Skocz do zawartości

[~3500] Kilka modeli i mały dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam wymienić mojego rometa ramblera r-line 2.0 z 2014 roku na coś lepszego i tutaj mam już upatrzone modele, ale nwm który wybrać. Mam 187 wzrostu i ważę 82 kg, ale spada, bo an redukcji jestem ;D Od ziemi do krocza mam 91 cm (tak wiem, długie nogi). I tak nie jeżdżę w maratonach i się nie ścigam, bardziej rekreacyjnie, ale też lubię wjechać w teren. Jak tylko robi się cieplej to praktycznie codziennie rower. I tak mam 4 modele:

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-80081-Kross-Level-R8-2016-Rower-gorski.html?ceneo_spo=true

http://rower-sport.pl/pl/p/KROSS-LEVEL-B7-29-2016-wysylka-gratis-/2959?unibike - tutaj niestety tylko rama 17, albo 21, 17 znów za mała, a 21 pewnie za duża, a b7 z 2016 nie ma nigdzie z ramą 19

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-900-275-id_8366620.html - tutaj bardzo fajna propozycja, ale nwm czy napęd 1x11 bd dla mnie dobry, jak nie ścigam się i na dodatek 1x11 przy 27.5 to chyba za mało, braknie prędkości na prostych.

http://rower-sport.pl/pl/p/KELLYS-THORX-10-2016/2868 - bardzo często polecany, ale mam teraz 3 blaty z przodu i nie używam all, praktycznie drugi blat tylko i czasem na 1 jeżdżę. I też słyszałem, że na geometrię ramy narzekają. Ogólnie jak by b7 był w rozmiarze 19 to bym się nie zastanawiał a tak to lipa.

Jeżeli macie jakieś inne propozycje do max 3500 zł to proszę pisać (b`twin to taki wyjątek ^^). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po długości nogi to zdecydowanie pasowałaby Ci rama 21'' ale jeśli masz długie nogi to stosunkowo krótszy tułów więc może być troszkę za długa horyzontalnie. Przy 19'' prześwit miałbyś pewnie około 10cm. Więc według mnie bez przymiarek w sklepie się nie obejdzie. 

Co do propozycji to dobrze nawet bardzo dobrze osprzetowo wygląda Unibike Expert, za 3500 można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie mój faworyt pod względem osprzętu to ten kellys thorx 10 2016, bo w miarę tani i nie lada sprzęt ma założony. Tego b`twina odrzucam, bo 1x11 to nie na moją jazdę, bo czasem lubię po prostej się rozpędzić to braknie prędkości. Jeszcze kross level b7/b8 i r8. r8 mieści się w budżecie i ma ten sam osprzęt co b8, tylko rozmiary kół inne. B7 znów gorsze hamulce i raczej przerzutki, no bo gx jednak jest wyżej niż deore i slx. Tak ostatecznie kellys thorx 10 2016 czy kros level r7/b7/b8/r8 2016 co brać a i bd on zamawiany przez internet, bo raczej nie mam nigdzie w promieniu 100 km takiego sklepu z rowerami, a jak nawet był to b8 już wyprzedali i nie mam jak się przymierzyć. Co najlepsze zależy mi też na sztywnych osiach a te krossy je mają, bo w moim obecnym romecie są haki 9mm i na zakrętach zwłaszcza przednie koło po prostu czuć, że brakuje sztywności i czasem nawet tarcza o hamulce otrze tak się wygina przy dużej prędkości i mocnym skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym cubem, ale jak widzę, że są tam hamulce m355 to już od razu się odechciewa. Główka też nie jest tapered ani nie ma sztywnych osi. Bardzo mi zależy na tych ośkach qr15, bo w obecnym romecie mam haki 9mm i na byle jakimś zakręcie, albo przy większej prędkości tak koło potrafi się wyginać, że tarcza o klocki obciera i nawet kierując to czuć to. Chyba wezmę kross`a r7/8 lub b7/8. Ale bardziej ku b8/r8 się skłaniam, bo różnica w cenie to z 100, max 200 zł a osprzęt o wiele lepszy, hamulce jak i samie przerzutki + r8/b8 mają amorek już tapered. Ale teraz pytanie, mam tak 91 cm do przekroku i ogólnie 187 wzrostu i przy wersji r8 rama 21 pewnie by była dobra, ale nwm czy przy wersji b8 już nie brać ramy 19. Jak by mógł ktoś znaleźć rozmiary ram rometa z 2014 był bym bardzo wdzięczny, bo aktualnie rama 20 jest za krótka, ale wysokościowo jest dobrze. A i z tego co widzę to wersje b8 mają tylko blokady na koronie, a r8 mają już na kierownicy i wersja r8 ma z przodu gx a b8 x5, ale to chyba żadna różnica szczególna. Ale nwm czy brać też wersję 27,5 czy 29, czy odczuję jakąś większą różnicę ? Chociaż przy tym wzroście chyba lepiej wersje 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem Thorxa 10 2016 przez dwa tygodnie, oddałem go, po reklamacji, ze względu na wady lakiernicze.

Zakupiłem potem Krossa R8 2016.

 

Jak dla mnie, ramy S, na Krossie lepiej się czuję. Lepiej się podjeżdża na pewno i tak jakby więcej siły na pedały było przekazywane (kondycja sie nie zmieniła ;) )

Napęd 2x10 jest w zupełności wystarczający, a przy 3x10 to strasznie dużo przerzucania biegów było.

 

Kross R7 ma tą samą ramę co R8 i  wybrałbym R7 lub R8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to podjąłem decyzję, że albo kross r7 albo r8, zobaczę jak z kasą bd jeszcze, ale różnica to 350 zł, a osprzęt już trochę wyższy. Ale przy moim wzroście i kole 27,5 to myślę, że 21 cali bd git, bo obecna 20 z rometa jest trochę za mała, ale do końca nie jestem pewien jaką geometrie ma, bo co źródło to dane inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...