Skocz do zawartości

[Amortyzator] Magura durin race - serwis


Rekomendowane odpowiedzi

Moje info dotyczy Thora w wersji ze zmianą skoku z manetki. Wszystkie widelce bez zmiany skoku pracują na oleju to prawda. Tabela owszem, ale to 2009 r. Oglądałem Thora z 2012 r. na serwisie u znajomego, konstrukcja tej komory taka że wlanie oleju spowoduje i tak przelanie się go na dół do komory negatywnej. Poza tym mieszanka smaru i oleju powoduje zatykanie bardzo malutkich otworków którymi przepływa powietrze podczas zmiany i całość potem nie działa. Zauważ że filmie jest wersja amorka z normalną komorą tzn bez zmiany skoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i?

Durin, o którym mowa, nie jest raczej modelem z 2012 i później i na pewno nie jest z opcją zmiany skoku. 

 

 

Zauważ że filmie jest wersja amorka z normalną komorą tzn bez zmiany skoku. 

No właśnie.... wiec Twoje twierdzenie

 

 

System komory pozytywnej i negatywnej w Magurze "nie lubi" oleju w środku

w omawianym przypadku nie ma zastosowania. 

Co do przelewania się oleju przez zaworki regulacji ciśnienia w komorach to bym się kłócił....

Ale Thora nie rozbierałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłócić, wyraziłem się nieprecyzyjnie co do modelu, moja wina. A Thora widziałem rozbebeszonego u serwisanta, odbierałem swój amor i przy okazji gość mi wyjaśnił co się dzieje jak się doda oleju do tego amora, oczywiście mowa o komorze powietrznej. Ciekawa lekcja w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do przelewania się oleju przez zaworki regulacji ciśnienia w komorach to bym się kłócił....

Jeszcze nikt, ale zapowiedź była :) :) Żarcik taki.

Fakt zmienili sposób smarowania, i myślę że to też nie zaszkodzi gdyby użyć tego smaru do starszych modeli, Sam uszczelniacz nie różni się niczym w starych i nowszym modelach, ot po prostu są to oringi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was kolejna zagadke :) wczoraj troche posiedzialem przy tym amorku i zobaczylem, ze po zalaczeniu blokady czuc ja po ugieciu ok 2,5cm a jesli kilka razy sie tak bedzie uginac do tego "czulego miejsca" to dochodzi do tego, ze moge wykorzystac prawie caly skok na blokadzie. Jeszcze jedna ciekawostka to taka, ze po nabiciu powietrza i zalaczeniu blokady jesli mocno wcisne kierownice to amortyzator po malutku sie chowa. Ciagle wyglada to tak jakby byl gdzies nie szczelny ale moge sie mylic. Jak wiecie to podpowiedzcie co to moze byc choc i tak bede musial go oddac do serwisu bo cos czuje, ze sam nie ogarne tego :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeszcze jedna ciekawostka to taka, ze po nabiciu powietrza i zalaczeniu blokady jesli mocno wcisne kierownice to amortyzator po malutku sie chowa.

Jeśli dobrze pamiętam , to takie zachowanie jest typowe dla tłumików DLO w Magurach i wynika z filozofii Magury w kwestii blokady i jest działania W tych amorkach blokada nie jest typową blokadą ( jak w Manitou lub DT),ale jest formą mocnego tłumienia wolnej kompresji- po włączeniu blokady amorek ma możliwość pracy w zakresie SAGu ( oczywiście stłumioną pracę ), a wynika to z istnienia małych portów olejowych w tłumiku ,które pozwalają na bardzo mały przepływ oleju przy włączonej blokadzie.

Inna sprawa,ze wywołana przez Ciebie sytuacja raczej nie występuje w praktyce.

DLO jest bardzo fajne podczas podjeżdżania w trudnym terenie, a na pewno jest o wiele lepsza niż sztywna blokada w DT czy Manitou.

Choć być może masz po prostu uszkodzony tłumik.... nie wiem, nie widzę...

W mojej ,sprawnej Magurze tłumik działa podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czerwone pokrętło ( na dole prawej lagi amorka) służy do regulacji tłumienia powrotu i nie ma wpływu na działanie tłumika kompresji ( DLO) ,który znajduje się na górze prawej strony amorka. 

Jedno może działać,a drugie nie.

Sprawdziłeś,jaki masz ubytek powietrza? Napompowałeś amorek zgodnie z SAGiem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze jesli tlumienie dziala to tlumik jest sprawny ale jak widac nie bardzo sie na tym znam ;) ubytek powietrza jest duzo, bardzo duzy. Nie ustawialem sagu ale nabilem 6bar i po godzinie jazdy w niezbyt ciezkim terenie amortyzator byl tak miekki, ze dobijalem go szybko wjezdzajac pod gorke. Z tego co daliscie mi do zrozumienia to mam do wymiany uszczelniacze komory powietrznej i chcialbym jeszcze wiedziec czy takie uszczelniacze mozna latwo dostac czy jest z tym klopot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zamienniki możesz spróbopwać dobrać na podstawie wymiarów obecnie posiadanych, co może okazac się dosyć problematyczne. Czy będą pasować od innych amorków? Wątpliwe bardzo. 

Tu masz komplet oryginałów za 120 pln, które dadzą pewność działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlalem olej 15W musze przyznac, ze odczulem niewielka roznice w pracy amortyzatora. Ciekawe czy cos pomoze jak doleje oleju na dol amortyzatora (tam gdzie jest regulacja tlumienia i na drugiej ladze jest sruba imbusowa) bo podobno jak duzo sie jezdzi to trzeba czesto tam olej dolewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelniaczy zakończy twój problem. A oryginały za 120 zł. Bym sobie podarował. Tyle to zapłacił byś za kompletny serwis z wymianą uszczelniaczy u tego gościa co ci namiar dałem. Łącznie za wszystko. I jeszcze może z przesyłką powrotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ciekawe czy cos pomoze jak doleje oleju na dol amortyzatora (tam gdzie jest regulacja tlumienia i na drugiej ladze jest sruba imbusowa) bo podobno jak duzo sie jezdzi to trzeba czesto tam olej dolewac.

Jesli nie ma tam oleju, to na pewno nie zaszkodzi, a wręcz jest wskazane.

ALe ,jak juz napisano, nie rozwiązuje to problemu ewentualnych nieszczelności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...