Skocz do zawartości

[6000-8000] Szosa karbon endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Są różne typy budowy ciała. Ja jestem ektomorfikiem z dłuższymi kończynami. To nie jest standard i rozwala wszelkie kalkulatory.

Jeśli chodzi o długość rury poziomej to jeszcze się zgodzę i można ją dopasować na podstawie przekroku. Ale niestety później okazuje się, że brakuje tułowia, aby komfortowo sięgnąć kierownicy, bo na podstawie przekroku automat myśli, że człowiek jest kolosem..i dobiera długą ramę górną a do tego jeszcze mostek min. 120mm. Nie ma złotego środka.

Wracając do tematu, celuję w krótszy reach co pozwoli mi bardziej się wyprostować i uzyskać komfort kosztem aero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dlugosc gory zostala dopasowna prawidlowo, nie ma mozliwosci aby zabraklo tulowia. 

Jak go brakuje, to znaczy ze rama jest za dluga, w duzej wiekszosci przypadkow, za duza. I dzieje sie to dokladnie, jak to opisales w drugim zdaniu.

Skoro szukasz krotkich ram, to faktycznie kierunek endurance bedzie dobry. Niektore sportowe, z krotka gora ramy, tez mogłyby przypasowac ale pewnie kosztem wiekszej ilosci podkladek pod mostkiem.  Jak to jeszcze jest w akceptowalnych granicach, warto zwrocic uwage na np rozstaw kol, dlugosc tylnych widelek, ma to wplyw na prowadzenie sie roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...