Skocz do zawartości

[Plecak] powyżej 20 litrów na laptopa


Maaciek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

szukam plecaka na dojazdy do pracy z laptopem 15 cali, teczką z dokumentami, pudełkiem na śniadanie wielkości kartki a4, oczywiście odpowiednio grubszego od niej ;p, bluzką na zmianę i paroma drobiazgami ładowarki, powerbank, portfel, telefon itp

Czyli powyżej 20 litrów, obecnie mam deutera exp air i po włożeniu laptopa, pudełko na śniadanie mi nie wejdzie, a drobiazgi są upchane na styk. Air sprawdzał mi się bardzo dobrze przez ponad rok czasu, ale do laptopa nie pasuje ma świetną wentylacje, ale jest za mały i ma mało kieszonek.

 

Szukam czegoś z dwoma głównymi komorami jedną na laptopa i drugą na resztę rzeczy, jakimś organizerze, kieszonce na okulary.

 

Patrzyłem na ofertę deutera jako że to fajna firma i mają plecak GIGA BIKE

Thule ma fajny plecak EnRoute Blur 2 najbardziej mi się podoba, ma fajną kieszonke na okulary i wygląd, ale boję się o plecy, bo wentylacja wygląda tak sobie.

Northface ma w ofercie Borealisa Tego nie znam, ale pewnie łatwo będzie go znaleźć stacjonarnie.

 

Macie coś do polecenia godnego uwagi?

Musi być to plecak, a nie sakwy ze względu na możliwość używania go nie tylko na rowerze, jak i możliwość przypięcia roweru i pójścia na miasto, sklepu itp. Widziałem temat o sakwach - ciekawy, ale nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A torba nie wchodzi w rachubę ?

Od 3 miesiecy testuje: Commute Messenger Bag rozmiar (S) i na tę chwile jest to dla mnie rozwiazanie idealne

Do pracy wożę, laptopa, ipada, sniadanie, ladowarke. Mysle ze smialo moglbym jeszcze coś zapakowac

Na laptopa i tablet jest specjalna komora. Wieczorem mogę cyknąć fotkę jak to wygląda po zapakowaniu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz plecak Deutera to zamiast tego Giga Bike polecałbym Ci ten:

Futura 28

Ja ostatnio zapakowałem do niego laptopa 15,6", u-locka Kryptonite, koszulkę na zmianę, ręcznik+kosmetyczkę (żeby się przechlapać jak dojadę do pracy) i parę drobiazbów więc na brak miejsca nie można narzekać. W góry też się nadaje.

A zasadnicza różnica na plus w porównaniu z Giga to system nośny - tam masz piankę, wprawdzie wyprofilowaną ale przylegającą (i potem klejącą się) do pleców, a tutaj siatkę na stelażu. Efekt - dużo lepsza przewiewność, chociaż w gorące dni i tak plecy są mokre. Tutaj dużo lepsza byłaby torba. Mój kolega z pracy ma chyba taką:

Messenger Square

i jest świetna do jazdy na rowerze, do tego bardzo pakowna. Tylko cena jest wysoka, chociaż Deutery też tanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem dzisiaj  Borealisa ale nie przypadł mi do gustu. Deuter Futura może być ciekawy, ta siatka kusi jak w exp air, ale czy włożenie laptopa nie ścina mocno pojemności i jest dla niego bezpieczne?Tutaj dalej będzie potrzebny dodatkowy pokrowiec na laptopa.

Na torby nie zwracałem uwagi, sam nie wiem czemu, czy taka zapakowana dość mocno nie lata na boki podczas jazdy, nie zsuwa sie itp? Torba na rower wydaje mi się dziwna :D może uda mi się jakaś pomacać w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na torby nie zwracałem uwagi, sam nie wiem czemu, czy taka zapakowana dość mocno nie lata na boki podczas jazdy, nie zsuwa sie itp? Torba na rower wydaje mi się dziwna może uda mi się jakaś pomacać w sklepie.

 

Nic nie lata, porządna torba mam dodatkowy paseczek zabezpieczający przed spadaniem itp.

Generalnie umieszczona jest na plecach a nie z boku także w niczym nie przeszkadza. Na plus w stosunku do plecaka to możliwość niewielkiej zmiany położenia na plecach co latem uchroni cie od mokrych pleców.

Od zawsze bylem zwolennikiem plecaków  ale torba na dojazdy do pracy to byl dla mnie strzal w 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem dzisiaj  Borealisa ale nie przypadł mi do gustu. Deuter Futura może być ciekawy, ta siatka kusi jak w exp air, ale czy włożenie laptopa nie ścina mocno pojemności i jest dla niego bezpieczne?Tutaj dalej będzie potrzebny dodatkowy pokrowiec na laptopa.

Na torby nie zwracałem uwagi, sam nie wiem czemu, czy taka zapakowana dość mocno nie lata na boki podczas jazdy, nie zsuwa sie itp? Torba na rower wydaje mi się dziwna :D może uda mi się jakaś pomacać w sklepie.

Miałem włożonego u-locka w kieszeni na bukłak (przydatny dodatek) a w głównej kieszeni laptopa w pokrowcu z gąbki. Nic złego się nie działo, plecak leżał na plecach tak jak zwykle. Jeżeli chodzi o pojemność to spokojnie jeszcze bym zmieścił np. spodnie na zmianę.

