Skocz do zawartości

[rower] góral w teren i na wyprawy


Chip

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałeś na kupno roweru sygnowane "topową" marką więc nie jesteś w stanie dostać ani dobrego osprzętu ani tym bardziej porządnego amorka. Ten ze Speca na Twoje zastosowanie nie jest zły. Reszta osprzętu też powinna dać sobie radę. Słaba hydraulika.

 

Z topowych marek bardzo dobry poziom ma Author http://velo.pl/rowery/gorskie/cross-country-29/author/instinct-29-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze coś  się znajdzie kiepskiego   ech kicha :(   , słaba hydraulika to co ? awaryjna słabe hamulce czy jak?...

 

A porównując je wszystkie to który lepszy ?...

 

No chyba że jeszcze coś wypatrzę :002:  :P 

 

O authorze słyszałem że to niby czeska marka ale sprzęt i tak zamawiają w chinach jak nasi :( i po sklepach jakoś ich mało i słabo zachwalali , i jego cena przekracza 3700zł  więc też kicha. :icon_confused:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O authorze słyszałem że to niby czeska marka ale sprzęt i tak zamawiają w chinach jak nasi
W chinach zamawia większość producentów <_< 

 

i po sklepach jakoś ich mało i słabo zachwalali
W sklepie zazwyczaj zachwala się to na czym najlepiej można zarobić, ot to taki marketing <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko teraz z chin :(  ale żeby nie kupić całkiem dziadostwa  .

 

No wiem każdy chwali swoje ale tyle tego taki młyn że nie wiadomo co i jak  wszystko takie poplątane wymieszane :icon_confused: , a  mało czegoś tak fajnie optymalnie złożonego, w końcu coś trzeba wybrać .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author to marka obecna od początku MTB w Polsce kiedy nasi nawet nie byli "w pieluchach". Większość dobrych ram klepią na Tajwanie jak duża część innych producentów; Cannondale, Kona, Giant, Merida, Mongoose, Scott, ......  Tajwan jak by nie było to jednak nie Chiny.

 

Niestety ale jak by nie kręcić nosem to najporządniej pod kątem techniczny poskładane są obecnie Romety, Unibike i właśnie Author. Ten ostatni niestety dalej wkłada Tektro jako hydraulikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie zwiększę bo i tak go pewnie będzie trzeba jeszcze  doposażyć w jakieś akcesoria i tak jest już spory , unibike  i authora nigdzie na żywo nie widziałem w swojej okolicy  , a i tak dość daleko już szukałem  choć unibike  jakoś z wyglądu mi się nie podoba taki czarno szarobury brzydki jak dla mnie  ale nie widziałem na oczy tylko w necie to ciężko stwierdzić  . markowy  mniej czy więcej coś trzeba wybrać :P

 

A co sądzicie o tym scocie ?

http://www.scott.pl/produkt/157/455/rower-scale-970/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma tej główki taperet  , jak już to  bardziej przyszłościowy /rozwojowy chyba będzie ten Specialized ,., tak tylko się zastanawiam cały czas , nie ma takiego co by mi wpadł w oko i bym powiedział łał tego chce  wszystko takie przemieszane/podobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)  ponownie nadal łażę po sklepach i chciałem się z wami podzielić nowościami, nowymi spostrzeżeniami,

Więc Spotkałem się na narzekanie na amortyzatory Suntour  i mi mówili że jak chce dobry rower to nie z nim  właśnie , to ciekaw jestem waszej opinii czy to nie jakiś chiński niszowy producent czy tylko tak sobie narzekali ?...

 

No i tu na forum często piszecie o hamulcach Tektro (np. Tektro Gemini ), i po sklepach też słyszałem różne opinie ale dużo rowerów ją ma taką hydraulikę , to co z nimi jest nie tak ? awaryjne , czy mało skuteczne? . W innych mówią żeby się tym nie przejmować  że  na zawody profesjonalne się nie wybieram :P …

 

 

I  właśnie jest wciąż dużo rowerów bez tej główki tapered i też mi mówili  żeby tym się nie przejmować że to nie ma  dużych różnic , a jak  bym chciał wymienić kiedyś amor to nie będzie z tym problemów bo zawsze można zastosować jakieś adaptery prawda to? , i mówią że nie ma sensu przepłacać i tym się martwić a jak bym zmieniał to pewnie nie byłoby problemów z dostępnością, podawał mi przykład na stary osprzęcie, sisach itp. Że nadal starsze generacje są  dostępne , no skoro tak by było to znowu mam milion innych rowerów do wyboru hehe :blink:  bo tyle tego znowu jest co wybrać. :icon_confused:   :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci wcześniej pisałem bierz Scott Aspect 910 jeśli Cię stać, jeśli nie to 920 ostatecznie 930, główką tapered bym się zupełnie nie przejmował - baaaaardzo bym się zdziwił jakbyś nie był zadowolony z tego modelu (im droższa wersja to wiadomo lepsza ;) )

 

To są ostatnie dni gdzie możesz dorwać jeszcze rower z roku 2014 w dobrej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chip czy musi być tak, że "łykasz wszystko jak pelikan"??

