Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

IC za późno jak dla mnie.

Nawet w lipcu już było ciemno jak się wracało.

Czekam na te czwartki grodzieckie.

Jutro może coś pokręcę sie na rowerze.

Dziś zrobiłem generalne czyszczenie roweru. Zmieniłem łańcuch na jesienny, bo był najkrótszy. Co ciekawe ten wiosenny zrobił tylko 2.5kkm i zrobił się o milimetr dłuższy od tego jesiennego, który zrobił 4kkm. Widać przytyłem po zimie.

Trzeba zacząć jeździć bardziej siłowo. I trenować Erzuruma ;). Szczególnie umiejętności w samrkaniu bez użycia rąk.

W sumie coś dla Andrzeja, bo on kurczowo trzyma kierownicę i nie ma kiedy smarkać.

Na park... coraz cięzej się wybrac.

 

No ale 3:13 zrobić podjazd. no dla mnie nie osiągalne.

Gratulacje Andrzeju :thumbsup:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tego co piszą w innych tematach jak "kącik szosowy" to moje łańcuchy są pancerne.

Po za tym z tego co czytałem to bywa, że dwa "takie same" łańcuchy ten samo model w Shimono potrafią mieć różne długości. Róźnica milimetra pewnie. Co na całości stanowi poniżej 1 promila więc pewnie mieści się w granicach normy.

No wziąłem sobie do serca rady tak zwanych "znawców" rowerowych.

Według wszelkich prawideł łańcuch zaczyna robić się "niegrzeczny" i niszczyć ząbki jak przekracza 0.75% wyciągniecia. Moje trzy ultegry mają wg moich obliczeń 0.50% dopiero więc niby nic nie niszczę.

Oczywiście jest to nieprawdą, bo na zębach już widać nacisk jaki idzie. Nie ma tragedii ale po 25 tysiacach pewnie będe wymieniał blat. A za 5kk koronkę 18 i 17, z tego co widzę w internecie można je kupić oddzielnie za 1/3 ceny kasety.

 

Za to nadal śmiać mi się chce jak czytam wypowiedzi, że ktos w sklepier radzi zmianę łańcucha przy 300km. Ja smaruję raz na tydzień, a czyszczę gruntownie co dwa.

Chętnie poczytam wasze opinie jak to robicie w WPKiW.

 

 

edit -  no tak z IC to prawda bywało, że wracałem na 21 lub później, a jak rano się idzie do pracy to nie za bardzo pasuje. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na jednym łańcuchu , czyszcze co dwa tygodnie. Z tego co widze to piszą tu sami mocniejsi kolarze , ale pewnie jeżdżą po parku takie osoby jak ja ( jeżdże czysto amatorsko , średnie kolo 20-25km/h) i mysle ze smialo moglyby sie rowniez wypowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markovsky po to jest temat żeby ludzi którzy jeżdżą po parku pisali nie liczy się to czy jeździsz szybko czy wolno ważne jest to że ci się chce wyjść a nie siedzieć przed telewizorem i chodować bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...