Skocz do zawartości

[cross] Kands maestro 2014 czy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Są, zwłaszcza długość.

 

 

Oficjalnej geometrii nigdzie nie ma, a nieoficjalnie wygląda to tak:

Rama 19" 2013

TT: 620

ST: 485

RC: 455

WB: 1145

HT: 130

BB drop: 23 (baaaaardzo w przybliżeniu ;) )

 

geometria_rama_evado.png

Wszystkie pomiary moje. Jeśli ktoś umie policzyć kąty, to chętnie się dowiem, jakie są ;)

 

W sumie, jeśli zbierze się trochę danych, może warto by zrobić i osobny temat...

Rama 21"

WB 1170

CS 460

HT 130

TT 640

ST 533

BB 30

SA 71,5 st

HA 70 st

Stack 600

Reach 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do sklepu w sprawie tego spartacusa co do ramy.Bardzo mila pani udzielila mi informacji ze Rama 19'' ma ok. 81cm a rama 21''-83 wysokosci w granicach lini prostej od suportu korby, powiedziala ze oni w sklepie zawsze zalecaja nawet ciut mniejsza rame niz za duza i w tej sytuacji tez poleca mi 19''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapraszam do mnie! W ciągłej sprzedaży mam ponad 60 rowerów Kands. Zaledwie 18 km od centrum Warszawy. 05-420 Józefów ul Polna 25. Na każdym z nich można się przejechać. Wsiadajnarower.pl 

 

I telefon do mnie: 507 362 519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie pozycji na Maestro - faktycznie jest zdecydowanie bardziej wyciągnięta. Po dosiadnięciu MTB 27,5 na ramie tej samej wielkości ma się uczucie jakby wsiadło się na treka (pozycja dużo bardziej wyprostowana).\

Kilka słów odnośnie samego roweru (2014). Kupiłem go z pełną świadomością, że jest to prawie marketowiec w nadziei, że starczy chociaż na 2 sezony. W zasadzie jeżdżę wyłącznie trasy XC raczej trudne (luźny szuter, rzadziej ubita ziemia, żwir, sporo ostrych podjazdów i jeszcze bardziej ostrych zjazdów). Pierwsza co zrobiłem wywaliłem fabryczne gripy i założyłem grube piankowe oraz oczywiście klocki hamulcowe. Pierwsza awaria po 100km - lewe łożysko w suporcie się rozsypało. Wymiana była koszmarnie trudna - fabrycznie suport (miski stalowe) wkręcony był na sucho i się nieco zespawał z alu ramą. Pomogło moczenie w WD40 (zalane przez rurę podsiodłową) i klucz udarowy (po przykręceniu ściągacza do osi suportu). Przy okazji pozbyłem się wyginającej się korby zastępując ją alivio z osią zintegrowaną (model MTB na rok 2015). Następne jakieś 800-900km było bez niespodzianek. W tym czasie zmieniłem fabryczne nylonowe opony na marathony mondial 1,6, które spisują się o niebo lepiej na luźnych i mokrych nawierzchniach. Po wspomnianych 1,5kkm skończył się łańcuch i praktycznie kaseta. Wymieniłem na HG50 (9rz.) + łańcuch HG93 oraz manetki na alivio z 2014 dla napędów 9rz (nówki sztuki z linkami za jakieś smieszne 70 zł udało mi się kupić). Niedługo później posypał się lewy pedał (zaczął strzelać i przeskakiwać w końcu nie dało się już na tym jeździć) - ponieważ podobały mi się fabryczne nabyłem bardzo podobne ale z alu korpusem (VP199). W międzyczasie trzeba było nieco ściągnąć stery bo dostały luzów. Obecnie na liczniku jest około 7kkm i zaczynam cierpieć z powodu luzów na widelcu przednim (konserwowany regularnie brunoxem chociaż nigdy nie rozbierany). Tutaj mam spory dylemat - ponieważ nie chcę pakować się w hample tarczowe a przyzwoitych wideł z piwotami pod koła 28" nie uświadczysz (podobnie zresztą pod 27,5 czy 29"). Jedynym wyborem jest praktycznie SR NRX (zapewne w wariancie powietrznym) ale zaczynam też coraz poważniej myśleć o prawdziwym 29er.

 

Podsumowując - jest to cross, który fabrycznie do crossa się zupełnie nie nadaje. Do trekkingu ze względu na wyciągniętą pozycję też nie. Z plusów - cholernie solidna rama i fabryczne obręcze (naprawdę dziwię się, że nadal są proste biorąc pod uwagę co na tym rowerze wyprawiam). Podoba mi się też kierownica, mostek (może są nieco zbyt ciężkie, co ostatnio zaczęło mieć dla mnie pewne znaczenie) i siodło. Z minusów - fabryczny napęd, opony, klocki hamulcowe i oczywiście gripy do śmietnika. Brakuje też uszczelnienia z prawdziwego zdarzenia na linkach oraz piastach (po ok. 3m-cach było w środku coś co wyglądało jak ciemne błoto, "chrupały").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...