Skocz do zawartości

[teoretyczne] dlaczego mam problem z dogonieniem 26"?


ovDarkness

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jakby jechał za nimi zawodnik sumo to wszedłby w nadświetlną?

 

Jest taka szansa, gdyż opór areodynamiczny (przy równej prędkości) jest zbliżony, tarcie praktycznie do pominięcia (chyba że komuś hamulce ocierają), a to co napędza to grawitacja. Na nieszczęście zawodnika sumo opór areodynamiczny rośnie z kwadratem prędkości i w pewnym momencie równoważy to, co grawitacja daje. Wtedy przestajesz przyspieszać jadąc z górki.

Kurcze, nie trzeba cytować Galileusza.... Jak ktoś mieszka w górach, to ma to na co dzień. Kiedyś z kumplem zrobiliśmy wyścigi z górki bez pedałowania. Wciągnąłem go nosem. Jechał na znacznie lżejszym rowerze i generalnie jest ze 20kg lżejszy ode mnie.

 

PS. Czy jest na sali moderator? Temat chyba się wyczerpał.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyczerpał już przy jego założeniu. Jeden plus, że ktoś może usłyszy o eksperymencie ze swobodnym spadkiem i toczeniem się kulek po równi pochyłej, a może nawet odkryje jak działa opór aerodynamiczny i koło zamachowe...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Galileusz nie był głąbem , ale nie wiem czy znał szczególną teorię względności Einsteina , i pojęcie prędkości światła 

no i rozumiem że panowie nie zjeżdżali w próżni oraz w warunkach idealnych bez tarcia itp. itd. 

 

ale skoro jesteś tak pewien odkrycia Galileusza to skocz 10 piętra równocześnie ze zrzuceniem piórka , potem złap w locie piórko , to pozwoli Ci bezpiecznie wylądować , ponieważ zadziała prawo selekcji naturalnej

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...