Skocz do zawartości

[3500-4500 zł] mtb /xc i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

           Dawno mnie tu nie było ale czas na zmianę roweru więc  proszę o radę - wypadłem trochę z obiegu więc pewnie coś doradzicie. Potrzebuję kupić nowy rower MTB/XC do poniższych celów:

  1. Głównie leśne ścieżki ale w sezonie raz czy dwa razy w miesiącu wypad w góry (Skrzyczne, Barania i okolice) ale nie na zawody tylko sobie poszaleć trochę 
  2. Ważne to brak linki na rurze podsiodłowej bo muszę czasem zamontować fotelik HAMAX dla dziecka
  3. Wzrost 183 cm, 86 kg wagi

Jakie wymagania:

  1. Rama 19,20 cali najlepiej w ciemnym kolorze, koniecznie matowa a jakby linki były prowadzone wewnątrz - koniecznie TAPERED a sztywna oś to super byłoby
  2. Koła 29 cali
  3. Amortyzator min powietrzny skok 100 mm i golenie raczej 32 mm - koniecznie sztywna oś
  4. Osprzęt klasy DEORE lub wyżej ale łącznie z hamulcami chyba, że będzie coś fajnego z poza rupowymi to rozważę wymianę na min Deore
  5. Napęd 2x10, 2x11, 3x10 to minimum
  6. Budżet to max 4500 

Z tego co wypisałem to najbardziej pasuje mi Kross Level B7 z 2016 roku https://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7 ale te Avid DB1 mnie trochę martwią. Jak macie jakieś propozycje ciekawe to podrzućcie proszę  - z góry dziękuję za każdą radę

 

 

Napisano

 

 

ale te Avid DB1

 

Mnie też martwiły.

Kiedyś już to pisałem,zaraz po zakupie B7 miały być wymienione,ale dałem im szanse,przy najmniejszej nieprawidłowości miały iść w odstawkę.

Tysiące przejechanych km mijają,a one nie chcą strzelać focha.

Żeby nie było nieporozumień,to podstawowa półka,żadna rewelacja,one po prostu robią swoje,nawet przy dosyć ostrych zjazdach.

Niestety B7 z 2016 będzie już raczej bardzo kiepsko dostępny.

 

Napisano

Znalazłem jeszcze model z 2016 z odpowiednią ramą ale mam pytanie - Bo zależy mi na ramie TAPER bo jak się będę rozbudowywał to raczej tylko taki amortyzator. Czy rama w modelu B7 z 2016 to jest TAPER ? Gdzieś w jakimś wątku było info, że jest tam jakaś redukcja do wybicia i jest taper. Podobno rama 2016 i 2017 niczym się nie rożni a w 2017 jest już info o stożkowej rurze a w 2016 nie.. 

Napisano

Super dziękuję - zostało mi w takim razie do wyboru to:

 

 

Jakie rady ?

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...