Skocz do zawartości

[Stara szosa] Czy warto trochę podrasować ?


slawekszy

Rekomendowane odpowiedzi

mniej mnie irytują kulki w Shimano

Kulki shimano były dobre , ale ładnych parę lat wstecz - obecnie to już nie to (nawet wysokie modele) . Prostota serwisu kulek (szczególnie dla mniej wprawionych) jest też przesadzona.

 

 

A już na pewno te pierwsze są tańsze w serwisie, bo ile kosztuje kilka gramów smaru, papierowy ręcznik i 15-20min. roboty?

Do piast na maszynach zaglądasz zdecydowanie rzadziej niż kulek a i samo toczenie się takich kół wypada zdecydowanie lepiej (szczególnie w przypadku takiego budżetu jak ma autor tematu) , a koszty samych łożysk to kilka/kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest dzieleni skóry na niedźwiedziu . Zmierz rozstaw tych haków bo to jest główny parametr decydujący o wyborze konkretnego kompletu (te co linkowałem występują w dwóch wersjach - 130 i 135).

 

Zmierzyłem rozmiar haków, wychodzi że od wewnątrz jest 128 mm, teraz pytanie które koła wybrać bo z opisu wygląda że potrzeba w każdym 135 mm i czy tyle da się "rozsunąć" i nic się nie będzie złego dziać, co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...