Skocz do zawartości

[kierownica] Wibracje kierownicy i koła przy szybkim zjeździe


adrianko

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

 

Mam rower od ponad dwóch lat - Wheeler Cross 6.6.

Ostatnio przed sezonem wymieniłem opony Schwalbe - miałem Racing Ralph - mam Smart Sam. Wymiana linek hamulców i przerzutek.

Rower serwisowany przed sezonem

 

Problem pojawił się niedawno. Ponieważ nie czesto jeżdzę szybko dopiero niedawno  znalazłem ten problem

Przy zjeździe z prędkością około 40 km , trzymając kierownice - czuję jakby koło "nie czuło szosy" - kierownica chodzi bardzo lekko i gdy próbuję wyhamowywać tyłem koło zaczyna wpadać w mega wibracje... wygląda jakby miało zaraz się rozlecieć... i koło i kierownica telepie tak że jest problem z hamowaniem ...im bardziej hamuję tym  to telepanie jest większe. COŚ JEST NIE TAK!!!!

 

Wczesniej taki efekt nie występował.... no może przy  ok 60 km czuć było lekki wibracje ale można było spokojnie wyhamować - wydaje mi sie że były spowodowane dużą jak na rower prędkością.

 

Musże to wyeliminować bo się niedługo zabiję na drodze.. AMcie podobne doświadczenia?? Co jest nie tak???

 

Byłem w serwisie. Przełożyli opony tył na przód ale dalej się tak dzieje. Nie zauważyli inncy niepokojacych objawów w rowerze.

 

Ten efekt szczególnie dzieje się przy wyhamowywaniu z dużej prędkości tylnym hamulcem gdy trzymam kierownicę. W  necie  nazywają to shimmy ale on występuje podobno gdy kierownica jest puszczona.

Ale dokładnie u mnie rower zachowuje się jak na tym filmie:

 

POMÓŻCIE KOLEDZY!!!!

Napisano

Masz luz na sterze za pewne .

 

 

Faktycznie śruba nie była dokręcona. Dokręciłem do oporu ale nie na chama. W sumie około 1,5 obrotu. Po dokręceniu kierownica nie ma oporu przy  luźnym skręcie po podniesieniu przedniego koła. Jutro sprawdze na zjeździe czy  problem występuje nadal.

Napisano

Jeszcze uwzględnij w tym luzie mostek. Bo jak dokręciłeś śrubę na dekielku, a nie poluzowałeś śrub w mostku to dalej będzie występować luz. Ciekawe, że tego nie sprawdzili podczas serwisu. 

Napisano

Jeszcze uwzględnij w tym luzie mostek. Bo jak dokręciłeś śrubę na dekielku, a nie poluzowałeś śrub w mostku to dalej będzie występować luz. Ciekawe, że tego nie sprawdzili podczas serwisu. 

 

 

Dzięki koledzy. Po problemie :D To była wina za słabo dokręconej śruby na deklu. Sam sobie to chyba zgotowałem...bo kiedyś  poluzowałem tam srubę a na mostku nic nie ruszałem. Potem zapomniałem dokręcić i efekt był jaki był. Teraz dokręciłem wszystko jak trzeba i rower jest sterowny.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...