Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

Z miejsca proponuję na cele porównania SPD vs brak SPD, choć prawda jest taka, że ten sam kolarz musiałby jechać. :P Żadne porównanie sensu nie ma w innym razie, bo sprawdzamy trochę kolarza, a trochę pedały.

 

PS, stu takie segmenty powinno kończyć się nieco wcześniej - tam jest ustąp, więc metr od drogi powinien się segment dla bezpieczeństwa kończyć czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biker start z lotnego oczywiście bo to było w trakcie pętli robione.

 

@Hookie to tak na szybko wyciąłem z ciekawości poniekąd.

Ale oczywiście nie polecam w żadnym wypadku tak KOMa robić bo to niebezpieczny odcinek jest!

Na szosie to myśle ze średnia 55km/h to da sie lekko zrobić, a na MTB to nie wiem i na pewno nie bede próbował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wrzuciłeś to łagodniejszy odcinek podjazdu jest, ale dzięki! Pytanie to tak Strava ucięła czy po prostu takie mierzone było, mi zależy na całym odcinku od mostu w Zbrosławicach do świateł z DK 11. Wczoraj jechałem i ta 5km podjazdu zajęła mi 11:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie ten odcinek co mierzyłem miał dokładnie 5,105km i czas 11:32 i średnia 26,02km/h na mtbku oczywiście jechane! To pokazał licznik po zmierzeniu tylko średnia co źle pokazał, a już wiem to cała średnia była z dystansu dziennego

 

ps. Mam głupie pytanie na stravie widać kto na szosie lub kto na mtb jechał bo wiadomo z szosą nie mam szans, a z mtb jakieś tam porównanie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chłopaki że przenosicie swoje zadawnione spory z bikersów na inne wątki ;) A ja nawet nie wiem co Wy chcecie w ogóle testować - czy spd pomagają podczas jazdy po równym? To tak jakby testować czy pomaga zmniejszenie wagi roweru, albo wąskie opony o niskim oporze toczenia. Ja rozumiem, że może Ci się źle jeździć w SPD Biker, nie każdemu odpowiadają te pedały, ale nie zmienia to faktu, że naukowo udowodnione jest, że spd mocno pomagają podczas jazdy po równym (terenowe góry to inna bajka, tam wiele osób rezygnuje z spd na rzecz platform bo spd nie sprawdzają się na krętych zjazdach gdzie trzeba sporo pomagać sobie nogami). Żadne tam bardziej równomierne kręcenie tylko cała dodatkowa grupa mięśni do wykorzystania, szczególnie dobrze to czuć właśnie na podjazdach gdzie zamiast generować całą moc z mięśni czworogłowych ud, możesz wykorzystać też grupę tylną podczas podciągania roweru. Inna sprawa, że z spd trzeba umieć korzystać i znam ludzi którzy jeżdżą na takich pedałach dłużej niż rok a nadal korzystają z nich jak z platform ;) Natomiast udowadnianie sobie czegokolwiek jeszcze w jakimś dziwnym pojedynko-wyścigu jest dla mnie śmieszne. Nawet jakbyś wygrał Filipie to by pokazało jedynie, że jesteś mocniejszym kolarzem - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasq racja zupełna, co z tego, że Marcin ma spdki jak ich nie wykorzystuje w 100%, pokusiłbym się, że nawet 30% ! Taka prawda noga ważniejsza jest i to ona warunkuje moc

 

Dziecko, aby o czymkolwiek dyskutować przyswój sobie takie terminy jak moc, wydolność i wytrzymałość bo mylisz te pojęcia i wszystko wrzucasz do worka MOC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...