trochę taniej kupić w sieci sklepów XXL w Norwegii (800 koron norweskich czyli jakieś 350 PLN) ale jakoś mi tam w tej chwili nie po drodze ;) a poza Norwegie nie wysyłają.
  • Sherlock (https://www.sherlock.bike/en/) ale też bardzo drogo (200 EU z pakietem za używanie przez rok), nie wiem czy jeszcze aktualne - sklep na stronie nieczynny co najmniej od kilku dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...