Skocz do zawartości

[rama] Wysokość roweru a amortyzator i opony


z0neee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem ;( Zacząłem składać rower dla żonki na ramie x-caliber 9 oraz amorku xc32. Po moich super tajnych obliczeniach wyszło, że rama 17,5 powinna być idealna no może troszkę większa ale i tak żonka nie szaleje po lesie (164 cm wzrostu).

Wszystko fajnie rower praktycznie złożony zostały tylko koła, a że siedzę na chorobowym postanowiłem wadzić moje koła 26 cali i co się okazało teraz rower jest w sam raz a jak wsadzę 29 cali to cały bajk podwyższy się o 3 cm  :icon_confused:. Co zrobić aby obniżyć ten rower?

Amortyzator to xc32 solo air orientuje się ktoś czy można zmienić skok na 80mm? Z tego co widzę to występują 80mm nawet na tabliczce napisane jest ciśnienie dla 80mm. Zyskałbym wtedy 2 cm na przodzie + dodatkowo jakieś oponki mniejsze coś 2.00. Jak uważacie taki zabieg będzie odpowiedni i czy w ogóle coś da?

Jeśli nic to nie da to najwyżej będzie jeździła w szpilkach   :woot:

Zastanawiam się czy w ogóle to był dobry pomysł aby osoba o takim niski wzroście śmigała na 29erze ;/




Jakie są "najlepsze" pancerze i linki do avid bb7?

Edytowane przez z0neee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er to ogólnie bardzo zły pomysł dla osoby o wzroście 164cm.

Oprócz tego na wzrost 165cm, do śmigania po lesie, powinieneś szukać ramy maksymalnie 16 calowej!

17.5 cala w rowerze 29er jest dla człowieka o wzroście 170-180cm.

Jakkolwiek byś nie kombinował, rama 17.5 cala bedzie po prostu za wielka. Tego nie da sie naprawić. Mniejszą ramę dopasujesz dłuższym mostkiem i sztycą a z za wielką rama nie zrobisz już nic. Wiem co mówię, bo mi kiedyś sprzedawca doradził zakup MTB 21 cali dla moich 182cm wzrostu. Pół roku się pomęczyłem i rower zmieniłem. Nie żałuję.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przejajko :D

 

Kto Ci poradził 17.5 cala dla osoby 164cm wzrostu i to jeszcze wielką kiszkę???

 

Pewnie, że można wsadzic niska osobę na 29-era, wystarczy popatrzyc na nickie laski w Pucharze Świata, ale taki rower to poprostu pokraka jest i uzyskuje sie dopasowanie mostkami o kosmicznie negatywnym wzniosie oraz kierami poodwracanymi w jakieś wymyślne kierunki...

 

Poza tym zawodowcy to jeżdżą zawodowo na tym za co im sponsor zapoda...

 

Słaby pomysł generalnie...

 

Jeśli już koniecznie nie 26" to nie wiecej niż 27,5" i też nie jakieś wielkie co do rozmiaru ramy...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam se poradziłem na stronie treka napisane było, że ta rama ma 42 cm  = Rozmiar rzeczywisty ramy 16.5" to se myślę kurde to będzie idealnie ;)

Teraz się zastanawiam czy sprzedać wszystko co mam i kupić używany rower 26 cali czy tylko albo aż ramę + amor + koła. Najlepsze jeszcze jest to, że sprzedałem dziś rebe pod 26 cali ;/

Edytowane przez z0neee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...