Skocz do zawartości

[zapięcie] luźna rozmowa o łańcuchach


PanRowerek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :-)

 

Możliwe że coś wymyślę na zabezpieczenie śrub koła, może uda mi się wykonać jakąś samoróbkę.

 

Pozdrawiam. :-)

Siema. :-)

 

A tak z czystej ciekawości, czy ktoś zna wagę łańcucha Magnum 3006, tak żebym miał porównanie wagowe z innymi?

 

Dzięki i pozdrawiam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj.

 

Poszukuję zapięcia do roweru, rower wartości 700 zł odnowiona holenderka, będę jeździć nią głównie do pracy i stawiać, przypinać, na parkingu tuż za budką stróża (ochroniarza). Czasami też pod jakiś sklep wtedy postój max. 30min.

 

Mogę mieć spory problem z przypięciem się U-lockiem, wolałabym łańcuch. Nie ukrywam jestem kompletnie zielona w tym temacie, więc proszę o pomoc w wyborze czegoś do ok 150 zł. Miło by było jakbym miała możliwość zakupu w jakimś stacjonarnym sklepie w Warszawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominika4896 - dobrze trafiłaś - z kolegą rowerzysta01 wybieraliśmy dla mnie jakieś zapięcie, przeglądałem różne rankingi, które dzięki jego uprzejmości każdy może sprawdzić wchodząc w jego profil  -  ja sobie "wygrzebałem" Oxforda OF157 (widzę, że kolega post wyżej Ci go poleca :) ).

Dlaczego ??

- cena (nie była najważniejsza, ale za podobne rozwiązania jak mam zapłacić 150 a 100 zł wiadomo, że kupię tańsze - miałem budżet jak Twój +/- 50 zł jakby się trafiło coś niesamowitego) - zmieściłem się w 100 zł z wysyłką - jak się pośpieszysz to tu jest ostatnia sztuka - w lepszej cenie chyba nie ma ;)  http://allegro.pl/lancuch-do-motocykla-oxford-heavy-duty-1m-of157-i5104517727.html

- oceny - na stronie stichtingart.nl (3 gwiazdki na 5) i sold secure (status gold - do rowerów, silver do motocykli)  prezentował się nieźle - wśród łańcuchów w cenie do 150 zł (a może nawet kilkadziesiąt zł drożej) nie ma konkurencji - patrzyłem chyba wszystkie na stichtingart.nl od 3 gwiazdek wzwyż - efekt - np. polecana AXA Cherto którą też rozważałem ma 2 gwiazdki a jest droższa.

-waga - niektórzy sprzedawcy straszą wagą 3,5 kg - na stronie producenta http://oxford-products.com/us/products/HD-Chain.html podają 5.4 funta, czyli ok. 2.4 kg. Z wagą może być różnie - AXA podaje np. 2,6 kg mimo, że ma cieńsze ogniwa i jest minimalnie krótsza - chodzi o to żeby się nie bać - porządne zabezpieczenie musi ważyć - czy to u-lock czy łańcuch - a różnica np. 0.5 kg jest pomijalna , jeśli jeździmy sobie po mieście czy terenie na holenderce czy trekkingu jak ja. A pod marketem docenisz te grube hartowane oczka łańcucha.

 

Jeśli chcesz koniecznie obejrzeć przed zakupem to spróbuj tu: http://intermotors.pl/product-pol-298-Lancuch-do-motocykla-OXFORD-Heavy-Duty-z-klodka-dlugosc-1m-SS.html

Mają sklep w Wawie - zapytaj czy dostępne. Choć jak wspomniałem - mój link do Allegro rulez ;) Także śmiało kupuj i kto wie może kiedyś wpadniemy na siebie na  nadwiślańskich ścieżkach- znak rozpoznawczy łańcuch obronny Oxford'a ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. :)

 

Zapięcie zostało przeze mnie zakupione. Ostatecznie zdecydowałem się na łańcuch Magnum 3106. Użytkujem je już z pare tygodni i jak na ten czas sądzę że mogę je polecić.

Moja ocena to 10/10.

 

Jestem z niego bardzo zadowolony. :) Wymiary to: długość 85 cm, a szerokość szesciokątnych ogniw wynosi 8 mm. W zestawie znajdowało się 5 kluczyków oraz kartka dołączona przez producenta o specyfikacji produktu. Zamek chodzi wyśmienicie. Nie ważyłem go, w internecie pisze że waży około 1,6 - 1,7 kg i tyle się czuje trzymając zapięcie w rękach. W trakcie jazdy jego waga mi wogóle nie przeszkadza. Zapięcie wykonane w technologii "Double Bolt" które chroni przed nawet najmocniejszymi szarpnięciami. Jeszcze jedna sprawa do której na początku nie umiałem się przyzwyczaić, ale teraz oceniam ją na plus, to że kluczyk wychodzi z zamka dopiero po spięciu zapięcia, co wg. mnie jest dobre bo informuje nas iż zapięcie zostało zamknięte i możemy wyciągnąć kluczyk, nie musimy już sprawdzać czy zapięcie się zamknęło. Jedyne co mnie martwi to jest to, że wszędzie w internecie pisze że łańcuch jest hartowany, ale na kartce dołączonej do zapięcia nic nie pisze o hartowaniu, tylko o utwardzaniu. Moim zdaniem to chyba to samo.

 

Podsumowując wydaje mi się że dokonałem dobrej decyzji. Łańcuchem wmiare wszędzie się przypnę. Zapinanając rower i np. idąc do sklepu, wreszcie odczuwam spokój i mogę na spokojnie zrobić zakupy. Waga tak mi nie przeszkadza jak to mi się wydawało przed zakupem. Na tle innych rowerów, mój jest bezpieczny. Dodatkowo jako zabezpieczenie kół używam starej linki na szyfr.

 

Pozdrawiam. :)

PanRowerek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...