Skocz do zawartości

[rower] 29' dla naprawdę dużego człowieka


Grande

Rekomendowane odpowiedzi

W drugim wątku kolega też ma podobny problem 

http://www.forumrowerowe.org/topic/197884-rower-wymiary-na-granicy-wybrac-wieksza-czy-mniejsza-rame/page-2?do=findComment&comment=1805159

 

sprawdź Treka tu masz wymiarówkę Sizing Charts | Trek Bikes 23 jest dla ludzi powyżej 198 cm max waga 135kg 

a tu masz treka x-caliber (spokojnie zmieścisz się cenie) na filmie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube odpuść bo to "delikatne" rowery, kolega na Reaction w takiej samej wadze słyszał jak się ugina i trzeszczy w zakrętach.

No to moj węglowy Reaction 29" chyba z kosmosu,nic nie trzeszczy a wręcz odwrotnie wszystko pracuje idealnie,zaliczyłem kilka upadków i nawet małych uszkodzen(jedynie zadrapanie na ladze amortyzatora),ważę ponad 90 kg i czasem wypełniony plecak.Nie wiem skąd wziąłeś opinie o delikatnych rowerach Cube,ramy CMPT tzn od AIM po ACID raczej nazwał bym pancernymi,nie są wycieniowane ani też spawy nie są wygładzane tak że głupot i plotek nie rozsiewaj,sam używam Attention 26" i jest maltretowany do bólu,zresztą nie tylko przeze mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że grubo ponad 90+pierdoły tzn dwa bidony ,lampa przednia,tylna(nie plasstikowe zabawki),inne pierdoły mniej lub bardziej potrzebne na kokpicie,buty mtb,całe ubranie,plecak nie rzadko ponad 10kg,to już podnosi wagę,w tym wypadku daje jakieś 120kg. Cube mozna lubić bądź nie,sam nie polecam CMPT do jazdy strikto sportowej tzn maratony czy też podobne zawody(krótka rama),ale skąd ty wziąłeś opinie o nie solidności tych że rowerów to już ty sam wiesz,w sieci jest wiele testów Cube i nigdy nikt nie zarzucił w nich braku solidności wręcz odwrotnie zarzucano tym rowerom ociężałość nazywając ramy CMPT kowadlami z czym w większym czy tez mniejszym stopniu się zgadzam.Poczytaj coś o Scott'ach a nawet Jacek Lisiecki z UC na YouTube coś wspomina o pękajacych ramach w rowerach na "S",takich opini raczej w sieci nie znajdziesz a ja takich tez nie znalazłem invivo.Przejedź sie osobiście na którymś z tych rowerów jak Attention lub Acide sam zobaczysz jakie są to ramy.Co do Reaction to chyba nigdy nie miałeś doczynienia z tym rowerkiem i też polecam jazdę próbna.na pewno zgodzę się tutaj z kolegą 'Nabiał' który często krytykuje tutaj na forach Cube ale nie za ich nie solidność ale za "pokręconą"geometrię co i ja sam zauważyłem z tą różnicą że ta geometria jest odpowiednia dla mnie,nie mam już 20u czy 30u lata i trochę naoglądałem się czy też posprawdzałem rowerów pewnie że mam słabość do rowerów Cannondole czy Kona jak większość tutaj ale to co by mnie interesowało jest często poza moim zasięgiem finansowym(w specyfikacji którą bym sobie życzył)ale nie koniecznie mi też ta geometria pasi.Tak jak wspominałem rozumiem że możn krytykować za pewną dziwną konstrukcje czy też geometrię roweru ale "niesolidność",naprawdę miałem spore doświadczenie z tą marka,nie wspomniałem ze posiadam też rower trekkingowy Cube który ma już ramę wycieniowaną z aluminium 7005 Cube Tourning Pro 2013,sztywność i zachowanie ramy nie budzi rzadnych wątpliwości co do solidnośc(a tutaj to już nawet nie wspomnę co dźwigał)i.Pozdrawiam i życzę udanego weekendy

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega który szuka roweru będzie jeździł nago ... 

Cube'y testowałem, a od zakupu Cube odwiodły mnie dwie osoby z różnych serwisów i kolega który przesiadł się z Reaction na Canyon'a. 

Grande i tak kupi rower jaki będzie chciał, ja też chciałem Cube, ale w związku z powyższym skończyłem z Canyon'em, bo ani na Trek'a, czy Radona w tej samej klasie nie było kasy, a Scotty to też nie są rowery dla "wagi superciężkiej"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnij się spawą rowerów Cube,mówią same za siebie,mozesz tym rzucać szarpać etc,nic się nie dzieje.Producenci często podając dopuszczalną wagę czesto zanezpieczają się przed roszczeniami ze strony klientów,to tak jak lekarze czesto wypisują antybiotyki na grypę,wiadomo ze to wirus i antybiotyk nie działa ale jak by co sa chronieni ze zabezpieczyli sie przed tym gdyby diagnoza nie była trafna.Zresztą gdyby moja waga przekraczała grubo 100kg szukał bym roweru na ramach chromowomolibdenowej budowie nie tylko fajnie wyglądają ale też potrafią wiele znieść tylko ze juz mało producentów sięga do tego materiału,z tego co wiem Kona wciąż robi takie rowerki,w zeszłym roku chyba nawet znalazłem jedną Kone w Ski teamie za niezła kasę,moze osprzęt nie powalał ale to zawsze mozna zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...