djpit Napisano 1 Października 2013 Napisano 1 Października 2013 Witam, mam do wyboru w zasadzie 2 rowery na wyprzedaży - Giant Ralel 3 Disc za 1400zł lub Level A2 za 1450zł http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/revel.3.disc/14068/64228/Giant ma tarcze, Level V-brakee. Na Giancie dużo wygodniej mi się siedziało, raczej sporadycznie skakam po lesie wiec raczej kierowałbym się na Gianta ale czy podzespoły są w nim dużo gorsze ?Dodam że w markecie ten giant już ma zepsutą blokadę amora , ale mają ew. naprawić.Czy to dobre ceny za te rowery ?Warto Gianta? Proszę o szybką radę bo ostatnie sztuki
Tadeus Napisano 1 Października 2013 Napisano 1 Października 2013 Ten Giant to niestety rower o słabym stosunku ceny do jakości. Stosunkowo słaby jak na normalne warunki, a jak na obecne okoliczności (ogromne przeceny posezonowe) to jest wręcz śmieszny A co to za ten A2? Z którego roku? Rozumiem, że chcesz kupić u siebie w stacjonarnym i dlatego masz tylko te dwa do wyboru? Jaki wzrost?
djpit Napisano 1 Października 2013 Autor Napisano 1 Października 2013 Ten Giant to niestety rower o słabym stosunku ceny do jakości. Stosunkowo słaby jak na normalne warunki, a jak na obecne okoliczności (ogromne przeceny posezonowe) to jest wręcz śmieszny A co to za ten A2? Z którego roku? Rozumiem, że chcesz kupić u siebie w stacjonarnym i dlatego masz tylko te dwa do wyboru? Jaki wzrost? 1400 to za dużo za gianta? W innych sklepach stoi 1650zł A kross Level a2 w sklepie rowerowym stacjonarnym 2013r - ale jak pisałem źle mi się na krosie siedziało i jechało (takie ogólne wrażenia) Na giancie dużo lepiej się toczyło... Mam 175wzr
Tadeus Napisano 1 Października 2013 Napisano 1 Października 2013 To, że coś kosztuje mniej, niż sugerowana cena katalogowa, to nie znaczy, że nagle się opłaca W Giantach bardzo dużo płacisz za samą markę (która - swoją drogą - obecnie niczym szczególnym się nie wyróżnia) - więc by się opłacały musiałyby dużo bardziej stanieć - do tego akurat w tym nie ma absolutnie nic ciekawego - A2 jest dużo lepszym rowerem, choć - jak sam zauważyłeś - rowery z grupy A mają raczej sportową, mało wygodną geometrię. Jeśli koniecznie chcesz coś ze sklepu stacjonarnego, to możesz jeszcze wpaść do Decathlona i zobaczyć tego > http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-53-id_8206682.html Ale Gianta odradzam, najsłabszy amortyzator, manetki, przednia przerzutka, korba - jedyne co go ratuje przed zaliczeniem do najniższej półki jest posiadanie kasety zamiast wolnobiegu. Co nie zmienia faktu, że rowery MTB z najniższej półki najczęściej zapewniają bardziej turystyczną "wygodną" pozycję niż te ambitniejsze. Zawsze możesz kupić A2 i zaraz na początku wymienić mostek i kierownicę na takie zapewniające bardziej wyprostowaną pozycję, a stare (beż śladów użytkowania) sprzedać na allegro.
