Skocz do zawartości

[Okulary] Okulary ze szkłami korekcyjnymi


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Rozglądam się za nowymi okularami rowerowymi (do szosy), chciałbym jednak mieć możliwość zamontowania szkieł korekcyjnych. Idealnie gdyby miały także dodatkowe - osobne - nakładki przyciemniające (jeżdżę za dnia i w nocy).

Czy do każdych okularów rowerowych da się zamontować szkła korekcyjne? Czy jedynie wybrane modele? Co polecicie?

 

Czy np. do takich z wymiennymi szkłami:

https://www.decathlon.pl/cycling-900-red-4-pary-szkie-id_8382660.html

da radę zamontować także korekcyjne?

Napisano

Hej, Polecam okulary BBB z ramką do szkieł korekcyjnych -  https://www.szumgum.com/okulary-sportowe-bbb-optiview-bsg-33.html
 

Używam od ponad 3 lat, korekcyjne zmieniałem w między czasie u optyka.
Jeździłem wcześniej w dwóch modelach Arctici i różnica na korzyść BBB jest kolosalna.

Musisz pamiętać,że tego typu okulary zawsze trochę szybciej zaparowują zaraz po zatrzymaniu.

 

Pozdrawiam

Witek

Napisano

Z własnego doświadczenia - to rozwiązanie sprawdza się tylko przy niedużej wadzie/cienkich szkłach. Ja mam - 9, zainwestowałem w takie okulary i ... wyrzucone pieniądze. Problem tkwi w tym, że szkła mocno korygujące mają dużą "krzywiznę" soczewki i dobrze funkcjonują kiedy są umieszczone mniej więcej prostopadle do kierunku patrzenia. W okularach sportowych szła są zazwyczaj mocno nachylone (bo "zachodzą" na bok głowy) w efekcie przez tak zamontowane, grube szkła, praktycznie niczego nie widać. 

Napisano

Problem tkwi w tym, że szkła mocno korygujące mają dużą "krzywiznę" soczewki i dobrze funkcjonują kiedy są umieszczone mniej więcej prostopadle do kierunku patrzenia. W okularach sportowych szła są zazwyczaj mocno nachylone (bo "zachodzą" na bok głowy) w efekcie przez tak zamontowane, grube szkła, praktycznie niczego nie widać. 

Absolutnie racja - nawet przy mniejszej korekcji (u mnie -2 i -1.25) ważne, by szkła dorobił optyk, który już zna temat - ja miałem szczeście znaleźć na warszawskiej Pradze takiego, który sam jest zapalonym rowerzystą i dorobił mi idealne szkła do fotochromów Shimano.

  • 3 tygodnie później...
Napisano

 

 

ej korekcji (u mnie -2 i -1.25) ważne, by szkła dorobił optyk, który już zna temat - ja miałem szczeście znaleźć na warszawskiej Pradze takiego, który sam jest zapalonym rowerzystą i dorobił mi idealne szkła do fotochromów Shimano.

Rozumiem, że optyk wstawiał Ci szkła do wkładki korekcyjnej?

Ile to kosztowało?

Poprosiłbym też na PW namiary na tego optyka (żeby nie było, że go reklamujemy :icon_cool: ).

Napisano

Artek610 - koszt chyba 80 zł rok temu, okulary te z najtańszych plastików chyba bez powłoki antyodblaskowej. Do dzisiaj bardzo dobrze się spisują.

Wysłałem adres na priv.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...