Skocz do zawartości

[damper] Rock Shox Monarch RT wydaje dziwne dźwięki


machinehead

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Miewam do czynienia z tymi damperami, ale ten jest jakiś wściekły. Co gorsze, trafił się mi.
Jako amor, działa poprawnie, trzyma ciśnienie i ma sprawną regulację tłumienia (choć nie ukrywam, że wyczuwalnie działa pod sam koniec na dwóch ostatnich kliknięciach). To wszystko w trybie Open, a w trybie PEDAL nie utwardza się akoś znacznie. Czuć że jest jakiś taki zamulony i sztywniejszy ale nadal pracuje. Chyba, że zamknięta kłódeczka ma oznaczać jednak zdecydowane zablokowanie z opcją przełamania dla bezpieczeństwa - już sam zdurniałem. Najgorsze są jednak dźwięki!! Wrzuciłem filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=14u6H9aEKp4&feature=youtu.be
 

Co to może być? Na forach piszą, że to pierwsza komora w środku z dużym ciśnieniem. Nikt jednak nie zarejestrował takich dźwięków. Help!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot:  :laugh:  :sick:   A tak na serio to nie wiem na ile ta "piszczałka" jest aż tak głośna bo to jednak nagranie ale Monarchy niestety tak mają. W trakcie jazdy też słychać czy jest dużo lepiej?? U mnie w trakcie jazdy jest cicho a piszczy podobnie gdy wykonam podobną procedurę. 

 

W trybie blokady damper musi jednak trochę pracować więc nie może być całkiem sztywno. 

 

A co na to sklep bo Swag widzę nowy?? Ja bym jeżdził bo i tak masz sporą szansę, że pójdzie na gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na nagraniach to wiadomo, że może być inaczej, ale niestety ten egzemplarz gwiżdże na całą chatę. W czasie jazdy czuję się jakby zamiast dampera była gumowa, kąpielowa kaczuszka :) drze mordę... wykonałem jakieś 30min temu pewien test. spusciłem z niego powietrze do zera i poruszałem zawiechą góra-dół. I co? okazuje się podczas tego ruszania bez powietrza, jakimś cudem do środka dostaje się go trochę i tak można sobie spuszczać, kiwać, spuszczać, kiwać....
Nie wiem - może to naturalne, a może po prostu uszczelka ma wadę? Może przy obecności ciśnienia, rośnie jej docisk tak, że powietrza nie ubywa jakimś cudem, ale ona sama może gdzieś jest źle odlana i stąd ten gwizd? Dziwne to. W trzech innych rowerach z monarchami słychać również ten charakterystyczny dźwięk, ale jest prawie niesłyszalny. A ten tu jegomość gwiżdże jak na stadionie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Ja miałem ten model lecz DebonAir, piszczał...ale nie tak donośnie jak Twój. Jeśli tego jeszcze nie uczyniłeś to ślij go na serwis :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...