Skocz do zawartości

[Hydrauliczne] Docieranie..Avid Elixir 3.


MieciuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zakupiłem komplet nowych hamulców tarczowych Avid Elixir 3 i wiem że każde hamulce nowe trzeba dotrzeć, jest to moja pierwsza przygoda z tarczami jakimikolwiek dlatego pytam. Moje hamulce składał kolega i oddając mi rower złożony powiedział że z przodu i tyłu hamulce lekko ocierają o tarcze ponieważ muszą się one dotrzeć, oczywiście te otarcie delikatnie słychać, po prostu widać też że koło zwalnia i takie pytanie czy tak powinien na początku zachowywać się układ hamulcowy ? że delikatnie ociera i zwalnia? Czy kolega odpierniczył "fuszerkę" i zrobił coś nie tak że teraz one ocierają?

Proszę o pomoc, ponieważ szukałem "objawy" docierania hamulców ale nie znalazłem jak to przebiega i czy tak mają się zachowywać tarcze na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe hamulce nie powinny ocierać o tarcze. Jeśli ocierają to albo są krzywe tarcze albo zaciski nie zostały przawidłowo ustawione. Docieranie hamulców polega na tym, że układają się klocki i tarcze, następuje starcie wierzchich warstw i ma miejsce podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Avidy docierają się już od 2 kkm i dotrzeć się nie mogą  :)

 

Spróbuj wyregulować zacisk hamulca, powinno to złagodzić problem. Ten model chyba tak już ma, że lubi się ocierać. Czasami mniej, czasami więcej, ale jednak zawsze chociaż troszkę  :002:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra metoda, powinna działać. Zobacz czy ten majster dobrze przykręcił zaciski. Jak coś popieprzył z podkładkami to możesz mieć problem regulacją.

 

Tapatalk. Jak palnąłem głupstwo to to wina autokorekty!

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z luzowaniem zacisku i wciskaniem klamki nie zawsze skutkuje w 100%. Ja osobiście ustawiam zacisk "na oko", staram się tak ustawić zacisk aby pomiędzy klockami a tarczą był z obu stron jakiś minimalny prześwit. Przed regulacją warto jeszcze rozepchnąć tłoczki, może się trochę za bardzo wysunęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...