Skocz do zawartości

[rower] Orbea Occam 29 - informacje


ukaniex

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Czy jest tu jakiś posiadam w/w roweru? Jak sprawuje się zawias, czy rama jest przystosowana pod sztycę regulowaną, jaka jest jej waga? Szukam info w internecie ale niestety poza weightweenies i ubogiego wątku oraz 2 testów bikereview nic więcej nie znalazłem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea Occam 29 H30
test fulli 29" / 100 mm skoku w bB 6/2013. 

Między innymi w tym numerze bB porównywali tę maszynę z kilkoma innymi rowerami i z tego co pamiętam właśnie Orbea wypadła najlepiej jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tym rowerku od zeszłego roku. Zawieszenie działa bez zarzutu, może nie jest to "maestro" ale nie mam się do czego przyczepić. Rama jest przygotowana pod sztycę regulowaną z tym, że kabel prowadzimy na zewnątrz. Przygotowane są otwory od spodu rury poziomej (seryjnie nie ma przelotek). Rama nie jest lekka, ale przekroje rur i spawy są dość tłuste. Sprawia to wrażenie "pancerności". Co do wagi proszę bardzo:

http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=87&art=4824

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam możliwość kupienia modelu M50 wiec liczę, ze nie będzie to taki kloc. Z tego co widzę raczej tez nie ma wewnętrznego prowadzenia linek do sztycy choć na stronie można rower skonfigurować pod Reverba Stealth :-|.

Jeździsz ze 100 mm na przedzie?

Będzie to rower na Mazowsze ale tez do męczenia na okolicznych trasach jak Rychleby, Beskidy, Kouty. Nie chce enduraka gdyż bym sie po płaskim zamęczył, taki kompromis, 29er 120/105 wydaje sie byc złotym środkiem.

@jahoo84, gdybys był tak miły to wyślij mi fotki na PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychleby chyba nie są okolicznymi trasami dla Mazowsza :) Mam wersję H czyli rama z alu. Oblatałem go na Rychlebach, singlach pod Smrkiem, Rudawach i różnych częściach Sudetów. Nie zawiódł mnie ani razu. Widelec mam 100mm, ale również myślę, że 120mm byłoby idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...