Skocz do zawartości

[Rower] za ok. 2 tysiące zł


volcan22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam przygodę z rowerami dlatego chciałbym rower do jazdy po szutrach oraz po asfalcie. Przejrzałem kilka ofert poczytałem opinie i mam mętlik w głowie. Zastanawiam się nad powiedzmy dwiema opcjami, oczywiście jakbyście mieli jakieś propozycje lepsze to chętnie wysłucham  :)

 

http://www.krolestworowerow.pl/pl/p/KROSS-Hexagon-R8-2017/494?gclid=CPiS88XWwdICFRNUGAodsfMEDg

 

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8350454.html

 

Proszę o pomoc i doradztwo  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co podałeś to bierz tego B-Twin'a ponieważ ma dużo lepszy amortyzator.

Ten XCT z Krosa złapie luzy po paru km nie wspominając już o tym, że to wcale nie pracuje.

Za krosem napęd przemawia a za b-twinem amor i cena...

Ja brałbym B-Twina bo w tych napędach aż takiej różnicy nie poczujesz jak przy tych dwóch amortyzatorach a i trochę kasy zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne tylko i wyłącznie tam przy tym b-twinie są różne rodzaje pakowane (tak mi się wydaje po opisie 2 opcje wyboru czy montażu ale obie są ok).

Sam testowałem kilka tarczówek mechanicznych, hydraulicznych i v-brake i zawsze hydrauliczne były po prostu lepsze jeśli chodzi o hamowanie.

Minus jest taki, że klocki droższe ale za to nawet jak popada to nie masz się co martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczne tylko i wyłącznie tam przy tym b-twinie są różne rodzaje pakowane (tak mi się wydaje po opisie 2 opcje wyboru czy montażu ale obie są ok).

Sam testowałem kilka tarczówek mechanicznych, hydraulicznych i v-brake i zawsze hydrauliczne były po prostu lepsze jeśli chodzi o hamowanie.

Minus jest taki, że klocki droższe ale za to nawet jak popada to nie masz się co martwić ;)

 

Jeżeli chodzi o te hamulce hydrauliczne to szukać egzemplarza z którą najlepszą opcją HAYES RADAR czy BTWIN by TEKTRO? Czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te hamulce hydrauliczne to szukać egzemplarza z którą najlepszą opcją HAYES RADAR czy BTWIN by TEKTRO? Czy to nie ma znaczenia?

Jak testowałem tanie Hayesy, Shimano i Tektro to najlepiej hamowały Tektro i w tym kierunku bym szedł mimo różnych opinii.

Shimano są dobre ale  wyższe modele, te tanie nawet nie mają śruby na klocki tylko zawleczki. Hayesy ciut słabiej od Shimano.

Niestety z tego co pamiętam to z Tektro to były Draco 2, Shimano M395 chyba a hayesy nie pamiętam...

W każdym bądź razie każdy z tych hebli będzie lepszy niż mechaniczny czy v-brake :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą w decathlonie i jest na ich stanie ostatni model b'twina 560 z 2016 roku. Cena dosc wydaje mi sie dobra bo 2099 zl. Proszę o poradę czy ta 560 jest lepsza jezeli chodzi o osprzęt od tej 540, którą zamieściłem w pierwszym poście? Oplaca sie?

 

Tu kest specyfikacja tego roweru

http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/btwin/48998/rockrider_560/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-1/8" to nie taper...

w opisie jest błąd, tam są stery ahead 1-1/8" zobacz po opisie amora :) chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

Co do opłacalności ja bym dołożył (plusy wymienił gtb) tylko pamiętaj, że tak można ciągle dokładać i dokładać ale w tym wypadku mieścisz się w budżecie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1-1/8" to nie taper... w opisie jest błąd, tam są stery ahead 1-1/8" zobacz po opisie amora :) chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

No niestety ale mylisz się , główka ramy jest tapera (co od razu widać) a widelec ze sterówką 1 1/8 (zastosowana bieżnia redukcyjna) . Tu masz opis ze strony decathlonu https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-560-id_8336092.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...