djpit Napisano 1 Października 2013 Autor Napisano 1 Października 2013 no właśni mi zależy na bardziej turystycznej, a nie każdy ma kase żeby dokładać Marka mi obojętna, na giancie poprostu wygodnie było. Oglądałem jeszcze Rometa Ramblera 6.0 ale ma chyba najgorszy amor
Tadeus Napisano 1 Października 2013 Napisano 1 Października 2013 Najwygodniej to będzie na miejskim za 9 stów Ale do bezpiecznego "skakania po lesie" zazwyczaj bierze się rower z przyzwoitym osprzętem i lekko sportową geometrią, a nie byle co, czym wygodnie jeździ się po bułki Z tego co widzę Rambler ma też amorek XCT. XCT < XCM < XCR Wygoda oczywiście jest decydująca - ale musisz pamiętać, że te lepszy rowery nie są niewygodne bez powodu. To lepsza kontrola nad rowerem, mniejszy opór, lepsze dociążenie kół w trudnym terenie itp. Na Twoim miejscu kupiłbym albo tego z Decathlona (jak masz gdzieś blisko) albo A2 i wymienił w nim mostek i kierownicę na takie zapewniające bardziej wyprostowaną sylwetkę (czasem nawet w sklepie można wytargować, by za friko zamienili). Ale to ja. Ty zrobisz, co chcesz
nemo2009 Napisano 2 Października 2013 Napisano 2 Października 2013 Oglądałem jeszcze Rometa Ramblera 6.0 ale ma chyba najgorszy amor A jaki rocznik?
djpit Napisano 4 Października 2013 Autor Napisano 4 Października 2013 Ten romet rambler 6.0 jeszcze jest w miarę tani http://allegro.pl/rowery-rower-romet-rambler-6-0-shimano-rock-shox-i3593784189.html wszystko 2013 czy on ma wolnobieg czy kasetę ?
djpit Napisano 7 Października 2013 Autor Napisano 7 Października 2013 Koledzy mam jeszcze na oku używkę Kone w cenie ok 1400zł http://rowerycube.pl/pl/p/Rower-gorski-KONA-LANAI-model-2013/770 Czy to lepsza opcja ?
Piotrek383 Napisano 7 Października 2013 Napisano 7 Października 2013 Opcja najgorsza z wszystkich. Bierz Krossa lub Mbike Renegade (http://allegro.pl/rower-mbike-renegade-dsc-deore-wyprzedaz-i3590605772.html), tylko się pośpiesz
Piotrek383 Napisano 7 Października 2013 Napisano 7 Października 2013 Amortyzator SR XCT - nasłabszy z Suntorów, przerzutki Altus - prawie najniższa grupa Shimano, nadają się do spokojnej, rekreacyjnej jazdy... nie polecam, manetki Tourney - najniższa grupa, nie nadają się jak dla mnie do niczego, hamulce Tektro Novela - powiedzmy, że ujdą . I do tego ta cena - 50 % za markę. Osprzęt jak w markeciaku. Kross Level A2 sporo lepszy, nie wspominając już o Mbike renegade - jest to aktualnie najlepsza propozycja w tej cenie. Brałbym bez żadnego zastanowienia. Dzień, dwa i ich nie będzie. Zresztą zobacz ile osób się zdecydowało na niego na allegro Ew., jeśli przypasował Ci ten Giant, to można się zastanowić, z tym, że targować się. Osprzęt nie jest najgorszy, powinien wystarczyć.
djpit Napisano 7 Października 2013 Autor Napisano 7 Października 2013 kurde Giant mi się sprzedał ;/ Level jednak niekomfortowy Ten z aukcji co przesłałeś ma za dużą ramę mam 175 wzr :/
Piotrek383 Napisano 7 Października 2013 Napisano 7 Października 2013 Też mam około 175 cm wzrostu i mam ramę 18' i powiem szczerze, że sztyce muszę wyciągać bardzo wysoko, wydaje mi się, że 19' byłaby lepsza pod mój wzrost. Powiedz, czy jeszcze rośniesz? Jeśli tak, to wziąłbym na Twoim miejscu tą ramę 19' ze względu na świetny osprzęt w tym rowerku Możesz jeszcze pochodzić po sklepach, teraz trafiają się dobre promocje. Szoda, że Level A2 Ci nie pasuje, to dość dobry rower w tej cenie.
djpit Napisano 7 Października 2013 Autor Napisano 7 Października 2013 19 na pewno odpada, chcę jeździć wygodnie, jak na razie tylko na giancie czułem się komfortowo, pochodzę jeszcze, może Hexagon się trafi jakiś bo ma mniej sportową charakterystykę wiec jest wygodzniejszy dla mnie
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.