Skocz do zawartości

[kupno roweru] Eries vs. Sabotage. Do 1800?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce kupić rower na kołach 28 cali z możliwością zamontowania błotników. Do jazdy po mieście, więc dość cienkie opony, ale nie tylko, więc typowo miejskich nie biorę pod uwagę.

Przeszukałam allegro i znalazłam dwie pozycje które odpowiadają mi wizualnie i sprzętowo (Alivio i Deore).

Mój wybór ogranicza się w tej chwili do dwóch modeli:

http://allegro.pl/2016-eries-cross-dysk-alivio-blokada-27-biegow-sza-i6115858890.html

oraz

http://allegro.pl/sabotage-rower-crossowy-kola-28-29-alu-shimano-xt-i6360848794.html#

 

Bardziej skłaniam sie ku Eries, jest ładniejszy :)

 

Są to firmy mi nieznane, ale osprzęt chyba wart uwagi? Czy ktoś z was może powiedzieć że firmy Eries lub Sabotage zdecydowanie odpada, lub zdecydowanie polecam, z jakichś względów? Przeszukałam forum pod kątem tych dwóch modeli, o rowery firmy Eries widziałam, że kilka osób już pytało, więc to chyba jakaś w miarę nowa firma na rynku?

 

 

Lub być może macie jakieś lepsze propozycje do kwoty 1800zł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męska rama ? jaką masz nogę / wzrost ?

 

Skoro się podoba eries, to  bierz  - osprzętowo również jest ciekawszy. Mam jedynie wątpliwości co do rozmiaru - ale może nieuzasadnione :)

 

Dziękuję za odpowiedź Pablo59 :)

Wybór rozmiary ramy jeszcze przede mną. Mam 174 cm wzrostu.

Z opisu aukcji wynika, że mają ramy 17, 19 i 20,5 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkują - owszem, ale czy nadal mają na stanie czy dopiero w nowym sezonie sprowadzą - to zupełnie inna kwestia.

 

Sądzę że "szarpać" się na 19" nie ma sensu i pozostaje szukać 17". A aukcji tego rozmiaru nie widziałem (ale może się mylę). Jeśli mają gołą ramę , to ci zapewne złożą rower.

Swoją drogą długość nogi (podłoga - krocze) zmierz - bo to dana wyjściowa do doboru ramy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze nigdy nie obmierzałam ;)

Długość nogi 81cm.

Myślałam o 19, 17 będzie lepsza? Teraz mam dość duży rower i bardzo fajnie mi się jeździ na nim, też męska rama, ale nie wiem jak zmierzyć ile ma cali.

 

Edit: mierzyłam wg tego wzoru http://www.forumrowerowe.org/topic/178069-rama-jak-zmierzyc-rozmiar-ramy/

od środka suportu do początku górnej rury pod siodełkiem - wyszło 53 cm czyli 20,8 cali.

Rama roweru jest tradycyjna, bez żadnych udziwnień w konstrukcji.

Edytowane przez b4sia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - męska 19" ma przy siodełku 78 cm, więc 81 cm będzie bliżej siodełka niż w połowie długości rury poziomej..Czyli zdecydowanie na styk...

 

Zmierz wysokość jaką ma rama w obecnym rowerze  - jeśli zbliżoną i nie przeszkadza - to kto wie,.. Zwróć też uwagę na długość ramy, bo pochylenie sylwetki może być inne. - :)

A koła też 28" ?

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym mam koła 26".

Jeszcze wpadł mi w oko jeden kross, ale ma trochę za agresywną kolorystyke ;) Mniejsza o kolor, czy jeśli sa w tej samej cenie, to lepiej brać bardziej znaną firmę ale z gorszym osprzętem, czy lepszy osprzęt i mniej znaną firmę?

 

Poniżej ten 'krzykliwy' kross

http://allegro.pl/wyprzedaz-20-kross-level-b1-2016-rozmiar-m-lub-l-i6375410295.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, większe koła to i rura pozioma będzie wyżej ...

