Skocz do zawartości

[CHWYTY] Jakie gripy są najwygodniejsze do maratonów?


stoper86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj 37 km, raz z jednymi drugi raz z drugimi chwytami czyli Extra Chunky i FIT XC 

 

2zfjps8.jpg

 

I co by tutaj napisać ? które bym nie kupił i tak byłbym zadowolony.

Moja dłoń chyba lepiej zaciska się na tych FIT XC, co do "wibracji / trzęsienia" zwal jak zwał wiadomo o co chodzi to ja sobie myślę że to nie tylko chwyty za to że ich brak odpowiadają :) z pokazanymi ESI jest na pewno lepiej jak z wieloma innymi co je miałem.

 

Jeszcze jedno co zauważyłem fajnie na kierownicy widać podzielenie się tych poszczególnych stref, tylko jak to wyczuć dłonią i sprawdzić która na co wpływa i za co odpowiada (oto jest pytanie ? )

j5fr61.jpg

 

jka

 

 

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po zakupie Ergon GE1 oraz ESI FIT XC. Porównują oba na pewno lepiej się sprawdzają niż zwykłe gumowe Syncrosa, które miałem razem z kierownicą oraz z RITCHEY WCS TRUEGRIP.

Co do ESI i Ergona to przejechałem dwa razy tą samą trasę każdym z chwytów i lepiej wypadły ESI. Pod koniec 40 km na Ergonach zaczynały lekko drętwieć dłonie. Na Esi brak tego odczucia. Niestety na obu chwytach na zjazdach oraz w terenie trudniejszym (poprzeczne korzenie i kamienie) czułem bul na środku dłoni.

Dodaktowe spostrzerzenia:

- Esi po mimo namoczenia kierownicy i chwytu od środka ciężko wchodziły. Każdy z chwytów zakładałem ~15 min. Milsze w dotyku oraz miększe niż chunky. Mi osobiście bardziej to odpowiada

- Egony trzeba dobrze ustawić, aby dłoń ułożyła się do profilowego chwytu. Bardzo porządnie wykonane. NIe obracają się po mimo jednego zacisku na kierownice

Jeszcze pojeżdżę na Ergonach. Jak się nie przyzwyczaję to zmieniam na ESI FIT XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- Esi po mimo namoczenia kierownicy i chwytu od środka ciężko wchodziły. Każdy z chwytów zakładałem ~15 min.

Poproś kogoś do pomocy, mnie zakładanie naprawdę zajmuje mniej niż minutę i nieważne jakiego środka do zakładania używam, płyn do okien, pokazane wcześniej odtłuszczacz czy alkohol, z tym że robię to z inną osobą która np. trzyma mi kierownicę.

 

 

 

 

Ja od siebie dodam, ze jak raz zalozy sie gripy piankowe i je sciagnie, to sie rozpychaja i kreca na kierownicy.

Oczywiście piszesz tutaj o tych omawianych chwytach ESI.

Skoro tak to ja od siebie dodam że np. te zaznaczone strzałka były już co najmniej z 6 razy zdejmowane i zakładane i to na różnych rowerach, kierownicach i dalej trzymają się na kierownicy jak pijany płotu :)

 

2prv1qw.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esi można łatwo założyć w ten sposób że zakładasz korki na kierownice, do chwytów nalewasz wody trzymając ręką z drugiej strony i wciskasz je pod ciśnieniem. Woda nie jest kurczliwa wiec pod ciśnieniem chwyt wjedzie jak zrobisz to energicznie to nawet do końca. Jak zrobisz to nieumiejętnie to się ochlapiesz ;) wiec nie polecam tego robić w domu. 
ewentualnie można kierownice przed potraktować alkoholem - np. płynem do mycia szyb żeby później łatwiej przesuwać
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zetknął się może z tymi silikonami? http://www.force-components.pl/index.php?p3972,kod-382971-force-lox-chwyty-silikonowe-ultralight-czarne-130-mm

 

Cena bardziej niż przystępna, dystrybutor twierdzi że para waży 31 gram :woot: Jest tu jakiś haczyk w stylu zapachu a la chińskie klapki? :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...