Skocz do zawartości

[chwyty] Tioga Mushy


Alvaren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początek coś z teorii:

 

> Wygodne i dobrze dopasowujące się do dłoni gripy.

> Guma kraton.

> Długość gripów: 120mm.

> W komplecie końcówki plastikowe ze śrubą.

> Waga: 74g (bez końcówek).

 

Cena: 23-25zł

 

http://arnik.freshsite.pl/images/tioga/gripymushy.jpg

 

Na tych chwytach przejechałem góra 2000 km. Po połowie dystansu blaszki gumy, które pokrywają gripy urywają się i powoli gripy zaczynają się rozwalać. Poza tym ni w morde nie idzie ich umyć a brud, co gromadzi się między blaszkami cholernie brudzi łapy, jeśli nie jeździsz w rękawicach to lepiej je zakup i śmigaj w nich cały czas. No i najważniejszy mankament to zsuwanie się gripów w stronę mostka, jedyne, co można zrobić to chyba je przykleić. Moje stare gąbki lepiej się trzymały niż te syfiate gripy.......a oto efekty jazdy po niespełna 2 sezonach:

 

img4005yj2.th.jpg img4008qg0.th.jpg img4009sx9.th.jpg

Edytowane przez Alvaren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Heh ciekawe to, ja również ich używam i bardzo sobie chwalę, niestety każde gripy po jakimś czasie się sypią, im gorsze warunki tym szybciej. Pomysł jeżdżenia na rowerze bez rękawiczek pominę wymownym milczeniem ... Widać nie zauważyłeś zagłębień po obu stronach gripa - służą do umocowania ich zipem, to załatwia sprawę przesuwania. Może i inne gripy są bardziej trwałe ale te są za to cholernie wygodne :P i inne się (naprawdę) kręcą ;) a te po zapięciu zipem nie ...

PS. Opony z miękkim bieżnikiem też wytrzymują 1000-1500 km, za to oferują wybitną przyczepność i bezpieczeństwo (sprawdzone -> Maxxis High Roller Super Tacky 2,35), czy czepiać się ich więc za małą trwałość??? Ja tam zajadę swoją jeszcze trochę, kupię następną i nadal będę się dobrze bawił na zjazdach zaliczając o 50% mniej gleb a jeżdżąc szybciej i bawiąc się lepiej...[swoją drogą polecam gumkę]:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...