Skocz do zawartości

[rama] wyciszenie ramy


NajmeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, czy tutaj, czy w dziale z napędem. Ale rzecz tyczy się przede wszystkim ramy. Otóż od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karbonowego superiora xp 979, rower jeździ wyśmienicie, jedna tylko rzecz, nie daje mi spokoju. Odgłos wewnętrznie prowadzonych linek przerzutek na wertepach. Próbowałem już triku z przewleczeniem przez porty w ramie tego wewnętrznego splotu z pancerza, pomogło tylko trochę.

 

Jestem pewien że to linki, sprawdzałem jazdę bez łańcucha to samo, próbowałem z posklejanymi pancerzami , dla pewności że nic nie uderza o ramę tutaj przy kierownicy.

Są to z pewnością linki przerzutki, bo odgłos jest znacznie głośniejszy kiedy linki są luźniejsze, na mniejszej tarczy z przodu i czym mniejszej z tyłu. Jak zjeżdżam z mocno napiętymi linkami to jest większa tarcza z przodu i większa zębatka z tyłu, odgłos znacznie się zmniejsza.

 

To moja pierwsza rama z wewnętrznym prowadzeniem linek, nie wiem jakie są inne rozwiązania, u tej ramy zauważyłem że linki w ramie prowadzone są w takich gumowych rurkach które biegną od górnych portów i kończą się tam u dołu ramy pod suportem i to najprawdopodobniej one tak latają. Trudno się do nich dostać, jedynie przez otwór u gdzie biegnie rura sterowa.

 

I teraz mam pytanie, czy ktokolwiek zna jakiś patent żeby dało się to wyciszyć?

Jak nie, to w jaki sposób poprowadzić linki przerzutek na zewnątrz, kiedy nie ma tych oczek na pancerze?

 

Jak potrzeba to podeślę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super właśnie o to mi chodziło, najpierw spróbuje coś w rodzaju z tymi trytkami na lince, jak nie to tą otulinę do rur, w pobliskim sklepie rowerowym doradzili mi że będzie tam też dostęp od strony suportu, a jeśli to nie zda egzaminu, to spróbuje przyczepić na zipy pancerze przerzutki do linki od hamulca która biegnie pod ramą. W końcu jakaś nadzieja na ciszę i nie zakłócony flow na zjazdach. 

 

Dzięki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...