Skocz do zawartości

[do 2000] MTB do 2000, proszę o pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,


jestem nowym użytkownikiem, chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiedniego roweru do moich założeń finansowych, gabarytów i potrzeb.


Mam 171 cm, waga ok 78 kg, jeżdżę sporadycznie, głównie po ścieżkach leśnych i polnych, mój stary rower marketowy jest już zajechany, Park Książański i strefa MTB zrobiły swoje  :)


 


Mój budżet na rower to ok 2000 pln, ponieważ muszę zachować coś na zestaw spd, przeglądałem wiele rowerów jednakże mnogość osprzętu i marek powodują iż ciężko znaleźć coś optymalnego.  


Najbardziej podobają mi się modele Kross oraz Romet, wiem że są inne marki które mają lepszą remonę lub osprzęt więc dlatego proszę o pomoc w wyborze. Moje wstępne wybory to gównie roczniki 2014 ze względu na cenę, rama chyba raczej mała czyli 17 oraz koła 26 max 27,5.


 


http://import.top-narty.pl/rowery/mtb-hardtail/rambler-8-0-detail


http://import.top-narty.pl/rowery/mtb-hardtail/hexagon-x9-1-detail


http://import.top-narty.pl/rowery/mtb-hardtail/level-a4-1-detail


 


http://www.domenasportowa.pl/product-pol-54913-Kross-Hexagon-R8-2015-Rower-gorski.html


oraz


trek-3500-disc


trek-3700 disc


 


być może polecicie coś z meridy ?


merida-big-seven-40-md


merida-big-seven-20-d


 


przeglądałem inne zapytania o podobnym przedziale cenowym, ciekawa propozycja to


http://allegro.pl/mtb-27-5r-silverback-slade-deore-xcr-air-wyprzedaz-i5022400200.html


jednakże nie podoba mi się malowanie ...


 


http://allegro.pl/romet-rambler-r-line-2-0-slx-raidon-dobra-cena-i5025358664.html


i ten


http://allegro.pl/romet-rambler-650b-3-0-deore-slx-xcr-air-wyprzedaz-i5023839571.html


troszeczkę za drogo choć muszę to przemyśleć


 


nieco tańsze rowerki


http://allegro.pl/hydraulika-kands-energy1500-mtb-alivio-xcm-2015-i5032494890.html


http://allegro.pl/rower-romet-rambler-9-0-26-gratis-7-8-9-i5030328955.html


proszę o opinie w zestawieniu z powyższymi


 


 


Proszę o wparcie  :)

Napisano
http://allegro.pl/ro...5023839571.html troszeczkę za drogo choć muszę to przemyśleć  

 to myśl dobrze gdyż to najlepszy rower z Twoich propozycji.rower z powietrznym amortyzatorem, rozwojową ramą (główka w systemie tapered) i dobrą korbą za tę cenę to okazja. Zaproponowałeś Hexagona R8 za 2100 zł a zastanawiasz się dać 3 stówy więcej za rower który "wyprzedza tego Krossa o ok 5 lat" :P Ewentualnie zastanowiłbym się nad tym drugim Rometem R-line 2.0.

Napisano

Hej, 

 

Rowery, które podałeś nie są szczytem marzeń w tej cenie. Nie przekraczając zbytnio granicy 2000zł najlepiej wypada ten Silverback, którego podałeś. http://allegro.pl/mtb-27-5r-silverback-slade-deore-xcr-air-wyprzedaz-i5022400200.html

Minusy to brak taperowanej główki, w przypadku wymiany amortyzatora możesz mieć później problem ze znalezieniem odpowiedniego.

 

Podnosząc budżet do około 2400 bez wahania wybrałbym właśnie tego Rometa http://allegro.pl/mtb-27-5r-silverback-slade-deore-xcr-air-wyprzedaz-i5022400200.html, ze względu na taperowaną główkę.

Napisano

dziękuję za odpowiedzi, jutro będę w Dzierżoniowie więc przymierzę oba Silvera i Rometa

 

proszę o opinie odnośnie propozycji z przedziału poniżej 2k (level A4 lub Rambler 9.0/8.0)


Hej, 

 

Rowery, które podałeś nie są szczytem marzeń w tej cenie. 

