Skocz do zawartości

[Rower] Ghost Tacana 7 - alternatywy?


vader696

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ze względu na brak Rometa Rambler R-line 4.0 - wysłałem wiele e-maili i jeszcze więcej razy dzwoniłem po sklepach. Zacząłem szukać alternatyw...

 

Znajomy kolegi ma do sprzedania Ghost Tacana 7 w dobrej cenie 3500. On zadowolony, a ja przeszukałem fora i opini/testów bardzo mało...

 

Stąd pytanie, czy warto inwestować? Hamulce do wymiany w niedalekiej przyszłości ;)

 

Z innych opcji w cenie do 3500 zastanawiam się nad:

 

- Cube Acid 29 blue 'n' green

- Radon ZR Team 7.0

- Cube Attention SL 29

- Trek X-Caliber 8

 

Z góry dzięki :)

 

PS. Wzrost 180, przekrok 83, waga 90kg

 

 

Edytowane przez vader696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nówka tacana kosztuje 4200zł, a jak piszesz że hamulce do wymiany w niedalekiej przyszłości to może nie ma sensu pchać się w używanego?

Używany, ale ma za sobą przejechane około 2kkm i nie był mocno eksploatowany. Rower ma około pół roku. Cena wstępnie ustalona na 3500. Generalnie nie miałem nigdy doczynienia z rowerami Ghost i raczej mało ich widuję w Krakowie/okolicach. Zastanawiam się jak rama/amor w perspektywie czasu. Hamulcami obecnie bym się nie przejmował i tak pewnie zmieniłbym w przyszłym roku.

 

Mój ostatni rower został skradziony prawie 3tyg temu i głód jazdy mocno się wzmaga. Czas cos wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Treka to x- cal... 9 jest już trochę lepsza masz amor air, a nie sprężynę, lepsze przerzutki , a cenę negocjuj. mi się udało za 3800zł.

Koledzy na forum polecają rower dostępny w sprzedaży wysyłkowej: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-5-9.html, lub model wyższy


zerknij jeszcze na:http://www.shockblaze.pl/r7-elite-29-5


lub na http://www.scott.pl/produkt/168/513/rower-aspect-910/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie to patrzyłbym już na Radona ZR Team 8.0 zamiast 7.0 (8.0 jest w promocji za 900 Euro) a osprzęt już sporo lepszy (wideł, hamulce, etc). Wyszłoby 300-400zł więcej niż zakładałeś, ale osprzęt zdecydowanie lepszy, więc jeżeli masz możliwość to może warto dołożyć.

 

W 8.0 wideł, hamulce i część napędu masz o klasę wyżej od wszystkich w/w modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Generalnie w ten sposób można dokładać ciągle i ciągle. Niestety muszę jeszcze dokupić parę rzeczy jak pedały, licznik, światło i dochodzą kolejne pieniądze... a we wrześniu ślub ;)

 

Kurcze, kusi ten ZR Team 8.0 bardzo i to bardzo. Chciałem kupić rower do 3k, a przy obecnym kursie € mamy prawie 4k.

 

Zastanawiam się jeszcze nad ramą - moje wymiary w pierwszym poście. Byłem wczoraj w sklepach i mierzyłem/miałem okazję się przejechać na:

 

Ghost Tacana 7 rozmiar M i L. (M małe - dziwna pozycja podczas jazdy, L ok ale na przekroku ciutkę mało miejsca).

Kross Level B4 rozmiar M, aby sprawdzić ramę (na M czułem się jak na Tacanie 7 w rozmiarze L)

Romet Rambler R-line 3.0 rozmiar M (j/w)

 

Stąd pytanie czy nawet jeśli bym się zdecydował na Radon 8.0 to jak z ramą? 18 cz 20?

 

 

PS. Gdzie te czasy, gdy za 1500pln kupowałem Kross prawie całego na Deore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zmierzyłeś przekrok i masz rzeczywiście 83cm to rama 20'' w Radonie odpada bo tam masz rurę środkową na 82,38cm. Przy 18'' masz na 79, czyli minimalny dopuszczalny (w teorii) odstęp 4cm. Przy ramie 16'' masz 75,66cm, czyli niewiele ponad 7cm luzu i kwestii przekroku ten romiar byłby chyba bardziej optymalny. Pytanie, jak wypadnie długość ramy przy Twoim wzroście. 18'' może się okazać wygodnieszja. W każdym razie 20'' będzie za mała 'w kroku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrok tak, 83/84cm około.

 

No nic, wysłałem zapytanie w sprawie kolejnych rowerów. Dostałem właśnie odpowiedź od Canyon i model AL 5.9 jest już niedostępny.

 

Przy okazji znalazłem Ghost Tacana 7 za 3359 - nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...