Skocz do zawartości

[sposób zaplecenia koła] przesunięcie osi koła


bartekss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.  Opisywałem  problemy  z kołem do kawiarni rowerowej. Nie ma tam miejsca na  fuszere czy pójście na skróty bo pojazd waży ponad 300 kg więc koło musi być solidne.

mam zaplecione - 26 cali,  felga frotrese pod v breki, szprychy 2,33mm .Okazało się że po włożeniu w ramę różnica odległości felgi od  ramy na wysokości v braków to około 9mm . Udało się przepleść, przesunąć felgę  o około 6,5mm  ale zaczęły wychodzić gwinty z nypli. Muszę przeciągnąc jeszcze felgę na jedną stronę   o   1,5-2 mm . Pytanie : o ile maja być dłuższe szprychy ? Obecnie wystają 1,5-2mm  z nypla, w nyplu również jest tej szprychy około 4mm -gdzie nie łapie jej gwint. Pytanie jak długie kupic? Teraz mam  248mm .

Będę wdzięczny zapodpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile brakuje do główki nypla ( od góry patrząc  na obręcz ) i o tyle dodaj do tych 248. Natomiast z drugiej strony jeśli już wyszły z nypla to o tyle krótsze o ile wyszły. Chodzi mi o ta perspektywę : ( najlepiej jak się kończy szprycha tak, by śrubokręt można było włożyć i obrócić nypel, ale jeśli jest na równo z wysokością nypla to też jest ok.

out.php?i=1132605_img-20160916-103717.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...