Skocz do zawartości
  • 0

MTB/Cross 1500zł Kross Hexagon x5 vs. Kelly's Viper 30


Gość Dawid

Pytanie

Witam.

Mam 180cm wzrostu, ważę 95kg i potrzebuję kupić coś w przedziale 1200-1500zł.

Rowerem jeździłem dużo kilka lat temu, przez długie lata służył mi Kelly's Quartz i nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Niestety byłem młody i głupi, więc po prostu zamęczyłem ten biedny sprzęt, skacząc na nim i wykonując inne dziwne rzeczy.

 

Na dzień dzisiejszy przejrzałem kilka stron i mój wybór ogranicza się w zasadzie do dwóch modeli podanych wyżej.

Chciałbym abyście doradzili, na podstawie własnych doświadczeń, który z nich wybrać, ponieważ specyfikacje mają w zasadzie identyczną.

Dodatkowo prosiłbym o poradę w sprawie rozmiaru, gdyż według mnie: Kelly's - 19,5 cala, Kross - M/L.

Ponadto stopniowo zamierzam dobierać akcesoria.

Prosiłbym o opinię na temat liczników bezprzewodowych do 100zł.

Dodatkowo interesowałby mnie kompletny strój (koszulka, spodnie, skarpetki, rękawiczki letnie), oświetlenie, sakwy (nie muszą mieć ogromnej pojemności).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Jednostronne również mnie nie przekonują jakoś ta sztywność ...ale do tematu . Jesli chodzi o gripy to ''ESI grips'' nie brudzą dobrze tłumią wibracje ale zakłada się je jak prezerwatywę na głowę ... tutaj masz ich recenzję http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/8670/esi_grips_chwyty_doskonale . Jeśli chodzi o pedały ... Tutaj 

Masz 3 opcje do wyboru :-)  1. SPD które mam ja mają inni kolarze jednym słowem wczepiasz się specjalnym butem który na podeszwie ma blok i jesteś z rowerem jednością , podjazd ci nie straszny skoki także, oraz jeździsz szybciej z mniejszym zmęczeniem nóg  wada to konieczność jeżdżenia w specjalnych butach . Stosowane  w kolarstwie górskim i inne tego typu odmiany , także w kolarstwie szosowym . 2. Pedały metalowe wraz z ,,Noskami'' działa to na zasadzie takiej , że noga nie ześlizgnie się do przodu i minimalnie jest lepiej na podjazdach ( mam na sprzedaż takowe pedały wraz z noskami ) możesz spokojnie jechać w sandałach . Noski stosują kolarze torowi w  ostrych kołach ( rower szosowy z pojedynczym biegiem jak BMX) :-) 3. Platformy fajna sprawa ,,piny'' ( Takie kolce na pedałach) wczepiają ci się w podeszwę buta dzięki czemu nie ślizgają ci się nawet gdy jest mokro platform używają w kolarstwie grawitacyjnym na platformach jeździ się w butach z płaską podeszwą jednakże w butach do biegania też pojedziesz ale będzie nie wygodnie tak samo z spd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź :)

Sprawdziłem gripy polecane przez Ciebie, prawdopodobnie wybiorę właśnie je, chociaż szkoda, że nie są na imbus.

 

Jeśli chodzi o pedały, wiem na jakiej zasadzie działają SPDki, miałem możliwość przetestowania ich, ponieważ tata ma je w swoim rowerze.

Myślę, jednak, że póki co optymalnym rozwiązaniem będą platformy, gdyż nie ufam noskom.

W razie awaryjnej sytuacji noski nie dają możliwość szybkiego wyjęcia nogi w odróżnieniu od platform i SPD.

Zacznę moją przygodę od platform, z czasem pewnie przerzucę się na SPD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mała lista, aby wszystko było w jednym miejscu :)

 

1. Rower: Kands Energy 1300 VB 2014

2. Oświetlenie:

   - światło główne: Roxim RX5 Premium

   - pozycyjne: Cateye TL-LD150-F

   - dodatkowe (opcjonalnie): Convoy C8 + uchwyt A86

   - tył: MacTronic L-FE52 lub Mactronic Walle II

3. Licznik: Sigma BL 1200+ lub Sigma 16.12 STS

4. Pedały: NS Bikes Aerial (platformowe)

5. Gripy: ESI Grips

5. Buty: Kalenji Kapteren Discover

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały są spoko i każde buty właściwie będą dobre słuchaj jeśli chcesz to mam na sprzedaż o te https://www.google.pl/search?q=pedały+vp+na+łożyskach+maszynowych&newwindow=1&client=opera&hs=RXW&biw=1280&bih=926&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KRiWVJ_NKMX4OpyEgPAE&ved=0CAgQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=6m7PJEEwZGYBHM%253A%3BqKbqeSkicTQbyM%3Bhttp%253A%252F%252Fctbike.pl%252Fmedia%252Fproducts%252F769%252Fimages%252Fthumbnail%252Fbig_vp-pedaly-platformowe-vp-196-lozyska-maszynowe.jpg%253Flm%253D1406907364%3Bhttp%253A%252F%252Fctbike.pl%252Fvp-196-pedaly-platformowe-na-lozyskach-maszynowych-z-odblaskami.html%3B500%3B500 wraz z noskami , ale to wybór należy do ciebie . Myślę , że na początek lepiej brać tego typu co podesłałeś bo właściwie albo platformy albo spd  ;-) Mam nadzieję , że nie kupisz od razu nowych pedałów tylko wpierw skatujesz fabryczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem :)

Postanowiłem jednak ucelować w coś używanego, ale na lepszym osprzęcie niż Kands.

Poza tym stwierdziłem, że jednak rowery MTB, "górale" to jest coś dla mnie.

Mój wybór padł na starszy, ale zadbany model z dobrym osprzętem.

Chodzi o rower Bergamont.

Z osprzętu, który mi się spodobał:

1. Amortyzator: Rock Shox Judy

2. Hamulce: Hydrauliczne Magura Julie

3. Przerzutka przód: Shimano Deore

4. Przerzutka tył: Shimano Deore XT + kaseta z nawierceniami

5. Manetki: Shimano Deore

 

Wydaję mi się, że będę zadowolony.

Jutro postaram się wrzucić jakieś zdjęcia z pierwszej wyprawy.

Dziękuję całej społeczności forum, gdyby nie wy, pewnie kupiłbym jakiegoś Gianta czy Kellysa na Altusie i Acerze :D

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...