Skocz do zawartości

[Rower XC] Jaki? Romet Jolene 2 2013 rok?


thesebafr

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Nikt nie chciał kupić butów to poszedłem z nimi do szewca i teraz podeszwa wygląda tak, może teraz uda się mi w nich jeździć na tych pokazanych platformach z pinami bez ślizgania się nogi. ..............

 

Z butami ładnie żeś zaczarował  :teehee:

No i wątpię żebyś  przystopował z tymi zmianami, co chwilę coś ulepszasz   :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z butami ładnie żeś zaczarował 

Jakoś tak mi się to zrobiło :)po prawdzie to szkoda mi je było sprzedawać bo są fajne na ten teraźniejszy okres, na wiosnę czy jesienią też się sprawdzą, a sprzedać za 50% kasy nie warto było.

 

 

 

No i wątpię żebyś  przystopował z tymi zmianami, co chwilę coś ulepszasz  

Tak to jakoś wychodzi, ot to czy tamto się kupi, ale przystopuję :) bo pojeździłem czymś takim i teraz to chodzi za mną.

 

14w4ttt.jpg

 

Chyba że nie uda się kupić jakiegoś Fulla to wtedy zostało mi tylko z czasem zmienić w tym Romecie przednią przerzutkę na coś z serii SLX, ot tak by mieć obydwie z tej samej grupy.

 

Albo obydwie na XT skoro już mam takie manetki.

Cóż toż to tylko hobby :)

 

jka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakoś tak mi się to zrobiło :)po prawdzie to szkoda mi je było sprzedawać bo są fajne na ten teraźniejszy okres, na wiosnę czy jesienią też się sprawdzą, a sprzedać za 50% kasy nie warto było.

 

 

Pewnie,że tak. 

Pomysłowość się chwali  :thumbsup:

 

A co do full'a to wiem o czym mówisz :devil:

Ja w większości jeździłem na HT. Ale od kiedy wsiadłem na Konę Hey Hey to mimo iż to kobyła okropna, to komfort jazdy świetny. Taki bujak, raz,że wygodny, to i plecy po troszku odciąża, fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do full'a to wiem o czym mówisz

 

Na razie nieśmiało badam grunt, bo nie mam zupełnie rozeznania w temacie.

Bardziej oglądam fotki, skupiając się na wyglądzie, bo nie wiem jakich parametrów szukać jeżeli chodzi o amortyzację.

Nic trzeba podejść na spokojnie do temat.

 

Na dzisiaj wiem że potrzebuje czegoś małego rozmiarowo i jednak pozostanę przy kolach 26 z moim wzrostem (158 cm) jest to chyba dobra opcja.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj wiem że potrzebuje czegoś małego rozmiarowo i jednak pozostanę przy kolach 26 z moim wzrostem (158 cm) jest to chyba dobra opcja.

 

Nie do końca tak jest.

Imho, jeżeli już szukałbym czegoś na mniejszej kiszce, to celowałbym w 650B.

Niestety ale koło 26 powoli odchodzi do lamusa  :bye2:

Większe koło to i większe możliwości,a co do zwrotności to wszystko zależy od geometrii ramy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulla nie stworzono dla wygody tylko dla zapewnienia większej trakcji. Pojedź tym na jakąś rąbankę i tam porównaj, to poczujesz w czym rzecz ;) Chyba, że „starość nie radość” to jeszcze zrozumiem.

 

Chociaż w naszym społeczeństwie, które obecnie do jazdy po ulicach kupuje pseudo-górale, jazda w podobnych warunkach jak na kanapie jest pewnie niezwykle rajcująca. Pamiętam jednego znajomego jak wsiadł na ędóraka innego kumpla i był niezwykle podniecony tym, że nie poczuł krawężnika :D Podniecenie minęło po usłyszeniu ceny. Choć nie zdziwię się jakbym go zobaczył na jakimś markeciaku, ale z „tylnym zawieszeniem”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego stworzono a do czego się stosuje to dwie oddzielne kwestie. I jak komu wygodnie to może fullem bo bułki jeździć....

Teoretyzowanie nijak ma się do właściwego użytkowania.

Podobnie jak z diverami, które  ogarniają spokojnie 3000m a na kopercie mają co najwyżej rysy od desk divingu....

Dla mnie full to przede wszystkim wygoda i komfort jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety ale koło 26 powoli odchodzi do lamusa 

 

Wiem że tak jest, trudno, jednak tak mi to jakoś wyszło że najlepiej jeździ mi się na 26".

Miałem trekinga na 28" dałem opony 29" jeździłem na 27,5" i mimo wszystko jednak wygrało kolo 26" źle napisałem wzrost ja mam zaledwie 168 cm.

Może jakbym dłużej pojeździł na 27,5" może wtedy inaczej bym na to patrzył.

Ale na tą chwilę mimo wszystko będę rozglądał się za jakimś Full-em na kolach 26"

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba, że „starość nie radość” to jeszcze zrozumiem.

 

 

A to fajnie, bo mnie jakoś tak niebawem 60 (lat) minie :).

