Skocz do zawartości

[korba plus kaseta] potrzebna pomoc


mandrax2150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

potrzebuje Waszej pomocy i porady co zrobić w takim przypadku, ale najpierw może wyjaśnię o co mi chodzi:

 

- posiadam dwa rowery, takie jak w linku

- ten po lewej jest wystawiony na sprzedaż a na tym po prawej obecnie śmigam

 

- w tym pierwszym posiadam korbę Sainta FC-M810 o taką o blacie 36T po wymianie z 42T 

- a w drugim korbę Truvativ Ruktion 34T, kasetę Sram 11-28T do tego przerzutkę Sram X7 z krótkim wózkiem 

 

a teraz w czym rzecz:

 

- chcę przełożyć korbę z tego pierwszego do drugiego ale zanim to zrobię mam takie pytanie, gdyż korbę Sainta zakupiłem z jednym blatem i przeglądając neta nie mogę nigdzie znaleźć tej dodatkowej tarczy o 22T. Jeszcze tej korby nie ściągałem i nie wiem czy nawet będzie możliwość dołożenia drugiego blatu. Dlatego chcę zapytać czy taka możliwość istnieje?

- kolejne pytanie czy jest sens dodawać drugi blat ? co za tym idzie konieczność wymiany napinacza na inny do tego przerzutka przód plus manetka = dodatkowa masa

- czy po prostu wymienić tylko kasetę na 11- 36T bez wymiany wózka (deklarowana pojemność to 36T) oraz w przełożonej korbie tj Saint zmienić blat na jak najmniejszy ?

 

Moje wymagania co do tej kombinacji są takie by rower przystosować do jazdy po górach, na prędkości mi nie zależy. 

 

Proszę o jakąś konkretną poradę jak złożyć taki zestaw by działał prawidłowo i spełniał moje oczekiwania. 

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

chyba znalazłem rozwiązanie problemu może będzie trochę kosztowne ale może również kogoś to zainteresuje. Szukając rozwiązania przypadkiem natrafiłem na ofertę roweru NS Bikes

Rower Snabb T1, który w specyfikacji zawierał taką frazę "kaseta Sram PG-1020, 10 speed 11-36 z dodatkową zębatką 42T". Zacząłem poszukiwania idąc tym tropem ale nie mogłem znaleźć podanej kasety z zębatką 42T.
I w końcu odkryłem takie cuś :P "ZĘBATKA OCTANE ONE 2015 BOOSTER 42T" i myślę, że po wymianie tylnego napędu to będzie najlepsze rozwiązanie palącego mnie problemu. 
 
Poniżej podaje link dla zainteresowanych:
 
 
Pozdrawiam 
 
Temat do zamknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

jednak temat jeszcze nie do zamkniecie :P 

 

potrzebuje Waszej pomocy i fachowej porady - i to jak najszybciej, gdyż chciałbym już zamawiać części 

 

czy takie połączenie będzie działać:

 

- korba shimano saint 34T ale zastanowie się nad wymianą zębatki na 32T z polskiej firmy HCC

- kaseta sram PG-1020 11-36T z dodatkową zębatką 42T od HCC lub octane one (tzn wyrzucam 17T a dokładam 42T)

- przerzutka sram x-7 10 gear na średnim wózku

- no i manetka też sram x-7 10 gear

 

Stosował ktoś już z Was taką modyfikację kasety ?

 

podpowiem że wzoruję się na tym przykładzie:

http://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-allmountain/prod/ns-bikes-snabb-e1

 

proszę o szybką odp, z góry wielkie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...