Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

Waga roweru to jedno, waga kolarza to drugie, umiejętności, noga i znajomość trasy to jeszcze co innego.

 

Ważę 73-74 kg obecnie, mój mtb 12,5 kg a szosa 9 kg. Pyknąłbym te podjazdy na mtb gdybym miał w nim SPD. Nie chce mi się przekręcać. :D na pewno bym się lepiej czuł z górki i na zakrętach. :)

No a tak jak biker napisał: na podjeździe wzdłuż wpkiw dziury wybijają z rytmu. No ale złej baletnicy... I mówię tu o sobie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Hook to jeszcze lepiej, ze masz platformy! To da dogłębny obraz tego jak ważne sa spd i to na podjeździe jeszcze! A jak ja sie muszę namęczyc bez nich :P

Please, zrób to dla celu eksperymentalnego! ;) teraz na szosie masz tylko 2s straty do mnie, a bardzo jestem ciekaw ile byś miał na góralu ;) Obstawilbym, ze bez spd nie zszedł byś poniżej trójki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spd czy nie to jeden pomiot, to akurat najmniej daje no może jedynie bardziej równomierna praca i tyle! Ja tam nie widzę różnicy między spd, a platformami, jak kręcisz dobrze to i spdki ci zbędne, jedynie przy glebie lądujesz z rowerem. Jakoś jeździłem w spdkach rok i podziękowałem na rzecz platform, w górach niebo, a ziemia

 

Ciągle narzekacie na sprzęt zamiast wpadać do parku i bić rekordy Stu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy SPD, a platformami to tylko dlatego, że nie jeździłeś nigdy na SPD, albo jeździłeś za krótko. Sorry, ale różnica jest kolosalna, choćby w stabilności stopy, i tym że możesz również ciągnąć pedał w górę co daje dużo większą efektywność. Możemy zrobić zakład i rozpędzić rower na prostej do 40-50 km/h, uwierz że na SPD zrobię Cię na szaro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy SPD, a platformami to tylko dlatego, że nie jeździłeś nigdy na SPD, albo jeździłeś za krótko. Sorry, ale różnica jest kolosalna, choćby w stabilności stopy, i tym że możesz również ciągnąć pedał w górę co daje dużo większą efektywność. Możemy zrobić zakład i rozpędzić rower na prostej do 40-50 km/h, uwierz że na SPD zrobię Cię na szaro ;)

To powodzenia ci życzę, za cienki w uszach jesteś! Czy rok to krótko to nw, Ja tam wolę platformy i tak

ps. Dokładniej czytaj co pisze, jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś przeczytał, że napisałem na spdkach bardziej równomierna praca jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa trasa wcale nie pokaże mocy, poza tym jakbym miał zrobić trasę Katowice-Cieszyn na rowerze to musiałbym chyba kupić sobie uchwyt na książkę aby się nie zanudzić ;)

Mamy inne priorytety, Ty lubisz asfalt, ja techniczne trasy więc porozumienia nie znajdziemy, ale na krótkiej prostej, ewentualnie rozpędzeniu do jakiejś prędkości jestem Ci w stanie pokazać, że SPD pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj marudzisz Stu teraz, swoją drogą mówi że mocniejszy, a nawet w górach widzę że cienki na podjazdach jest gdzie moc się liczy i szybkość podjazdu wzniesień. Trasa na której idealnie się trenuje to Skoczów-Cieszyn przez Dębowiec i Gumną bądź Kończyce Wielkie

 

Marcinie drogi wiem, że SPD to równomierność pedałowania i tyle, takie moje odczucia były jak jeździłem przez rok, ale bez nogi spdki ci g dadzą co prezentujesz swoją postawą w górach na podjazdach. Jedynie gdzie masz lepszą technikę to są zjazdy, ale to wyniki raczej z mojego spokojnego podejścia do zjazdu oraz różnicy w sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, podczas ostatniego wypadu w góry nie widziałem abyś szczególnie błyszczał na podjazdach, jak my z Danielem wjeżdżaliśmy na Małą Czantorię (wjeżdżali, a nie pchali rower) to byłeś zadziwiająco daleko z tyłu. Uwierz że gdybym miał więcej czasu na jazdę to nie miałbyś nic do gadania.

Ale moje wyzwanie jest aktualne, może być nawet park, ale ważne aby było pusto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem juz globus jak mi tu wcześniej radzono, teraz jeszcze muszę znaleźć odpowiednie mocowanie na kierownice i mogę sie przejechać ta trasa co proponujesz ;)

 

No Biker dawaj-wyzwanie rzucone musisz przyjąć co to dla Ciebie!? Jedna prosta i po krzyku, najlepiej ze startu z miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...