 

 

 

Pamiętam jednego znajomego jak wsiadł na ędóraka innego kumpla i był niezwykle podniecony tym, że nie poczuł krawężnika Podniecenie minęło po usłyszeniu ceny. Choć nie zdziwię się jakbym go zobaczył na jakimś markeciaku, ale z „tylnym zawieszeniem”...

 

 

No cóż mnie tylko na takie coś było stać i takie coś sobie kupiłem.

 

Trek Fuel EX8

6ejh8z.jpg

 

 

 

Do czego stworzono a do czego się stosuje to dwie oddzielne kwestie. I jak komu wygodnie to może fullem bo bułki jeździć.... Teoretyzowanie nijak ma się do właściwego użytkowania.

 

 

Dokładnie jest jak piszesz, za mojej młodości w trampkach to się w piłkę "skopaną " grało, a teraz je do garnituru noszą :)

 

 

Ale na tą chwilę mimo wszystko będę rozglądał się za jakimś Full-em na kolach 26"

 

 

No i po rozglądaniu :) padło na to co wyżej, i już pierwsze 10 km zaliczone :)

Romet chyba trafi do sąsiada, tak że moja bytność w tym temacie dobiegła końca.

 

Sumując każdemu polecę tego Romet-a Jolene o którym tutaj pisaliśmy, rower naprawdę składny, z oponami jakie miałem na nim taki mały ścigacz, bez problemowo od lipca tamtego roku przejechałem nim ponad 5000 km.Fakt zmieniłem chwyty, opony, bo taki mam teren, oraz manetki ale to już był tylko kaprys starszego pana :) w tej cenie teraz nie dostaniemy przerzutki Deore (przód) i SLX tył, a w nim takie coś jest od nowości.

 

Rower naprawdę godny polecenia.

 

A teraz u mnie coś nowego z pod tego znaku i może o tym rowerze uda się coś z czasem skrobnąć.

 

29x65g8.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi go wyszukał na OLX, człowiek ten ma naprawdę sprzęty w super stanie, świetny kontakt, wysyłka błyskawiczna.

 

http://olx.pl/oferta/trek-fuel-ex8-60-nowy-okazja-CID767-IDdHExH.html

 

To był rower wystawowy czy jakoś tak, stąd pacząc na niego o np na kasetę wychodzi że przebieg jest dosłownie 0

 

Wrażenie po tych 10 km.kilku przejechanych schodach zaliczeniu paru korzeni za wcześnie by coś napisać.

 

Jedno jest już pewne, nowe opony Continental zamówione - tym razem zwijane tak by zbić wagę roweru ponownie do +/-12 kg.

bo niewiele więcej ma bez pedałów.

 

Ale może uda mi się jakiś temat popełnić o tym czy warto czy nie warto kupować coś z przed kilku lat.

Bo zobacz np. na to :) to nie jest umyte do sprzedaży, to jest nowe, nie używane, a jakby nawet to minimalnie, ten trek cały jest taki.

 

2djo5cj.jpg

 

Zresztą z Jolene wyszło że warto było kupić rower z 2013r w 2015r.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wub:

Myślałem że to taka bardzo zadbana używka a tu patrz, nówka sztuka :rolleyes: Nie wiedziałem,że jeszcze można nowego wyrwać.

Teraz idą nowe opony, tylko czekać chwilę jak poczynią sie kolejne zmiany :devil: .......Chociaż tu nie będzie tak łatwo jak z Rometem, tu osprzęt z zupełnie innej pólki....

Niech Ci daje radość.

pozdr.

R/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko czekać chwilę jak poczynią sie kolejne zmiany .......Chociaż tu nie będzie tak łatwo jak z Rometem, tu osprzęt z zupełnie innej pólki....

 

E tam :) już wynalazłem na co składać kasę, może by tak wymienić te manetki SLX na XT - żartuję.

 

Dostałem przykaz ze teraz mam tylko jeździć, jeździć i się cieszyć z tej jazdy, a nie zmieniać (czytaj cudaczyć) 

 

On jest doslownie i dokladnie na tym osprzecie co podano w tej specyfikacji.

 

http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-trek-bikes-fuel-ex8-11-42468/

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Dostałem przykaz ze teraz mam tylko jeździć, jeździć i się cieszyć z tej jazdy, a nie zmieniać (czytaj cudaczyć) 

 

A jednak nie udało mi się i złamałem ten przykaz, i trochę "po-cudaczyłem" z dodatkami do tego Trek-a

Ot takie coś drobnego :) sobie do niego dokupiłem.

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/album/3501-trek-fuel-ex8/

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chwyty to wybrałem te najgrubsze ESI bo ja lubię czuć że coś trzymam.

 

 

 

A tak z ciekawości, co za foto Ci wskoczyło w 184 poście ? :-)
 

 

O jasny gwint !!!! ???? edytować nie idzie i co teraz zrobić ?

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zgłoszenie i poprawny link do zdjęcia.

Co do jazdy to mam od zakupu czyli przez niecałe 2 miesiące przejechane 960 km.I

I to co mogę napisać o jeździe po tym dystansie że to są jakże inne 2 światy.

 

Tym bardziej jak się jeździ po takim czymś co pokazują tutaj Koledzy w tym naszym regionalnym temacie.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/196811-trasa-trasa-mtb-pomorze-slupsk/page-5

 

 

 

jka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...