Skocz do zawartości
witek83

[rower MTB] z otworami na bagażnik do 5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

witek83

Cześć, przymierzam się do zmiany roweru (dotychczas Merida carbon flx race). Potrzebuję uniwersalnego roweru z jak najłatwiejszą możliwością montażu bagażnika (tego brakowało mi w Meridzie) na dłuższe wyprawy (2 sakwy + wór). Ważne, aby po demontażu bagażnika dawał możliwość trochę bardziej sportowej jazdy (dlatego raczej odrzuciłem rower crossowy/trekingowy). Rower nie musi posiadać lepszego osprzętu niż mój dotychczasowy - chcę zmienić ze względu własnie na bagażnik, zbyt małą wielkość ramy dotychczasowego roweru i chęcią przesiadki na 29 cali.

Budżet - ok. 5 tys zł. Mam 180 cm, waga ponad 70kg.

Z moich ostatnich obserwacji widzę, że coraz rzadziej w droższych rowerach MTB pojawiają się otwory do montażu bagażnika, ale np taki Giant Talon mi się rzucił w oczy, że posiada.

Pozdrowienia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezent

Taka polityka firm. Np Scott uchwyty ma w rodzinie Acpect, Superior w Sport.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mori4

Trek w x-calibrach i w Roscoe na pewno ma możliwość zamontowania bagażnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witek83
Napisano (edytowane)
dziękuję, korzystając z rad na dzień dzisiejszy mam 3 modele:

scott aspect 910

trek x-caliber 9 2019 (2018 chyba był trochę lepszy jeśli chodzi o osprzęt)

giant talon 29 0 2019

Oprócz tego byłem w sklepie koło mnie i jest tam Cube attention SL 2018 (29 cali, rama 19) w cenie 3479 zł.
Pani w sklepie powiedziała również, że do Merida Big Nine 500 można zamontować bagażnik (ma jedną dziurę na środku) ale chyba mniej bym ufał takiemu rozwiązaniu i odpuszczę Meridę.

Skoro warunek konieczny każdy z nich spełnia, to kluczowa jest dla mnie wygoda zwłaszcza na dłuższych trasach i jak się rower/rama będzie spisywał przy obciążeniu na bagażniku np 30 kg przez dłuższy czas. Wiem, że jest to dość subiektywne, ale może ktoś posiada jakieś wskazówki/ przydatne informacje. Z tego co poczytałem skłaniałbym się najbardziej ku trekowi. 

EDIT: Zacząłem wczytywać się mocniej w forum i natrafiłem na coś takiego: https://www.canyon.com/pl/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-6-0.html  Może byłby to dla mnie rozsądny kompromis.
Edytowane przez witek83

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
witek83

chyba dałem ten wątek w złym miejscu, jest możliwość żeby przenieść go piętro wyżej, do 29er?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta