Skocz do zawartości

[m395] Tarcza ociera o adapter


spioo23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Może zacznę od początku. Mianowicie jakiś czas temu skrzywiłem tarczę w tylnym kole (nie wiem jak, po prostu po pewnym czasie zauważyłem, że jest krzywa). Jeździłem tak jakiś czas, ale dziś nadszedł dzień by ją wymienić.  gdy to robiłem zauważyłem, że to wcale nie ona była odpowiedzialna za irytujący dźwięk. Tarcza ocierała o adapter. Odkręciłem adapter, przykręciłem jeszcze raz i już nawet nie mogę przykręcić zacisku, bo trze o klocek. Dodam, że jakiś czas temu czyściłem piastę, może coś źle złożyłem?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

post-159565-0-62779400-1464888688_thumb.jpg

post-159565-0-21900700-1464888728_thumb.jpg

post-159565-0-58282200-1464888879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę post pod postem, bo nie widzę opcyj edycji (za mała liczba postów?).

 

Dziś ustawiłem piastę i tarczą już nie ociera, ale odległość między tarczą a adapterem jest niewielka co uniemożliwia przykręcenie zacisku. Co może być przyczyną? Nic nie przychodzi mi do głowy. Dodam, że to na pewno nie wina tarczy, bo zamieniłem ją z tą z drugiego koła i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocierać nie powinna , może masz podkładki odwrotnie albo coś. Masz może jakieś drugie koło albo do pożyczania od kolegi , żeby sprawdzić? Zresetuj tloczki w zacisku (cofnij je) jak nie pójdzie ustawić to trzeba kombinować z piastą. Jak to wcześniej było?

 

Edytować można przez chyba godzinę jak dobrze pamiętam. Jeśli nikt nie napiszę to czasem samo się doda nawet jak nie ma przycisku edycji.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki są dwie - identyczne. Może wyciągnąć jedną? Piasta to sram mth-306. Tłoczki rozpychałem i też nie pomaga. Może skrzywiłem ramę? Wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo lekka nie jest - prawie 2,2 kg. Wcześniej było wszystko dobrze, dopiero jak odkręciłem i ponowne przykręciłem adapter to zacisk przestał się mieścić (miało to miejsce wczoraj w trasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno stać :) Tak btw powinieneś mieć sprężynkę przy zacisku z obu stron , ale też nic się nie stanie jak nie będzie , a tam gdzie jest to jest odwrotnie założona , ma być szeroką częścią na zacisk , wąską na piastę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...