Skocz do zawartości

[rower] CUBE Attention -> Acid -> Radon ZR Team 7.0 2014?


Pejot1975

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w sumie już miałem wybrany rower Cube Attention (21") ale sprzedawcy zaczeli mnie namawiac na Acid (21") - nie wszyscy, niektorzy ku mojemu zdziwieniu mówili abym został przy Attention. Głównym argumentem jest zdecydowanie lepszy amortyzator, za który niby opłaca sie dorzucić parę złotówek, przerzutka lepsza.... Później czytając forum "odkryłem" Radona. Nowy ZR Team 7,0 (20") bardzo mi odpowiada malowaniem i osprzętem ale nie znam tej marki w ogóle.

 

Jeżdżę głównie las i troche asfalt. Parę razy w roku w góry. Ale nie jest to wyczyn tylko amatorsko dla siebie. Nie musze "leżeć" na rowerze ;)

 

Czy wg Was lepiej kupić jeden z Cubów czy iść w Radona ze zdecydowaniem lepszym osprzętem? I tu pytanie do użytkowników Radona - jak wyglada trwałość i wykonanie Waszych rowerów? Zastanawia mnie ta różnica w cenie nawet przy sprowadzeniu do Polski wychodzi to bardzo dobrze. Niby sprzedaż głównie internetowa ale aż taka różnica?

 

Kolejne pytanie do specjalistów. Cuba dosiadałem i jest ok. Rama Radona sie ciut (?) różni. Jaka będzie różnica z pozycji?

 

fl0b.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pzdr

Pejot

 

Ps.

Widziałem na forum, że ludzie pisali że Radona można kupić tylko za rozsądne pieniądzę na http://www.bike-discount.de. Wg strony Radona mają partera w Polsce - testował ktoś zakup przy ich pomocy? Wiem, że ceny takie same jak w sklepie Radona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem przed podobnym dylematem. z powodu braku odpowiedniej ramy, kupiłem attentiona, generalnie jestem zadowolony. Różnica w wielkości ramy 21, 20 to zaledwie kilka milimetrów, ale później sam się przekonasz ze ma to kluczowe znaczenie. Na forum zaraz posypią się na mnie gromy ze mam cuba, który ma krótka ramę i nie jest dobra geo. Radeon rządzi na forum;-) Nie patrzyłem w specyfikę rowerów, ale uważam ze zaraz za optymalnie dobraną ramą pod siebie, bardzo istotny jest amortyzator, ponieważ sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na forum, że ludzie pisali że Radona można kupić tylko za rozsądne pieniądzę na http://www.bike-discount.de. Wg strony Radona mają partera w Polsce - testował ktoś zakup przy ich pomocy? Wiem, że ceny takie same jak w sklepie Radona.

 

Radon podobnie jak Rose i Canyon koncentruje się głównie na sprzedaży wysyłkowej. Kiedyś jakiś sprzedawca spod Poznania i firma z Opola mieli ich rowery w ofercie, ale nie wiem czy na sklepie. Ten partner, który widnieje na stronie 

Radona nie pisze nic o tych rowerach na swojej macierzystej stronie.

Najlepiej napisz do Bike Discount i Ci odpowiedzą czy i gdzie możesz przetestować rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon jest powiązany finansowo z f. Cube.

 

Wbrew pozorom taniej można (było ?) kupić Cuba niz Radona (mowa o rowerze o porównywalnym osprzęcie) co wynika z tego iż na Cuba można uzykać duże rabaty - na Radona praktycznie żadnych (chyba, że trafi się na promocję) W zasadzie powinienem napisać iż tak było do teraz - do pojawienia się serii "Team" w ofercie 29erów Radona. Te rowery są sporo tańsze od serii ZR Race więc być może mimo rabatu na Cube i tak wyjdą taniej.

 

Z tego też względu trudno Ci będzie uzyskac jakieś wiarygodne informacje na temat trwałości tej nowej serii ;-)

Niemniej jednak - patrząc na zdjęcia ramy są inaczej skonstruowane niż te z serii ZR Race. Rozwiązaniami, przkrojami rur bardziej przypominają starsze 26" Radona (co jestem w stanie oceniać porównując np. z rowerem żony z serii ZR Lady z roku modelowego 2012 - bardzo podobne). Zapewne będą odczuwalnie cięższe, ale i pewnie mocniejsze...

 

Porównując geometrię można powiedzieć iż sytuacja się  odwróciła - teraz Cube (przynajmniej ten którego geometrię zamieściłeś) ma ciut dłuższą ramę niż Radon z serii Team (w serii ZR Race ramy o tym samym "rozmiarze" są znacznie dłuższe, mają niższą główkę itp.)

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Dobrze rozumiem, ze wg tych wymiarów pozycja w Radonie bedzie ciut bardziej wyprostowana niż w Cubie?

 

Co do wagi Radona to jest ciut lzejszy od Acida ale dla amatora to kwestia pomijalna.

 

Ponizej specyfikacje. Acid od Attentiona rozni sie tylko tylna przerzutka i amorem (Rock Shox XC28 29", 100mm, Poploc).

 

l5jy.jpg

Edytowane przez Pejot1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...