 

zdaję sobie sprawę iż mogłem wybrać lepiej dlatego też chciałem prosić o kilka propozycji modeli które według Ciebie będą lepszą opcją dla przedziału do 2k

Napisano

niestety w życiu nie zawsze jest tak jakby się chciało, początkowo chciałem przeznaczyć na rower max 1600 pln, jednakże jak wiadomo "w miarę jedzenia apetyt rośnie" tak też urósł i u mnie dobijając budżet do 2k, kolejne przesunięcie do 2400 ?? sam nie wiem zwłaszcza że do roweru będę chciał zakupić zestaw spd + buty zapewne jakieś uchwyty na bidon, błotnik i inne dodatku więc zachaczę o 2500... 

pozostają więc poszukiwania w cenie do 2k 

Napisano

 

 

kolejne przesunięcie do 2400 ?? sam nie wiem zwłaszcza że do roweru będę chciał zakupić zestaw spd + buty
Ja bym wolał kupić lepszy rower a pedały spd i buty mtb kupiłbym w późniejszym terminie.
Napisano

Ja natomiast brałbym Silverback'a choć z tego co widzę aukcja zakończona, ale pewnie coś zostało u sprzedawcy, ze względu na amortyzator powietrzny.

Napisano

witam, dzisiaj przymierzyłem kilka rowerków we Wrocławiu

 

na kołach 26" romet rambler, kellys oraz kross level a

rama S/17 miałem wrażenie nieco krótkiej ale to zapewne z powodu wcześniejszej przymiarki do 19", generalnie czułem się komfortowo, rower wydawał się mały... to znowu z powodu tych kół 27.5 w innych modelach  :)

rama M/19 była ok, więc ten rowerek przechodzi do finału:

http://www.greenbike...014-p-1246.html

 

i taka niespodzianka, panowie zaproponowali 2000 pln za ten rowerek !, czy warto ?

http://aventurasport...y-2.0-2014/1074

 

na kołach 27.5" przymierzyłem unibike fusion ale niestety tylko na ramie 19'' więc miałem uczucie że jest nieco za duży choć prowadził się dobrze, pozycja również wygodna, ale na stojąco dotykałem "klejnotami" ramy więc ... być może rama 17" byłaby właściwsza, generalnie byłem mile zaskoczony tym unibikiem

oraz Kross Level R rama S/17

 

w innym sklepie przymierzałem Giant i Cube na ramie 18" i kolach 26" oraz 27.5" przymiarki tylko ze względu na dostępność rozmiarów i ram 18"

 

i tak podsumowując, na kołach 26" jeździło mi się najlepiej, rowery były zwrotne, zgrabne, czułem pełną kontrolę nad nimi, rama 18" to tak pomiędzy s/m i byla super ale ceny Cube/Giant/Scott już nie :(

tak więc pomimo iż praktycznie wszyscy sprzedawcy namawiali na 27.5" ja poluje na 26" level a4 albo coś podobnego, ale muszę poszukać  :)albo unibile albo decathlon

http://www.decathlon...8.html#v1323506

 

co Panowie sądzicie o tym ? budżet 2k zachowany

 

aha, byłem w Dzierżoniowie przymierzyć tego rometa 650 za 2400 pln, mocarna maszyna ale nie urzekła mnie, osprzęt mega ale cała reszta ... sprawiał wrażenie topornego, grube ramy ogromne rzucające się w oczy naklejki, brakuje nieco finezji i estetyki, nie przekonał mnie ...

Napisano

Czyli porównujemy Focus'a z Krossem a4.

 

Ten pierwszy względem Kross'a posiada klasę słabszy amortyzator i to w dodatku bez blokady w manetce jak w przypadku A4. Napęd jest jednak lepsze w Focusie - przede wszystkim masz 30przełożeń zamiast 27 w A4. Korba klasę lepsza. Manetki tak samo dwie klasy wyżej a to duży plus, większa precyzja zmiany biegów.

 

Co do rockrider'a 8.1 to posiada napęd 9rzędowy jednak fajny amortyzator, dożywotnia gwarancja na ramę i jak sam zauważyłeś cała konstrukcja jest dość solidna.

Napisano

niestety rockrider'a 8.1 już nie ma on line, we Wrocławiu jest prawdopodobnie wybrakowany natomiast w Wałbrzychu już brak ....

Napisano

nawet go kupiłem :) czekam tylko na dostawę mojego egzemplarza

 

chciałem jeszcze przymierzyć rockrider'a 8.1 ale dectahlon nie chciał mi go ściągnąć z innego sklepu więc wybrałem slade 3, mam nadzieję że będzie dobrze jeździł :)

 

Napisano

dziękuję forumowiczom we wzięciu udziału w dyskusji, wasze opinie i propozycje rowerów jakie otrzymałem oraz znalazlem w podobnych postach były bardzo pomocne, wcześniej nie zwróciłem uwagi na Slade a tu okazał się być czarnym koniem :)

 

po weekendzie podzielę się wrażeniami z nowego nabytku,

pozdrawiam i dziękuję

Andrzej

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...