 

A ten level B1  ma koła 29" i jeszcze do tego rama 21" - zwracaj uwagę na tzw "warunki brzegowe" :). Notabene to MTB a nie crossowy ... Kross to marka a nie typ w tym przypadku.

 

Osprzęt zdecydowanie "biedniejszy" ...

 

Edit : - Skoro skręcasz w tę stronę to może ten?

http://allegro.pl/2016-eries-hydraulika-blokada-alivio-29er-17-i6083187212.html

lub ten

http://allegro.pl/2016-eries-hydraulika-blokada-deore-27-5-19-i6093528057.html

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... :) na koła 29" przyznaje nie zwróciłam uwagi, ale znalazłam tego Krossa z kołami 27,5". Tak czy inaczej lepiej zostać przy tym Eries?

Rower będę kupować przez internet, więc nie mam możliwości przymierzenia się do roweru.

Na aukcji jest taki obrazek http://rowerisport.home.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_9b2424c9fd4c3c2e28a52e10632ca14c.jpg

78 cm do ziemi od początku rury pod siodełkiem. Teraz mam 82 cm, ale rura pozioma między kierownicą i siodełkiem jest faktycznie pozioma, nie po skosie, więc wysokość ramy przy kierownicy i przy siodełku jest taka sama (od ziemi). W najgorszym wypadku przy wyborze ramy 19" kierownica będzie za wysoko? :)

 

Zrobiłam sobie 'pomiary' w Photoshopie na obrazku z aukcji, porównałam z wymiaramy obecnego roweru, i najlepiej będzie mi pasowała rama 19". No nic, to cierpliwie czekam na odpowiedź sprzedawcy. 19" jest tylko czarno niebieska, a ja pragnę szary ;)

 

Gorączka zakupów...

 

Pablo jeszcze raz Ci dziękuję za zainteresowanie i pomoc :) Niech Ci Bóg w dzieciach i piwie wynagrodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz, to nie jesteś na starym rowerze w stanie stanąć okrakiem na bosaka bez kontaktu z ramą - right ?

Jeśli to nie stanowi problemu, to taką sytuację mieć będziesz przy nieprzewidzianym zeskoku z siodełka na 19".

 

A jak z długością? Jak gięta jest obecna kierownica w stosunku do eriesowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz, to nie jesteś na starym rowerze w stanie stanąć okrakiem na bosaka bez kontaktu z ramą - right ?

Jeśli to nie stanowi problemu, to taką sytuację mieć będziesz przy nieprzewidzianym zeskoku z siodełka na 19".

 

A jak z długością? Jak gięta jest obecna kierownica w stosunku do eriesowej?

 

Dotknę, na styku ale dotknę, tyle, że nie na boso, a w szpilkach nie jeżdżę ;)

 

Kierownicę mam prostą, bez zakrzywień i wygięć.

 

Mam info od sprzedawcy, że jest rozmiar 19", więc zamawiam, niech się dzieje.

 

Chudeusz a masz Sabotage czy Kellys Sabotage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabotage, taki jak z linka, który wkleiłaś. W moim wymieniłem już niemal wszystko prócz ramy. Różnica jest w manetkach bo na dzień dobry (za niewielką dopłatą) dostałem deorki. Kobita ma taki z damską ramą ale na gorszym osprzęcie. Nie narzeka. Kumpel z takim osprzętem jak w linku (różnica to manetki deore, w linku jakieś gripshifty) zrobił ~15kkm. Poza wspomnianymi hamulcami nie ulepszał roweru. Tak jak pisałem, mój już tylko ramą przypomina oryginał ale o samej ramie nic złego nie napiszę. Mało nie ważę i ma co targać. Żeby nie było, zmieniałem osprzęt bo.... miałem za dużo gotówki, nie żeby się psuł ;).

Py.Sy. Z tego co widzę to kupowałem od tego samego gościa (oborniki śląskie) ale w sklepie stacjonarnym w Wołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...