 

 

Od zawsze bylem zwolennikiem plecaków ale torba na dojazdy do pracy to byl dla mnie strzal w 10

Zgadzam się z Rithien'em w 100%. Kolega mi pokazał wszystkie zalety tej torby Mammuta i gdyby nie to, że na rower mam już Futurę to bym ją sobie kupił. Tutaj masz wersję o pojemności 23l za 250 zł. Niestety sklep jest w Krakowie.

 

Podsumowując - jeśli tylko rower to bym wziął torbę. Jeżeli w grę wchodzą jakieś krótkie wypady np. w góry - wtedy brałbym Futurę. W sklepie 8a.pl do wyrwania za 312 zł w ślicznej czerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś piankowy pokrowiec od della, ale chętnie bym się go pozbył. Aha i dojazdu jest jakieś 10 km więc nie jest daleko.

 

pytam o case bo też chciałem polecić futurę 28 którą używam od lat ... tytle że moim zdaniem właśnie powunien być case i to najlepiej ze wzmocnieniami na rogach. Lecak wygląda na kompaktowy a pomieści naprawdę sporo - ja z nim również na jednodniowe wypady w góry zimą chodzę gdzie prócz 2 termosów mam sporo ciuchów i jedzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dolny zamek w futurze pod organizerem, to osobna kieszeń, czy dostęp do komory głównej tyle że od dołu?

 

Jeżeli mówisz o zamku z pomarańczowymi tasiemkami, widocznym na tym zdjęciu - jest to zamek oddzielający dolną komorę od górnej. Możesz go rozpiąć i mieć jedną, dużą komorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne :) dzięki za szczegółowe info

 

Plecaki Deutera mają parę takich sprytnych rozwiązań, chociaż trzeba za nie płacić jak za zboże.

 

Tak mi się przypomniało... Jest jeszcze jeden plecak warty rozważenia (sam się nad nim zastanawiałem) czyli Vaude Bike Alpin. Występuje w dwóch wersjach - mniejszej (25+5 litrów) i większej (30+5). Jest bardzo chwalony za system nośny - info z sieci i od jego właścicielki. W porównaniu z Futurą jest mniejszy (wersja 25+5) i... brzydszy - wygląda jak tornister :) Do kupienia np. tutaj (30+5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na deuterem trans alpine pro Przekrcza on trochę budżet, ale myślę że byłby bardzo uniwersalny: praca z laptopem, pisze wycieczki w góry i wycieczki rowerowe 1+ dnia.

 

Ze zdjęcia wygląda że fox ma bardzo przylegający do pleców system nośny, czyli mocno poci plecy. Vaude ma fajny litraż i system nośny, ale w necie są o nim mieszane opinie,  a na żywo cieżko go pomacać, kiedyś w tk maxx widziałem plecaki vaude, ale nie pamiętam jaki model no i pojawiają się sezonowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na deuterem trans alpine pro Przekrcza on trochę budżet, ale myślę że byłby bardzo uniwersalny: praca z laptopem, pisze wycieczki w góry i wycieczki rowerowe 1+ dnia.

 

Ze zdjęcia wygląda że fox ma bardzo przylegający do pleców system nośny, czyli mocno poci plecy. Vaude ma fajny litraż i system nośny, ale w necie są o nim mieszane opinie, a na żywo cieżko go pomacać, kiedyś w tk maxx widziałem plecaki vaude, ale nie pamiętam jaki model no i pojawiają się sezonowo.

Patrząc na drugie zdjęcie z Twojego linka powiedziałbym, że ten Deuter ma dokładnie taki sam system nośny jak Fox. Sprawdź jeszcze na stronie Deutera, ale jestem tego pewien na 99% a to oznacza, że plecy będą się bardzo pocić. Poza tym jego cena to jakiś żart - ponad 500 zł za mały plecak??!!

Jedyna przewaga nad Futurą to płaski tył - w Futurze jest wygięty ze względu na stelaż.

Gdybym ja miał teraz kupić plecak to bym się nie zastanawiał i za te 312 zł wziął Futurę. To jednak tylko moja opinia - zrób jak uważasz za stosowne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Plecaki Deutera mają parę takich sprytnych rozwiązań, chociaż trzeba za nie płacić jak za zboże.

 

Tak mi się przypomniało... Jest jeszcze jeden plecak warty rozważenia (sam się nad nim zastanawiałem) czyli Vaude Bike Alpin. Występuje w dwóch wersjach - mniejszej (25+5 litrów) i większej (30+5). Jest bardzo chwalony za system nośny - info z sieci i od jego właścicielki. W porównaniu z Futurą jest mniejszy (wersja 25+5) i... brzydszy - wygląda jak tornister :) Do kupienia np. tutaj (30+5).

 

 

ja mam vaude bile alpin w wersji 30+5 tylko w wersji w 2012 roku i wygląda znacznie lepiej niż obecne.

Na + faktycznie jest wygodny i można sporo z nim powalczyć żeby dobrze dopasować, jednak ze względu na system nośny komora nie jest płaska tj. przedmioty rozmiarów A4 odstają na wybrzyszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...