Skocz do zawartości
Rejchu

lancuch przeskakuje

Rekomendowane odpowiedzi

Rejchu

Witam

pewnie juz byl nie jeden taki temat ale sprobuje. 

Ostatnio robilem przeglad i naprawialem kilka rzeczy w mojej Meridzie Striker Crossway Hybrid. A to wymienilem korbe, wyregulowalem przerzutki, wymienilem lancuch. I zaczely sie problemy, czesto po mocniejszym nacisnieciu na pedal przeskakuje lancuch. Nie przeskakuje z miedzy przerzutkami ale jakby omyka i pedal leci troche do przodu wtedy. 

Czy musze jeszcze wymienic kasete/wolnobieg ? przeskakuje jakby na wszystkich, na nizszych i wyzszych przerzutkach. Czy musze wymienic przod i tyl czy moze zaczac najpeirw od tylu zeby ewetualnie nie wymieniac czegos czego nie musze i nie pakowac sie w koszty. 

dzieki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Teraz, Rejchu napisał:

na nizszych i wyzszych przerzutkach

Przerzutka jest jedna z tyłu.

Teraz, Rejchu napisał:

A to wymienilem korbe

Teraz, Rejchu napisał:

Czy musze wymienic przod i tyl czy moze zaczac najpeirw od tylu zeby ewetualnie nie wymieniac czegos czego nie musze i nie pakowac sie w koszty.

No to wymieniałeś korbę czy nie? Wymień kasetę, blaty z przodu wytrzymują dużo dłużej.

Aha, temat za sekundę poleci do śmietnika bo brakuje nawiasów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Wrzuć fotki kasety i korby do tematu z ocenianiem stanu napędu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rejchu

nie wiem o co chodzi z tymi nawiasami. jestem nowy tutaj i widocznie nie przeczytalem "regulaminu".  Korbe wymienilem. 

Dzieki, fotki wrzuce. Czytalem gdzies ze jak naped juz ma swoje lata i wymienia sie lancuch to nalezy tez wymienic kasete bo lancuch moze sie "nie przyjac".  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Kasetę wymienia się gdy jest potrzeba.Nie każda wymiana łańcucha pociąga za sobą wymianę kasety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta