Skocz do zawartości

[Zakup Roweru] Rower Trekkingowy do 4500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam roweru do 4500zł w celach wypraw trekkingowych, jak i zastosowań bardziej krosowych na co dzień (standard, 70% asfalt, 30% ubite ścieżki leśne)

Nie spinam się czy rower ma być nowy czy używany (ale mam wszystkie rzeczy jasnoniebieskie więc akurat to jest czynnik znaczący :D)

 

Do sedna:

Mam możliwość kupna tego roweru w dobrej cenie http://racextract.com/modelle/trekking/t9365-alfine-plus/

Problem: Rozmiar ramy to 48

Zadzwoniłem do producenta, przy moim wzroście (180cm) proponują 52, a nawet można myśleć o 54.

 

Wiem że wygoda to podstawa, czy (jak mi się zdaje), jest po wszystkim czy da się jakoś sensownie wydłużyć tą ramę?

Jestem świeżo po 1400km w 14 dni przejechanych na 19 calowym Kross Evado 5.0, i od przyjazdu (2 dni), drętwieją mi dłonie - cos mi się zdaje że 19 cali (czyli 48cm), to po prostu za mało, zwłaszcza jak ja jeżdżę po 10 godzin dziennie.

 

Drugi rower: http://allegro.pl/jak-nowy-giant-aero-rs-1-roz-48cm-2015-i6440264521.html

ta sam historia z rozmiarem:/

(swoją drogą, bagażnik do zmiany na pod sakwy, i gumy na bardziej crossowe, no i trochę boję się V Brake przy moim 125kg z sakwami)

 

Będę wdzięczny za opinie,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Do roweru wyprawowego piasty zintegrowanej bym nie zastosował. Jest to mechanizm skomplikowany, więc prawdopodobieństwo, że w przypadku awarii uda się ja naprawić w przygodnym serwisie jest zerowa.

2) V-ki nie są starsze przy takiej masie. Jeździłem i żyję. Tarcze dają znacznie większy komfort hamowania. Z hydrauliką jest to ryzyko, że jak się zacisk "posika", to jest do wymiany. Poza serwisem tego nie robisz. Tarcze mechaniczne są bardziej bezpieczne. V-ki najbezpieczniejsze, bo linkę wymienisz na trasie, a w przypadku poważniejszej awarii, ramiona i klocki dostaniesz praktycznie wszędzie od ręki.

3) Typowy układ przełożeń w przeciętnym rowerze trekingowym nie nadaje się do jazdy z ładunkiem - ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 180.A jaka długość nogi?Przy takich długich wycieczkach warto się zastanowić nad rogami.Dają odpocząć nadgarstkom.Zmiana chwytu,nawet na chwilę bardzo pomaga

Hej, zmierzyłem nogę, uśredniając pomiar to będzie 80cm. Więc przy wzroście 180cm wszędzie czytam że nawet 21 cali (53/54cm) będzie dobre dla mnie.

Wygląda na to że to 48cm będzie dużo za mało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 182 mam przekrok 82.Jeżdżę na dwóch rowerach z ramami 20.W rowerze z amortyzatorem mam ok.3 cm luzu,w rowerze ze sztywnym jest ok 5cm.Biorąc pod uwagę Twoją krótszą nogę i ramę 21 to może być problem.Jak dla mnie 20 to max dla Ciebie

Edytowane przez Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...