Skocz do zawartości

[rękawiczki] lenie z długimi palcami


roco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie rękawiczki Lemon Sport Lizard (bez palców) w miarę fajne, ale po dłuższym użytkowaniu mam bóle dłoni w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. W tym miejscu brak jakiejkolwiek wkładki żelowej. Ostatnio też jak brałem udział w wyścigach, w tych rękawiczkach, natarłem sobie bok kciuka, pewnie od manetki. Dlatego też postanowiłem kupić rękawiczki z długimi palcami.
Wybór padł na FOX Ranger Gel 2017, jeszcze nie używane i jeszcze mogę zwrócić. Wykonanie fajnie, mocne, rozciągliwe, dobrze leżą w dłoni. Tylko wkładka żelowa trochę twarda (może tak ma być) i to co mnie zaniepokoiło to to, że szwy są normalne, nie płaskie. Zmieniając w nich przerzutki na sucho troche czuje te szwy w kciuku i tak zastanawiam się czy te szwy nie będą utrudniały jazdy.
 

Może ktoś ma je i chciałby się podzielić opinią, a może coś lepszego byście polecili? Nie musi mieć bajerów typu możliwość dotyku w smartfonie, po prostu rękawiczki rowerowe z długimi palcami na lato, bardziej na wyścigi, treningi niż na turystyczną przejażdżkę..

post-199217-0-04160400-1492292609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie, bo są mocno "rozchodzone". 

Na początku użytkowania chyba nie pamiętam jak było, ale chyba nic nie uciskało.

W żadnym wypadku nie chce Ci doradzić żebyś oddał Foxa, bo Dakine lepsze - nie mam żadnego porównania.

 

W szafce od dwóch lat leżą Endury i to je od przyszłego sezonu założę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zmówię je i zobaczę jak leżą w dłoni, a foxy przyszły dopiero w piątek, więc mam jeszcze czas na oddanie.

Tak troche nie przemyślane są te rękawiczki, bo jak zmieniam przerzutki to zazwyczaj boczną częścią kciuka i tu mam szew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jazda dakine ventilator kupione na dakine.pl

 

nie wiem jak to skomentować poza tym, że obym trafił na wadliwą sztukę.

Na plus: wentylacja

Na minus: dość śliskie np. trzymając bidon, dobrze, że na gripach się trzymają oraz dotyk słabo działa korzystając z telefonu, ale to w sumie taki szczegół.

 

Odesłane na reklamację - na tą chwilę odpowiedź via fb:

"Dzień dobry, bardzo mi przykro, że taka sytuacja ma miejsce. Bardzo rzadko zdarzają nam się reklamacje rękawiczek. Prosiłbym o odesłanie tych rękawiczek, a ja dołożę wszelkich starań, żeby jak najszybciej tą sprawę rozwiązać. Pozdrawiam"

354667ea5cf0e0f6fd5fa505600f4a2c.jpg

 

ce242efdcc6d60b5883f6028a56e1e3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wierzbajol może za małe kupiłeś?

 

Dziś je (Dakine Ventilator) dostałem i od razu poleciałem w teren. Kupowałem na allegro. Poza trudnym użytkowaniem ze smartfonu (ale to szczegół) nie zauważyłem jakiś problemów, może wyjdą przy dłuższym użytkowaniu.

Ogólnie fajnie przewiewnie, a te łączenia tkanin na kciuku nawet nie odczułem przy zmianie przerzutek.

Obwód dłoni mam jakieś 21cm i rozmiar M wyśmienicie pasuje.

 

post-199217-0-86316900-1492716912_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moje ventilatory wyglądały praktycznie tak samo po kilku wyjazdach.

Praktycznie między wszystkimi palcami porobiły się mniejsze lub większe dziury.

Tak, że nie wiem czy to jednostkowy przypadek.

Moje zostały odesłane na reklamację, otrzymałem nowe ale jeszcze w tym sezonie nie miałem przyjemności w nich pojeździć.

U mnie nie było problemu z dotykiem, są mega wygodne i przewiewne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

poprzednia para ventilator wymieniona.

druga para po 3 miesiącach zaczyna się pruć - zgłoszone do dakine - pierwszy feedback, że nie wygląda to na wadę produktu i że ich rzeczoznawca na podstawie zdjęć ma wydać opinię.

 

Co jest dla mnie dziwne, że nie przypominam sobie abym poprzez jakąś glebę je uszkodził - zwłaszcza, że przy glebie pewnie uszkodził bym je bardziej, poza tym to wewnętrzny palec oraz wewnętrzna strona czyli bardziej chroniona - nie mam pojęcia jak miałbym doprowadzić do takiego uszkodzenia :/

 

9aef8c1e2939f439035e776b9842763f.jpg7c2f657b8242fe67a1ee9f9d8334bf1d.jpg972500e2eda9d32442911629b1a02170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...