Skocz do zawartości

[do 1600zł] MTB 29er Kands czy coś innego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

trafiłem na forum, ponieważ od jakiegoś czasu chcę kupić sobie rower. Czytając forum zdecydowałem się na większy rozmiar kół czyli 29 ewentualnie 27.5 i teraz pytanie czy Kands z linku niżej będzie dobrym wyborem w tej cenie ? (na allegro są po ok 1600 zł )

 

http://kands.pl/portfolio_page/29-kands-comp-er-disc-hydraulic/

Jeżeli nie to co innego było by warte uwagi ? a jeżeli tak to jaki rozmiar byłby dla mnie lepszy jako, że jest tylko 18" i 20", a mój wzrost to 182cm? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze rower limber tasso

 

http://allegro.pl/rower-29-limber-tasso-19-deore-hydraulika-i5107565726.html

 

Jak się ma ten limber do kandsa? Z tego co widzę limber ma z tyłu daore, a kands alivio. Poza tym moja wiedza jest zbyt mała żeby wyciągnąć jakieś konkretne wnioski, także będę wdzięczny za jakąś poradę ;-)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego niż te dwa, które podałeś. Do Twojego wzrostu rama 18"-19" ale zmierz jeszcze długość nogi. Najlepiej wybrać się do sklepu i rower przymierzyć, a pozniej ewentualnie kupic przez internet.

Osobiście skłaniałbym się ku Kandsowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 178cm wzrostu, 85 długość nogi i jezdze na 19" cube analog i jest dla mnie na styk (czuje, że jakby była nawet troszeczke wyżej górna rura to juz by był za duzy). Mozesz porównac wymiary Cube Analog 19" z tym Kandsem i moze Ci to cos pomoże :) (jesli chcialbys porownac z tym limberem to niestety nigdzie w sieci nie znajdziesz jego wymiarow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower zakupiony! Kosztował mnie 1550 zł, także myślę że całkiem niezła cena za ten rower. Jeżeli kogoś będą interesowały jakieś wymiary kandsa 29er 20" lub 27.5 na ramię 18" to mogę powierzyć.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzybek jeżeli mógłbyś podać wymiary geometryczne ram 18 i 20" na kole 27,5 to będę wdzięczny. Producent niestety nie podaje geometrii, więc myślę, że takie dane mogą się przydać.

Jak wrażenia z jazdy? Czy rama ta jest bardziej sportowa czy rekreacyjna? Nada się do startów w maratonach lub XC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary wg tego wzoru 
 

INN5KZN.jpg

 

Rama rozmiar 18 koła 27.5 : 

A = 41cm

B = 59cm

C = 72cm

D = 46cm

E = 44cm

F = 14.5cm

 

 

zdjęcie roweru: 

 

tU9I8Ei.jpg

 

Rama rozmiar 20 koła 29 : 

A = 46cm

B = 61cm

C = 75cm

D = 50cm

E = 46cm

F = 14.5cm

 

zdjęcie: 

 

ymvdf37.jpg


Co do wrażeń z jazdy to ja osobiście jestem zadowolony, jednak nie mam porównania do droższych rowerów. Jeżdżę na 29er, mam 182 cm wzrostu. Z rzeczy które chcę wymienić bo mi nie pasują to pedały no i amortyzator ponieważ XCM szału nie robi. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie że ktoś podał wymiary bo nigdzie ich nie ma.

Tajemnica jakaś?

 

Gdyby s jeszcze mógł podać wymiar przekroku czyli wysokość do rury nad którą stoimy.

 

Najlepiej zaraz za "dzióbkiem" siodełka i drugi za jakieś 15 cm - czyli dokładnie tam gdzie stoimy gdy zejdziemy z siodełka.

 

Ja np. mam 80 -82 cm i sporo ram 19" mnie uciska mimo że teoretycznie powinny być dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, planuje zakup właśnie takiego Kandsa, mam 178cm wzrostu i myślałem nad 18" ramą na 27,5" kołach. Dziwne te wymiary, myślałem, że rozmiar ramy w calach to wymiar rury podsiodłowej czyli wymiar A. Więc rama 18" powinna mieć około 46cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...