Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem przednie klocki na jagwire semi metal , zrobiłem shake łańcucha bo po tygodniu przerwy był sztywny , wyczyscilem napęd i cały rower. Chciałem zrobić serwis przedniej piasty ale mi się odechciało. Później się gdzieś wybiorę żeby dotrzeć klocki. Skok klamki skrocil się prawie do 0 :) tylko przez nowe klocki trzeba póki co mocno cisnąć.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś - ponieważ pogoda zbytnio nie zachęcała do rowerowania - wyczyściłem napęd w rowerze córki. Pierwszy raz rozkuwałem łańcuch i poszło super, potem szejkowanie, czyszczenie tylnej przerzutki, tarczy i wolnobiegu. Na koniec zostało skuć łańcuch i tu zaczęła się jazda. Z pół godziny męczyłem się żeby wsadzić ten bolec w ogniwo. Pewnie błędem było wyciągnięcie go całkowicie ale w końcu człowiek uczy się całe życie :) Następnym razem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie błędem było wyciągnięcie go całkowicie

Było , ale masz rację - uczymy się całe życie.

 

Dziś pokręciłem z bratem :) Nowe klocki się mają lepiej , ale to jeszcze nie to. W każdym razie ciekawe tereny , jazda nie zbyt szybka bo oboje po tygodniu przerwy od kręcenia a do tego brat nie specjalnie lubi cisnąć. Pierwszy raz przydały mi się światła :) 

DiClP84.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś taki dziwny dzień. Z zadowolenia w złość. Zrobiłem dziś 57 km w terenie po trasie lokalnego maratonu. Była moc, był uśmiech. Momentami musiałem przedzierać się po niezłym buszu (foto niżej). Trochę tylko tylna przerzutka źle działała. Po powrocie do domu powiesiłem rower na stojaku w celu jej wyregulowania i zauważyłem, że opona wytarła w tylnych widełkach od środka farbę i trochę aluminium. Przejechałem raptem 100 km od wymiany ramy. Montując rower widziałem, że opony wchodzą na styk ale miały jakiś tam luz. Mam opony o szerokości 2.25 i już wiem, że muszę je wymienić na węższe. Jestem wściekły na siebie. Nic tylko się pochlastać.

 

ad3e7046e37f25985127a9c086bf029c.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów z bratem , ale dziś to była masakra. Strasznie ciężko mi się kręciło , po jakichś łąkach mnie ciągnął. Była jedna fajna górka , prawie pionowa ale że hamulce jeszcze nie te to stchórzyłem i prowadziłem w dół :P

yfytdBg.png

 

Uderzyliśmy nad jezioro , woda średnia , chwila relaksu w wodzie i do domu.


Wyczyściłem sprzęt po dzisiaj a mimo to dalej czuć skakanie przy mocnym depnięciu. Przerzutka pomijała 2 bieg i wchodziła na 1 , strasznie dziadowskie linki ma to shimano ... Jutro będę kombinował a jak nie wykombinuję to ściągam korbę i sprawdzę suport. 

 

Klockom się namyśliło i jak mocno wcisnę to jednym palcem podniosę , ale ciężko. Nawet mam wrażenie , że ciężej niż na oryginałach. Może to przez prawie zerowy skok klamki , w każdym razie póki co nie kombinuje tam. 

 

Wykonałem kilka mocnych hamowań , macałem zacisk i dość solidnie się grzeje , ale to nic bo przez przypadek dotknąłem potem tarczy ... Nie polecam :P:wallbash:

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat skakania na pedałach. Kilka obrotów baryłką przy manetce i wszystko znów śmiga. Poprawiłem siodełko bo było krzywo , nie wiem czy tam ktoś majstrował czy ustawiałem to na procentach :D W każdym razie już wiem czemu jadąc bez trzymania kierownicy mnie ściągało.

TAxng96.jpg

Do tego 20 służbowo w tempie emeryckim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...