Skocz do zawartości

[Seria EDGE] Jaką seria i model wybrać


Darkwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak... tylko ja chciałem nawi czasami...

.. a z tego wychodzi, że telefon już musi pracować cały czas.

Mimo wszystko dziękuje za linę. Podoba mi się czujnik. Szkoda, że w rejonie go nie ma!

Bo kupić można a później się zobaczy. Nawet mogę Garmina bez czujników kupić i już taniej będzie. Sigma i tak idzie do ludzi albo oddam ojcu. Może na rower zony przerzucę.. nie wiem.

Ja na 100% zmodernizuję się i wzbogacę o nawi. Co to będzie, nie wiem jeszcze. Analiza trwa!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego Garmina, jedynie połączenie outdoorowej nawigacji plus licznik Edge dają jako takie połączenie. Poczytałem tematy na garniaku i niestety do takiego wniosku dochodzę. I tak w każdym są jakieś bugi, szkoda, że za takie pieniądze te urządzenia mają wady.

Ja tam zadnych wad w edkach nie widze. Jak juz pisalem, po 3 latach uzywania, ciagle nie mam powodow aby zaczac narzekac.

Super rozbudowane funkcje rowerowo-treningowe. Ilosc mozliwych danych jest przeogromna. Na rynku nie ma takiego drugiego urzadzenia z funkcja nawigacji. Masa przejezdzonych tras na nawigacji po kursie i zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysłem liczników rowerowych z nawigacją jest przede wszystkim czas pracy baterii. Może się wydawać że 15h jest to mało, ale trzeba pamiętać że mamy włączoną nawigację, zapis śladu oraz podłączone dodatkowe czujniki. Drugą sprawą jest czytelność wyświetlacza bez włączonego podświetlenia, co jest nieosiągalne przy telefonie (a w telefonie bateria pada bardzo szybko) i osoby które widziały Dakotę pierwszy raz naprawdę były pod wrażeniem. No i czułość GPS, bez wspomagania AGPS telefon będzie po prostu gubił sygnał. A że jest niewielka konkurencja to i ceny są wysokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam zadnych wad w edkach nie widze. Jak juz pisalem, po 3 latach uzywania, ciagle nie mam powodow aby zaczac narzekac.

Ty miałeś 800, a teraz 810 to już masz doświadczenie :-), nie brakowało Ci funkcji planowania trasy z punktami przelotowymi z poziomu urządzenia?

Pytam, bo może to nie jest aż tak potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brakowało Ci funkcji planowania trasy z punktami przelotowymi z poziomu urządzenia?

Pytam, bo może to nie jest aż tak potrzebne

Jak ktos lubi masochizm, to ewentualnie moglby sie dobrze przy tym bawic :)

To jest zdecydowanie za maly ekran, zeby bawic sie z mapami przy ukladaniu trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackSabbath - lepsze jedno urządzenie niż dwa. 

@Grzesiuu - edki nie gadają, a do samochodu lepiej żeby gadały, bo inaczej wzrok ucieka Ci w stronę ekraniku, co nie zawsze jest najlepsze lub w ogóle możliwe. Ale sam nie próbowałem. Po prostu na rowerze mam edka, a w samochodzie Navigona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tak czasami bywa.

A masz może skrupulatną wiedzę ile bateria wytrzymuje?

Dla mnie jest to priorytet. Głównie z tego powodu rezygnuję z kombinowania z telefonem. Choć wyczytałem wiele opinii, że sobie ludzie dobrze radzą ale ja jakoś ze swojego doświadczenia nie wierzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A masz może skrupulatną wiedzę ile bateria wytrzymuje?
 Dokładnie Ci nie powiem ile wytrzymuje bateria, gdyż specjalnie tego nie sprawdzałem. Duże znaczenie ma tutaj tez ustawienie edka chodzi o jasność, pewnie 810 z włączonym BT działa krócej. Dla mnie najważniejsze jest to że można sobie wgrać trasę z kompa, jechać i myśleć tylko o kondycji. Raz miałem ciekawy przypadek, jadąc na skraju lasu, według trasy w garminie nagle znikła przede mną ścieżka. :blink:  Przede mną tylko pole i las, okazało się że właściciel owego pola zaorał ścieżkę. Pojechałem dalej przez pole :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak jest z tym "prowadzeniem po śladzie"?
 Powiem ci szczerze że na początku mojej przygody z edkiem,  w drodze powrotnej wyprowadził mnie w takie knieje że musiałem prowadzić rower :P Uważam że winą tego stanu rzeczy była moja szczątkowa wiedza n.t. obsługi garmina, w późniejszym użytkowaniu już takiego problemu nie miałem. Najważniejszą rzeczą jest właśnie oswojenie się z działaniem garmina i dokładnym przestudiowaniem instrukcji obsługi. U mnie odbyło sie to bardziej łopatologicznie :P  czyli w praktyce, bo instrukcja mnie wkur....zała. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... tylko mnie martwi inna rzecz!

Mianowicie, chciałbym jechać idealnie po trasie. Powód może i banalny. Sprawdzić się w stosunku do czyjegoś wyniku. Turystycznie nie ominąć punktu.. dla przykłady stary bunkier, ruiny bramy, tzn został tylko słup :) nagrobek. Można tego mnożyć. Już wcześnie pisałem. Od nawigacji nie wymagam wiele. Ma mnie doprowadzić do celu jak nie znam drogi. Natomiast prowadzenie po śladzie, to ja już wymagam idealnego prowadzenia po śladzie! Czy to takie trudne?

;)

 

P.s.

Może się ktoś wypowie, kto ma Edge 510... może w moim przypadku wystarczy mi ten model... (?)

Jeżeli jest taka sama sytuacja, to nie ma tematu wolę 810kę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mianowicie, chciałbym jechać idealnie po trasie
 Jak pisałem wcześniej nie mam na teraz problemu z nawigacją w edku, a używam map nie dedykowanych przez garmin. Mam wgrane na karcie mapy za które zapłaciłem 50 zł i działają bez zarzutu z moją 800. Osoba która mi je wgrała twierdziła że są na poziomie tych firmowych nie wiem jakie są garminowskie ale moje się sprawdzają. Oryginalne są o tyle lepsze że można je aktualizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie bawię w prowadzenie po śladzie. W terenie nawet jeżeli to będzie działać, to nigdy nie będzie to idealne. Ja wgrywam sobie plik gpx, podświetla m się na czerwono, różowo, czy jaki tam sobie kolor wybiorę, i jazda. Trzeba obserwować mapę co jakiś czas, czy wciąż jest się na trasie, ale przynajmniej człowiek nie robi się już całkowitym "mapowym analfabetą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...