Skocz do zawartości

[napęd] Stukanie, "cykanie" przy pedałowaniu, im wyższy bieg tym głośniej


pankracy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Naklejka odklejona, faktycznie jeden kieł zębatki haczył ale po tym i tak słychać pykanie. Wygląda na to, że łańcuch nie bije o wózek, nawet powoli kreciłem w tył i tego nie widać. Myślisz, że lekka regulacja przedniej przerzutki może to wyeliminować? Przerzutki regulowałem tylko po zakupie, wiadomo łańcuch po czasie się rozciąga itp więc chyba trzeba lekko podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u Ciebie na 100% bo roweru nie mam przed sobą.Wiem natomiast jak ja się z tym bawiłem.Cały czas wydawało mi się że łańcuch przechodzi bez problemu.Jak sie patrzy z góry to było dużo miejsca ale jak się spojrzało z pozycji łańcucha na "przestrzał" to widać że wózek ma takie wybrzuszenia w środku i podczas nacisku na pedało delikatnie obcierał.Ten dźwięk jest na każdym biegi? Wiem że sie tak nie jeździ ale sprawdź każdą tarcze z przodu z każdą z tyłu czytaj mała z przodu i pokolei od najmniejszej do największej z tyłu i tak druga i trzecia z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ze swoim taki problem. Pojawil sie po przejechaniu pierwszych 500 km. Dodam ze jezdze Na Campagnolo Cantaur 10s plus kola Campagnolo Scirocco 35. Przy mocniejszym nacisnieciu na pedal po stronie napedu slychac podobny dzwiek jak na filmie. Wczoraj rozebralem tylne kolo, nasmarowalem bebechy, zdjalem suport I tam tez posmarowalem. Dodam ze luzow nigdzie nie bylo. Dzis testuje zeby sprawdzic czy juz jest po sprawie. Dodam ze os na tylnym kole byla troche zbyt mocno skrecona fabrycznie I mozliwe ze lozyska milay troche ciasno. Dam znac po dzisiejszym wypadzie co nastepuje.

 

Pozdro

No I juz po wszystko. Problemem okazaky sie byc sruby zebatek korby. Po dokreceniu wszystko ucichlo. Zatem polecam I Tu sprawdzic.

 

Pozdro,

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...