Skocz do zawartości

[hamulce] V- Brake Shimano BR-M422 - rysowanie obręczy


put3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od zeszłego roku jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem roweru Radon Skill 9.0 (2014).

 

Mam mały problem podczas jeżdżenia po mokrym asfalcie. Piach wbija się w klocki i rysuje obręcz, z czego robią się opiłki, które znów wbijają się w klocek i takie błędne (porysowane) koło ;)

 

Hamulce to Shimano BR-M422, obręcz Mavic Aksium. Czy jest to wina klocków? Czy ich wymiana rozwiąże problem? Jeżeli tak to podpowiedzcie jakich klocków powinienem szukać.

 

Specyfikacja roweru: http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-skill-9.0-19913?currency=1&delivery_country=138 

 

Chociaż dwa kluczowe elementy podałem ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogą być zbyt twarde klocki. ja w szosówce bardzo chwalę sobie Alligatory, na które zmieniłem oryginalne od Tiagry. w MTB jeżdżę na v-brakeach Magury, ale to zupełnie inny typ więc u Ciebie nie podejdzie.

nie dajmy się jednak zwariować. obręcz swoje wytrzyma, a jak się wytrze to zawsze można ją wymienić. akurat tutaj nic nie jest wieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTB mam tarcze. Po pierwszym czy drugim razie wydawało mi się to normalne. Ale żeby po byle wilgotnym asfalcie trzeba było zdejmować koła i dłubać w klockach, żeby nie "szurało" to chyba trochę lipa :). Może się mylę, ale to racji przyzwyczajenia do innego typu hamulców. 

 

Niestety tarcz nie mam gdzie zamontować. Na pewno kupując szosę, przemyślę te sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest normalne. ja dużo jeżdżę szosówką w naprawdę trudnych warunkach i nie mam takich problemów, a po tym jak założyłem Alligatory to w ogóle bardzo dobrze mi hamulce działają i są cichutkie...

 

takie coś mam załozone http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/47/91/49/37/4791493702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki które mam są wg mnie bardzo miękkie. Nie mam co prawda specjalnie porównania, ale jak wydłubuję z nich opiłki to czuję jakbym to robił w galarecie. Czy to przypadkiem nie jest na odwrót, że w twardy klocek powinno być trudniej wbić się ziarnom piasku? Tak na zdrowy rozsądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj zdrowy rozsądek zawodzi, miałem tyle samo nawbijanego syfu w klocki niezależnie od ich twardości, a trochę ich już przerobiłem. Głównie jednak alu z obręczy, piachu sobie nie przypominam.

Jedyna rada - po jeździe w syfku trzeba klocki i obręcz przetrzeć szmatką nasączoną alkoholem, sprawdzić czy nic się nie błyszczy a jeśli tak to cierpliwie wydłubać kawałeczki aluminium, drogi na skróty tutaj nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...