Skocz do zawartości

[wybór roweru] MTB na sezon jesień zima


Galipette

Rekomendowane odpowiedzi

@modrzew  amortyzator to Suntour Raidon RLD powietrzny z regulacją powrotu tłumienia i z blokadą z manetki  - brak jeszcze manetki ale blokada sprawna. 

Co do opon to zobaczymy - ponoć maja dobre opinie a na lód i śnieg to pewno zadne nie są idealne

Jak najprosciej zrobić "trzymacz"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trzymacz"/napinacz można kupić za dziwne pieniądze. Jest też na forum projekt po taniości z uchwytu do mocowania rur, śruby, kilku podkładek i nakrętek. Poszukaj tematu użytkownika Rambolbambol. Sam takiego używałem.

 

Na lód to oczywiście tylko opony kolcowane, więc kolejna skrajność i nie to to chodzi - Saguaro to opony na suche warunki i twarde nawierzchnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak się będą spisywały w terenie te opony. Do tej pory miałem Btwin all terrain i spisywały się całkiem nieźle a są bieżnikowo podobne do siebie. Jaką zębatkę na przód polecicie żeby napęd był bardziej uniwersalny? 36 czy 38 a może 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy dla Ciebie uniwersalny?

Jeden będzie płakał, że nie ma z czego dokręcić a drugi że nie ma miękkich przełożeń.

Przełożenia dopasowujesz do swojej kondycji i terenu. Ja np. mam w zimówce blacik 32T i kasetę 12-36 9s.

Jeśli uważasz, że największa koronka w kasecie 32T nie będzie ograniczeniem a za to chcesz twardsze przełożenia to śmiało dawaj większy blat. Jak dla mnie np. do jazdy w terenie więcej niż 36T przy kasecie zaczynającej się od 11T jest całkowicie zbędne, ale dla jakiegoś "szosowego wojownika co musi mieć górala" będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny wg mnie tzn żebym mógł spokojnie po mieście poruszać się rowerm bez zbędnego kręcenia jak wariat z prędkościami do ok 30 km/h - trzeba przecież jakoś do lasu dojechać :thumbsup: . Jeżeli chodzi o podjazdy to jest kilka stromych w okolicy ale raczej nic powyżej 15% (chyba, że gdzieś nie byłem). Dokręcanie na zjazdach raczej mnie nie interesuje bo nie mam zamiaru wlepić się w drzewo przy 45km/h chcąc wycisnąć maxa z roweru na wąskiej leśnej ścieżce.... Jeszcze nie jestem na takim etapie  :w00t: . Do szybkiej jazdy i rekordów prędkości mam szosę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...