Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[Rower] Kross Soil 2.0 EX 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3078 postów
  • Imię:Kamil
Garaż Rower

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:44

Ale kto „pisze”? Bo w temacie to raczej „jest napisane”.
  • 1

Reklama

Reklama

#42 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3078 postów
Garaż Rower

Napisano 05 grudzień 2016 - 16:50

Bolongo, ten "pierwszy full" to ma być do tego co tutaj: http://www.forumrowe...egam/?p=1906869 ?

Jeśli tak, to szkoda ludziom tyłek zawracać, kup który ładniejszy, tańszy czy cokolwiek innego zamiast bajdurzyć o sztywnych osiach, etc. Szkoda takiego roweru na bułkowóz, choć jak mówią "kto bogatemu zabroni".

• 0

#43 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3078 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 11:59

lynx79, jeździłeś coś?
Jak się sprawują Trai Bossy? Jaką mają rzeczywistą szerokość na tych obręczach?
  • 0

#44 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 12:35

Krótka wycieczka po szutrach, trochę asfaltu wilgotnego.
Szerokość suwmiarką 57 mm.
Opona mam wrażenie jest z bardziej miękkiej mieszanki niż Continentale X-King. Na asfalcie lekkie "pływanie", raczej głośne. W terenie opisanym wyżej bez zastrzeżeń. Problemem już widzę będzie mały prześwit pomiędzy oponą a ramą (na wcześniejszych fotkach widać). Po jeździe w mało wymagającym było wszystko brudne i uwalone błotem. W trudniejszym terenie będzie szlifierka.
Jako, że ja nie kupuję roweru by tylko wyglądał i przetarcia nadają mu charakteru - nie przeszkadza mi to. Ogólnie rower jako całość zdecydowanie na plus.
Na eBayu kupiłem górną cześć obudowy do manetki tylnej przerzutki i obie manetki są już na iSpec (nie wiem czemu Kross fabrycznie nie daje na iSpec tylko obejmę).
  • 0

#45 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3078 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 12:46

Dzięki. To coś mizernie jak na ten rozmiar i dodatkowo patrząc na zdjęcia. Mierzyłeś jej „korpus” czy bieżnik w najszerszym miejscu? Widziałem w Soilu opony 2,3” mające właśnie te 56-57mm i z tyłu miejsca było w sam raz, spokojnie można było włożyć palec między oponę a rurkę na dole trójkąta, u góry jest sporo szerzej.

Użytkownik modrzew edytował ten post 24 grudzień 2016 - 12:47

• 0

#46 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 12:57

W najszerszym jest 57 mm, między klockami 54 mm.

Prześwit opony na górze to 6 mm, a na dole 5-7mm zależnie o miejsca. Ciasno. Trochę te opony za duże. W Soilu 1.0 są 2.25, więc będzie więcej miejsca.

• 0

Reklama

Reklama

#47 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3078 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 13:09

To dziwne. 2.4” powinno mieć te 60-61mm. Przymierzałem się do Soila na Maxxisach 2.3”, nie pamiętam modelu ale mierzyliśmy i było te 56-57mm w najszerszym miejscu i jeszcze prześwit z 15mm. Najciaśniej było na dole, na górze hulaj dusza. Mowa o miejscu po bokach opony, bo poprzeczki mogły by być wspawane nieco wyżej jednak, a tak znakomicie błoto zbierają ;)
  • 0

#48 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 24 grudzień 2016 - 13:12

Patrząc na prześwity, to dobrze, że nie ma 61 mm :)
  • 0

#49 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 01 kwiecień 2017 - 21:20

Pierwsze dłuższe wycieczki mam za sobą. Rower "płynie" po nierównościach. Tył działa idealnie, przód dosyć twardy. Trzeba upuścić trochę powietrza :)

Opony Trail boss na szutrze i drobnych kamieniach trzymają bardzo dobrze, ale kamyki latają dookoła. Aż boli jak strzelają w ramę. Ubytków lakieru na razie brak. Na asfalcie jak pisałem trochę pływają.

Zrobione przeze mnie modyfikacje sprawdzają się dojazd tarcza 36, teren 28 i jest git. Muśże doregulować przerzutki by nic nie trzeszczało, ani nie ocierało się w będzie ok.

Zastanawiałem czy L-ka nie będzie za duża (180 wzrost, 82 noga), ale jest dobrze. Siodło wygodne (zmienione na 150 mm WTB Volt pro), nic nie gniecie w tyłek - seryjna wersja sport 135 był ciut za wąska.

Żona, która jest wrogiem wydatków na rower, zaczyna myśleć o podobnym rowerze, więc to chyba dobra rekomendacja (specjalnie przegoniłem ją na jej hardtailu po wertepach).

• 0

#50 c1ach

c1ach

Master

• Użytkownik
  • 2486 postów
  • Imię:Piotr
Garaż Rower

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:20

Co tu gadać o szutrze, Trail Bossy to rowerowy odpowiednik gąsienic czołgu PT-91 Twardy, w Rosomakach wożą je jako zapas :)

Jeszcze nie pchałem roweru z powodu braku przyczepności, odkąd jeżdżę na TB.

