Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Fenix lub coś innego do 400 zł


KrossA7Wr

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

wszystko tańsze i słabsze od tego Magicshine jest be, nie świeci i nie zapewnia bezpieczeństwa. A tak nie jest co też kilka osób w tym temacie stara się wyjaśnić. 
 Prawdę mówiąc, gdyby nie fakt, że część trasy mam na ścieżkach traffic free (po prostu ścieżka bez drogi obok), to po mieście wystarczyła by mi lampka taka, żeby oficerom policji pokazać. Z drugiej strony moc porównywalna częścią trumienia reflektora samochodowego wystarcza, żeby zachowanie kierowców wobec mnie się zmieniło na bardziej rozważne - widzę, że już nikt nie próbuje przekraczać  linii środkowej, tylko jeżdżą swoją stroną drogi, ci za mną najpierw podjeżdżają, a dopiero po upewnieniu się, czy mogą, wyprzedają. Brakuje mi teraz tylko takiego czerwonego cree z tyłu.

 

 

mactronic scream superior 750lm kosztuje 259 zł co o niej myślicie ?
Latarka taktyczna z mocowaniem rowerowym. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka lampka trudną ją dostać ale mam jeden sklep gdzie jeszcze jest : mactronic scream superior 750lm kosztuje 259 zł co o niej myślicie ?

Czyli jednak chcesz kiepski Chiński wynalazek z słabym plastikowym mocowaniem i niezbyt ładny, ble był bardziej znany napis "mactronic".

 

Według mnie wybierając tego mactronica albo chociażby convoy'a s2 to wybór jest jednoznaczny i zdeczydowanie wygrywa convoy. Gdyż ten mactronic to też zwykła latarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Convoya S2 z kolimatorem po modach. Do tego Convoya M1 lub C8 OP po modach. Barwa światła neutralna lub lekko ciepła, diody XM-L2.

Do tego kup akku od kolegi ze światełka.pl i ładowarkę.

Masz świetny zestaw.

Ja mam 501B i C8. Zestaw spokojnie daje radę w górach na nocnych tripach.

 

Albo jak masz parcie na typowo rowerową lampkę to kup coś pokroju Solar Storma X2/X3 i do tego pakiet z dobrych akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślałem,że mają wystarczająco światła.

 

I tak i nie. Mają go wystarczająco, by przejechać teren bezpiecznie, ale kształt wiązki powoduje, że światło ściele się po ziemi i w lesie jazda jest mało komfortowa. Latarka taktyczna ze stożkiem jest dużo lepsza. No i więcej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, cięzko uzyskać jakaś pomocną radę. Pytam o jedno odpowiedź na coś zupełnie innego. Niepotrzebne zaśmiecanie tematu, zapytałem o oryginalne lampki a podajecie nazwy samych podróbek lub chińczyków. Nic dzięki wielkie za " pomoc " można zamknąć temat bo i tak nic się tu nie dowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanie - gdzie i na czym  będziesz jeździł? Może taniej ciebie wyniesie nakleić jakiś ogryzk gruszki czy jabłka na latarkę, żebyś się poczuł doceniony, bo tak naprawdę w oświetleniu nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy najtańszą a najdroższą lampką. Szukałem czegoś co wytrzyma ewentualną wywrotkę na lodzie, a przy okazji będzie się trzymać na wybojach, zamiast latać góra dół. Zacząłem tak jak ty e-bay, sortój według ceny od najwyższej i... markowe lampki po £150 (prawie dwa razy twój budżet) miały tylko mocowanie na gumki, zatem pojawia się pytanie, po co mi markowa lampka jeżeli chińczyk będzie dawać mocniejsze światło, a obudowa i mocowanie będą pancerne w porównaniu z topowymi modelami. 

 

 Jeśli zaś chodzi o  feniksa bt20 to znajomy kupił go na amazonie za prawie £100, podczas gdy ta sama lampka na aliexpress po £50. Podróba? W żadnym wypadku, bo rygory dla sprzedających są podobne jak na ebay  i allegro, po prostu na twojej "markowej" lampce będzie napis "sdiełano u kitajców" i tego nie przeskoczysz. Taniej jest kupić lampkę prosto z fabryki niż od pośrednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower Kross R11 ale co do ma do oświetlenia to nie wiem... a gdzie ? okolice Jedliny Zdrój, Wałbrzycha, Kudowa i Wrocław. 

A z tych modowanych lampek to co polecacie? jest na allegro jakiś cały zestaw w senie ogniwa latarka uchwyt itp. ? 

 

PS: Napisałem że mam 400 zł a nie że chce taniej coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma do znaczenia, że jeżeli rower górski, w górach, to potrzebujesz zupełnie innego oświetlenia jak na miasto. Sprawdź tego chińczyka co podałem do niego link stronę temu, jest naprawdę mocne, kabelek jest uszczelniony na łączeniu, a w razie czołówki z drzewem nie będziesz po ciemku szukać lampki w krzakach, bo będzie mocno przytwierdzona do kierownicy. Tak jak napisałem nie ma super długiego czasu działania, ale 1,5h -2h na maksymalnej mocy to w zasadzie standard. Do tego jeszcze zalecał bym jakąś czołówkę, żeby można się było  na boki rozglądać. Co prawda poświata jest szeroka, ale na niektórych zakrętach przydało by się doświetlenie, zwłaszcza na tych ostrzejszych, a co dopiero dla kogoś, kto jedzie wśród drzew i musi mieć oczy do okoła głowy. I nie ma co się bać o to, że dostanie się cegłę zamiast lampki, bo jak na razie miałem mniej problemów z chińczykami, niż ze wszystkimi sprzedającymi na ebayu i allegro razem wziętymi, właściwie to nie miałem z nimi wogóle problemów, poza jednym przypadkiem, gdzie zamówiłem dwie poprzednie lampki ale w dwóch osobnych zamówieniach, żeby w razie czego paczka mieściła się w kwocie bezpodatkowej i bezcelnej. Jedna lampka przyszła, a drugą lampkę poczta odesłała do nadawcy. Sprzedawca jeszcze tego samego dnia gdy się skontaktowałem odesłał pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...