Skocz do zawartości

[konserwacja] Serwis RS Dart 2 i hamulców olejowych Giant


Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie też się zastanawiam na tym rozwiązaniem , dlatego teraz przy kupnie amorka zwrócę szczególną uwagę by dobrać go do mojej wagi.Można też zamówić specjalnie dla siebie sprężynę np tu http://www.sprez-mot.com.pl/sm1.php tylko że również dokładnie nie wiadomo jak się będzie ona zachowywać w amorku albo jeszcze inaczej wysłać do nich tą swoją i poprosić o taką samą tylko o innym parametrze , grubości zwoju itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprężyny w amorkach są stalowe i głównym parametrem decydującym o zmianie twardości jest grubość i liczba zwojów w sprężynie.Pokombinuję jeszcze z moim amorkiem a jeśli to nic już nie da to zamówię tą sprężynę u nich , poza tym mając amorek z asysta , można dobrać bardzo miękką sprężynę i kombinować z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jestem na końcówce najwiecej walki miałem z luzami na bębenku gdyby to było shimano a nie Formula Disc juz dawno bym skończył na pamiątkę zostanie mi imbus 11.Hamulce gotowe w 90% jeden tłoczek nie rusza sie spryskałem WD40 i zobaczę rano. Jest jeszcze jedna sprawa czy rozwiercenie obręczy z francuskiego wentylu do samochodowego mocno osłabi obręcz ?? Od środka jest samochodowy a od zewnątrz francuski i skłaniam sie by rozwiercic. Nie planuje jeździć ekstremalnie zwykle drogi czasem las jakis. Wytrzyma obręcz czy lepiej nie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozwiercałem obręcze aluminiowe  i nic się nie stało , moim zdaniem usuwa się za mało materiału by to jakoś wpływało na wytrzymałość konstrukcji.Trzeba to zrobić tylko delikatnie , ja robiłem to normalną wiertarka z ostrym wiertłem i małymi obrotami uważając by wiertło wchodziło prosto.Co do tłoczka to u mnie żaden nie stał tylko ciężko chodziły przednie ale w przypadku stania tłoka wd40 powinno go ruszyć potem smarowanie i powinien żyć. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 pomogło za zacisk zyje. Kół nie rozwierciłem wziąłem nową dentke.Łańcuch nie dotarł więc chwilowo stary ale umyty i nasmarowany zostało ustawić przerzutke tylną ale powalcze już z nowym lancuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko przerzutkę ustawiłem nawet chwile jeździłem choć pogoda taka sobie leżą jeszcze opony do założenia ale wpierw pojeżdżę jak rozkrecilem bębenek w Giancie chyba w Konie tez to zrobię luzów nie ma ale wypadało by tam piasta Shimano wiec bez problemów.Jak cos będę sie odzywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...