Skocz do zawartości

[rower] Dylemat Trek czy Canyon


Melman1980

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat. Aktualnie posiadam:

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/2014/archive/trek/fuel_ex_5_29/#/pl/pl/archive-model/details?url=pl/pl/bikes/2014/archive/trek/fuel_ex_5_29

 

Trek EX 5 29 2014 oryginalnie zestawienie podzespołów tyle, że sram X5 zamieniłem na sram X-7 a manetki na sram X-9. Przedni amor to FOX 32 Float CTD FIT performance

 

Zakupiłem kilka dni temu dla brata Canyona nerve AL 7.9 2015. Usiadłem na niego i zaczeło się.......:)

Coś jest mi na nim wygodniej, mniejsze opory toczenia, niby korba SLX, a dosłownie płynałem na nim. Co prawda w moim treku nie jest źle ale róznica odczuwalna na korzysc Canyona. Geometria ciutke inna.

Na Canyonie troszeczke bardziej wyprostowana sylwetka. Panowie doradzcie:

 

1. Zmienić na tego parszywie udanego Nerve AL 7.9?

2. Zostać przy treku i wymienić koła na lepszy set, np DT Swiss (domyślam sie, że dlatego na Canyonie miałem wrażenie lepszego przekazywania siły na napęd)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcin,

uważam, że powinieneś zmienić koła na lepszy set, to jest bardzo odczuwalne, szczególnie dla 29era, ja nawet nie sądziłem, że aż tak :-) w porównaniu do roweru na kołach 26 cali.

Jak do swojego treka, założyłem, pożyczony set od kolegi, który był lżejszy od mojego tylko o 300 g, i stwierdziłem, że to zupełnie inny rower :-) Dlatego też nie należy oszczędzać na dobrych kołach do 29era.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Fuel Ex 7 waży 14kg... Fuel Ex 5, jako, że jest to niższy model waży pewnie więcej... Canyon Nerve 7.9 AL waży 12,9kg... Ot i tajemnica odkryta...

Skoro masz Ex 5 to na sprzedaży go stracisz jakieś 20-30% ceny bazowej... Będziesz musiał dołożyć aby kupić canyona... Chyba nie warto...

Masz fajny, w miarę nowy rower... Ciesz się jazdą i nie zatruwaj myśli zmianami...

Edytowane przez inhibitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:devil: bierz Canyona skoro jest wyczuwalnie dużo lepszy. Zaczniesz modyfikować Treka to nie będzie końca i w końcu się okaże, że na modyfikacje wydasz więcej niż na Canyona.

W Treku płaci się za naklejki "Trek" w Canyonie jeszcze nie. :devil:

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...