 

Co Ty chłopie masz z tymi Chinami to ja nie mam pojęcia. Suntour jest Tajwański i robi świetne amortyzatory. Dla przykładu w swojej klasie Epicon nie ma konkurenta. Najnowsze Epicony są jeszcze lepsze tylko to Ciebie nie interesuje bo w nowych rowerach prawie ich nie ma.

 

Co się tyczy tapered to z niezłymi idiotami miałeś do czynienia. Rozwijał tematu wkładania tapera pod stery 1, 1/8" nie będę.

 

Tektro jak to Tektro d...y nie urywa i nie ma startu do moim zdaniem Sram'a nie wspominając o Shimano.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tektro w tym Autorze to akurat ich najwyższy model,z resztą bardzo udany ,dużo patentów zastosowali od firmy TRP.  Za komplet hamulców  w sklepach trzeba zapłacić ponad 800zł, wiec jakiś szajs to nie jest.

Na pewno lepsze od Avidów pod względem modulacji i awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wszędzie chodzę i się pytam by nie łykać wszystkiego tylko się dowiedzieć  jak najwięcej o tej branży i nowych rowerach, byłem ostatnio w 4 sklepach a w jednym sprzedawali rowery 4 różnych marek więc chyba też dużo nie bajerowali  całkiem konkretnie gościu mówił,

 

Mówił też że coraz więcej jest teraz rowerów na koła 27,5” i mówił że  świat rowerowy i co po niektórzy producenci odchodzą lub mają mało w swojej ofercie kół 29” że jakby doszli  do wniosku że za duże zmieniają strategię i nastawiają się  teraz bardziej na 27,5” :wacko: .

 

 i właśnie   w jednym sklepie dali  mi sobie po jeździć  co prawda na dworze na małym placyku testowym szkoda ino że płaskim bez specjalnych dziur i górek , i po woli zaczynam się zastanawiać czy nie lepszy jednak dla mnie i na moje potrzeby będzie te 27,5”   jakby był lżejszy zwinniejszy ten rower , choć ciężko mi coś konkretnie powiedzieć po 5min przejażdżkę  po bruku , ale jakoś nie mam przekonania na tą  „wielką kichę” :unsure:   i ja trochę za mały na  nią boje się że będę się na niej męczył a szczególności przy  podjazdach pod górkę  nie wiem jakby to było w praktyce , 27,5” też mi się spodobał i nie ma aż tak dużych różnic  , czasem trzeba rower gdzieś wtargać np., do pociągu jak jadę gdzieś w trasę a tego co teraz mam stalowy plus toboły sakwy to ledwo mogłem go dźwignąć i  gdzieś się z nim ustawić przejść  przez przeszkodę i dlatego myślę że  27,5” byłby może zwinniejszy taki poręczniejszy i zarazem bardziej uniwersalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym Treku. Ja kupiłem X-Calibera 8, brat nieco wcześniej 9 i jesteśmy zachwyceni. Ja szczególnie geometrią i napędem 2x10, bałem się tego rozwiązania, ale spisuje się swietnie. Mam amor RS z wkładką coil i spisuje się lepiej niż podstawowy powietrzny RST w konkurencyjnym Corratecu. Nie pożałujesz wyboru Treka, do tego widzę, że się Tobie podoba. Jedyny minus to niskiej klasy hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłem że czasem w nie których rowerach na 27,5” cala  jest amor o skoku 120mm, daje to coś ? odczuwalną różnicę , i  nie mają niektóre blokady  skoku na kierownicy , ale to chyba drobiazg…,

 

Trek niby fajny ale…….jakoś mnie nie przekonuje  nie widać na nim za bardzo ten kasy co się wsadzi :icon_confused:  ,

 