Użytkownik c1ach edytował ten post 02 kwiecień 2017 - 16:20

• 0

Kona Honky Tonk - stalowa fanka bluesa | GT Sensor - zając szarak

#51 MartinH

MartinH

Master

• Użytkownik
  • 1637 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 02 kwiecień 2017 - 16:20

Wiem, że na Mazowszu może być problem z podjazdami, ale nie przeszkadza Ci brak blokady w damperze?

Ja swoim będę się mógł pochwalić już niedługo, u mnie póki co jedna modyfikacja, mianowicie przedniego Trail Boss'a zastąpi Vigilante High Grip ;)

• 0

Niebieska Barania i czerwony do Węgierskiej Górki. Beskid Śląski 26.09.2016 -> https://goo.gl/photo...6aEL4A3LevBrTU6

Beskidy -> https://picasaweb.go...666108479221380

#52 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 21 maj 2017 - 15:56

Pierwszy poważniejszy wyjazd w teren mam za sobą. 3 dni Cedzynie minęło niesamowicie szybko.

Teren zróżnicowany - łąki, piach, kamienie, korzenie, drogi asfaltowe, szutrowe, las, zjazdy i podjazdy.

Rower spisał się znakomicie. Niejednokrotnie mnie zaskakiwał. Błoto, piach nie są przeszkodą. Opony z wszelkiego lepkiego materiału bardzo szybko się oczyszczają, Po szutrze leci jak po stole, a na asfalcie jest to co wcześniej pisałem - uczucie lekkiego pływania. Na korzeniach czuć delikatny uślizg, ale za chwilę opona "łapie" przyczepność. 

Na podjazdach czuć tę masę roweru, ale damper mimo braku blokady nie poddaje się łatwo. Układ 36-28x11-42 zdał egzamin. 

Zjazd to przyjemność. W lesie szuje się, że rower trzyma się ziemi, hamulce bez problemu zatrzymują w razie konieczności. Na zjazdach po szutrze z dużą prędkością rower płynie - niemal zero drgań. Zawieszenie wszystko pochłania.

Fotka ze szczytu jednej z najwyższych górek w okolicy. W dół widoczny wjazd/zjazd. Po drugiej stronie kolejny zjazd.

e1a2f2e28b5c5e5emed.jpg

I ciekawostka (zdjęcie umieściłem też w innym temacie) - złapałem snake'a :)

9cbd520b5b30b48amed.jpg

• 0

Reklama

Reklama

#53 Myszator

Myszator

Pro

• Użytkownik
  • 140 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 maj 2017 - 17:32

Teren zróżnicowany - łąki, piach, kamienie, korzenie, drogi asfaltowe, szutrowe, las, zjazdy i podjazdy.

No dobra. A jak ganiasz powiedzmy po liściorach " liście " ( czasami zdarzają się odcinki uwalone w liściory, lub trzeba zjechać z wąskiej ścieżki żeby wyprzedzić kolegę, ) to nie zostają z tyłu w ramie ? Między oponą a ramą. Mnie na przykład denerwuje takie " coś "  

Jeździłem Krossem Soil, tylko że to był model z tamtego roku. 

Użytkownik Myszator edytował ten post 21 maj 2017 - 17:33

• 0

#54 erzurum

erzurum

Master

• Użytkownik
  • 2432 postów
  • Imię:Stachu

Napisano 21 maj 2017 - 17:36

No faktycznie jak kupujesz fulla to trzeba zrobić wcześniej testy, co z tymi "liściorami".

Nie zrobisz to się okaże, że zostają między kołem i ramą i po zabawie haha

• 1

#55 Myszator

Myszator

Pro

• Użytkownik
  • 140 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 maj 2017 - 17:48

Nie zrobisz to się okaże, że zostają między kołem i ramą i po zabawie haha

:)  

Dokładnie. Będą się zbierać liściory, i wytrze się opona.  :D

• 0

#56 erzurum

erzurum

Master

• Użytkownik
  • 2432 postów
  • Imię:Stachu

Napisano 21 maj 2017 - 17:54

no i rama też.

• 0

#57 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 21 maj 2017 - 18:26

Rower to nie muzeum. Ma prawo się ubrudzić, podrapać. 

Liści nie naleciało - las w przeważającej części był iglasty, ale zza opony wydłubywałem kawałek darni. Jak zerkniecie na początek tematu, to macie fotki z okolic tylnej opony. W przypadku tej ramy i WTB trailboss 2,4 miejsca niestety nie ma za dużo. Coś za coś.

• 0

#58 beskid

beskid

Emeryt

• Użytkownik
  • 8369 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 23 maj 2017 - 16:18

Posiadacze tego modelu to szczęściarze. Nie wiem ile tego poszło na nasz rynek ale dowiadywałem się u Krossa i już tego modelu na ten rok ma nie być. Dla mnie to chore i zupełnie nie zrozumiałe. Zrozumiał bym w wakacje ale, że już taka lipa to nie przypuszczałem. 

• 0

Reklama

Reklama

#59 lynx79

lynx79

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 307 postów
Garaż Rower

Napisano 23 maj 2017 - 17:42

Nie wiem ile ich wyprodukowali, ale jak swojego kupowałem w listopadzie to był jednym z dwóch :)

Jest tak jak piszesz - rower daje niesamowitą frajdę. Jest niemal niewymagający ingerencji po zakupie - drobne zmiany i masz rower chwilowo docelowy :)

• 0

Reklama

Reklama