Proponowali mi też meridę big seven 500 2015r, i jakoś bardziej mi w oko wpadła ,choć za tą kasę nie ma tapera to już w bambuko trochę lecą :(  z nowym modelem choć całkiem przyjemny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej   :) pochwale się swoim zakupem i może trochę uzasadnię wybór ,  w końcu po długim namyśle  i oględzinach rynku i waszym  radom kupiłem : Specialized Rockhopper  Expert 29”  u znalem że ma to wszystko  co trzeba i mi by się przydało od taper po powietrzny  amor  i fajny napęd nie wiem co się wszyscy czepiają hydrauliki tektro  nie wiem jak inne działają ale to tutaj to są mega mocne innych nie miałem to nie wiem nie mam  porównania na maksa się nie da hamować bo by człowiek spadł z roweru , ramę wybrałem 17,5” bo chciałem mieć  trochę  zapasu w razie ze skoku , i ma te mocowania na bagażnik to od razu wziąłem bagażnik crosso 35kg  do mojej jazdy turystycznej się przyda , obawiałem się tych wielkich kuł ale teraz jestem zadowolony po przejściu ze starego ciężkiego roweru stalowego z lat 90r , to nie czuję żeby był ciężki czy ociężały idzie jak w masło lekki zwinny płynie po drodze nie jest ociężały a tego się obawiałem bo wygląda dość masywnie , mój brat ma trekinga 28” to ja jestem od niego teraz szybszy nawet na drogach asfaltowych teraz to ja na niego muszę czekać więc nawet jak na takich kołach idzie łatwo i szybko , dobrze ze nie wziąłem trekinga teraz brat myśli nad zmianą hehe :) , bo i w terenie to rzeczywiście idzie jak przecinak łatwo nie ma co porównywać jak dla mnie różnica  z moim starym 26” i brata różnica ogromna   mega przeskok ,i dzięki wam za opinię :) że się na 29era zdecydowałem teraz jestem zadowolony mając porównanie na swojej skórze A jestem drobny nie za wysoki  i jestem zadowolony choć byłem trochę podejrzliwy do nich  , osprzęt sram pierwszy raz na nim jeżdżę ale jest  precyzyjny i szybki , lepszy od mojego poprzedniego shimano sisa choć i na nim po kilka set km robiłem i turystycznie po Polsce wytrzymywał :P, to i ten powinien spokojnie dać radę ale jednak  różnica jest nie ma takich opóźnień chrobotania zanim zaskoczy , geometria też mi odpowiada rower wygodny ,

 

Jeszcze naj poważnie myślałem nad sottem i meridą  najbardziej mi odpowiadały , ale  jedna te podstawowe scotty  z mocowaniami na bagażnik też trochę ubogie mi się wydawały jak za tą cenę , merida też trochę w bambuko leci jak na tak ogólno  popularną markę powinna  więcej dawać od siebie czy chociaż nisze ceny mieć , trek i gt  w moich oczach  o 1000zł za drogie każdy model nie proporcjonalnie drogie do tego co oferują choć fajne z wyglądu ale to mało. giant brzydki ..kellys  niby ładne z wyglądu ale jakoś nie przypadł mi do gustu . chciałem coś pseudo polskiego kupić ale jak kross sam z siebie odpadł  z braku możliwości montażu bagażników do górali a i geometria trochę mi nie pasowała , romet , author , unibike,cube :unsure:    nie podobały mi się  brzydkie z wyglądu i kolorów  mało takie ponure szaro bure smutne  i same marki jak dla mnie takie jakieś  nie znane mi wcześniej , nie w moim guście no i  bagażnik…,  a kupować roweru przez neta nie chciałem nie mając doświadczenia z tymi nowymi rowerami nie przymierzając się do niego zanim nie wypróbuję , więc o wszystkich oferowanych na rynku nie będę pisał bo te co miałem okazję spotkać wypróbować i ocenić to nad nimi się zastanawiałem. :huh:

 

Na koniec jakbyście mogli podrzucić parę rad jak o taki rower dbać/serwisować ?, bo nigdy nie miałem amortyzacji to jak się nią opiekować ? , i hamulce hydrauliczne też dla mnie nowość  jak się klocki  wymienia itp. ? , ogólnie prawie wszystko nowość w razie czego  to nawet nie wiem jak linki wymienić w przerzutce :P  muszę się wszystkiego na nowo uczyć :D  , swojego starego znałem na wylot sam serwisowałem a teraz dużo nowości . teraz mogę w Polskę śmiało jechać do zobaczenia na trasie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec jakbyście mogli podrzucić parę rad jak o taki rower dbać/serwisować ?, bo nigdy nie miałem amortyzacji to jak się nią opiekować ? , i

 http://czytam.pl/k,ks_312734,Zinn-i-sztuka-serwisowania-roweru-gorskiego-Zinn-Lenard.html  bądź poszczególne działy w http://www.forumrowerowe.org/ tutaj jest mnóstwo rzeczy które moga Ci się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również zdecydowałem się na Speca Expert 29 i wyrwałem go za dobrą kasę. Body Geometry by Spec robi swoje. Juz chciałem brac Scotta Aspect 910 ale jak wsiadłem na Speca to juz wiedziałem, że to jest to. Co do osprzetu to jest ok. hamulce lepsze niz w Scott-cie, a ja Srama zawsze doceniałem. Jednak geometria ramy z kierownicą i pozycja zadecydowała.  

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...