Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, za 1200 na ten czas nie ma nic lepszego (chyba że używka :) Żeby był lepszy to musiałbyś dołożyć do tego:

http://allegro.pl/rower-kands-maestro-28-alivio-blokada-skoku-wys24h-i6714192026.html

To i tak dobra oferta za tego Kandsa bo inne oferty tego modelu na allegro to 1450zł

Ale jeśli max 1200 to Lazaro i też powinieneś być zadowolony biorąc pod uwagę jego cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, 

szybkie pytanko do bardziej doświadczonych użytkowników:
ak na tle polecanych wyżej  LAZARO INTEGRAL V2 i KANDS MAESTRO 28 wypada Kross Evade 5.0?

 

wiem ze to inny przedział cenowy, ale chciałbym wiedzieć czy warto zainwestować w używanego krossa?

Edytowane przez KondzioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponownie zwracam się z prośbą o modele rowerów, którymi powinienem się interesować. Mam środki i trochę czasu na wybór roweru. 

 

Wzrost: 195cm

Waga: 94kg

Długość nóg: 95cm

 

Szukam roweru uniwersalnego, który da radę na asfalcie i na szutrze. Często jeżdżę po polnych drogach z dołkami, a większość asfaltu, po którym się poruszam jest starej daty i posiada masę kamyków, które znacznie przyczyniają się do spadku prędkości. Generalnie, moje trasy wyglądają tak:

 

-kilka kilometrów polnych dróg

-jazda po idealnie gładkiej drodze

-jazda po drodze Made in PRL

-jazda po polnej drodze z cegłami, porozrzucanymi kamykami

 

 

Mój numer 1 to Lazaro Integral, ale trochę czasu minęło i ciężej dostać ten rower niż kiedyś...

 

W moim obecnym starym rowerze za 700zł bolą mnie kolana i gdy schodzę z niego po 30km to chodzę w dziwny sposób, tak jakby kolana i jego okolice za mocno pracowały, dlatego rzuciłem ten rower w kąt, bo czułem, że robię sobie krzywdę.

Cena do 1500zł oraz prosiłbym o gadżety, które warto dokupić do swojego pierwszego droższego roweru. 

 

 

Nie mam w swojej okolicy żadnego typowego sklepu z rowerami, niestety wszystko już zamknięte... dlatego będę musiał wybrać się do Decathlonu i przymierzyć jakąś ramę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Też prosiłem o doradzanie roweru i Integral daje radę w tej kategorii cenowej (wśród nowych sprzętów oczywiście). Rower bez trudu dostaniesz lazaro-bike.pl. 

Na dniach ma przyjść partia oznaczona jako 2017 - różniąca się jedynie grafikami. Polecono mi, abym dzwonił w czwartek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Eis,

Zatem tak, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Lazaro V2 Integral. Co Ci mogę doradzić na początek to to, byś idealnie się pomierzył i dobrał odpowiedni rozmiar ramy, ale z twoim wzrostem 21 cali pewnie będzie dobrym wyborem. Ja mam jakieś 192 cm, i gdy pierwszy raz siadłem na Integrala po przesiadce ze śmiesznie małego górala wydawało mi się, że siedzę jak na harleyu :) Nie siedziałem na innych rowerach, ale rama wraz z mostkiem jest długa, jeżeli będziesz chciał mogę Ci zmierzyć długość mostka (ale zdaje mi się, że jest 140mm), możesz ewentualnie przybliżyć siodełko na maksa, ale wtedy zaburzasz optymalną sylwetkę (tak mi się zdaję). Ja będę planował wymianę mostka na krótszy o 2-3cm, wtedy mam idealną sylwetkę, bo w tym momencie ręce mam zbyt wyprostowane co sprzyja drętwieniu i bólem przy większych wertepach a lubię wjechać i przejechać kawałek laskiem :)

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, czy bym Ci pomierzył dokładnie i podał interesujące ciebie wymiary to pisz śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może to być za mało, ale na twój wzrost 21' będzie na pewno ok, chyba, że masz śmiesznie krótkie nogi :P

Ramy od różnych producentów różnią się miedzy sobą chociaż mają te same cale, to wymiary inne. Co nie szkodzi na przeszkodzie pomierzyć rower na który się będziesz przysiadał by mniej więcej mieć odczucie jak to będzie w Lazaro. Polecam przelecieć po internecie i poczytać jaki rozmiar wybrali inni i przy jakim wzroście, większość od 190+ w górę raczej wybrała 21, niema się raczej nad czym zastanawiać jak nie chcesz jeździć z podkulonymi nogami. :P

Ale jeżeli się mylę w tym co piszę to niech inni mnie poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogólnie zastanawiam się nad MTB i mam założony temat niżej ale co mnie zastanawia to kwestia tego, że będę jeździł głownie po mieście i bardzo rzadko po jakiś polnych drogach. Czy to dobry wybór żeby kupować sobie MTB?

 

Podczas drogi do pracy mam 3 długie podjazdy;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę zapoznałem się z tematem. Poszukuję roweru do jazdy głównie w mieście, ścieżki rowerowy, parki. Sporadycznie wyjazdy w teren, ew. utwardzone drogi leśne. Z tego co widzę to polecany jest przede wszystkim kands i lazaro na osprzęcie alivio. Czy różnią się one wytrzymałością ramy jeżeli chodzi o wagę. Póki co ważę ok. 120 kg, a rower ma pomóc mi zrzuć nadprogramowe kilogramy. Czy któryś z tych modeli będzie wyróżniający się w moim przypadku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może to być za mało, ale na twój wzrost 21' będzie na pewno ok, chyba, że masz śmiesznie krótkie nogi :P

Ramy od różnych producentów różnią się miedzy sobą chociaż mają te same cale, to wymiary inne. Co nie szkodzi na przeszkodzie pomierzyć rower na który się będziesz przysiadał by mniej więcej mieć odczucie jak to będzie w Lazaro. Polecam przelecieć po internecie i poczytać jaki rozmiar wybrali inni i przy jakim wzroście, większość od 190+ w górę raczej wybrała 21, niema się raczej nad czym zastanawiać jak nie chcesz jeździć z podkulonymi nogami. :P

Ale jeżeli się mylę w tym co piszę to niech inni mnie poprawią.

 

Nogi właśnie mam o wiele dłuższe niż zwykle ma się przy moim wzroście. Którym modelem powinienem się interesować? Wolałbym jednak wydać około 1500zł, bo niedługo szykują mi się spore wydatki i to jest raczej ostatni z tych większych w tym roku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli celujesz w Lazaro, to brałbym tego Inegrala v3 na Alivio, równe 1499zł. Ja też na ten sezon kupiłem taki rower (integral v2) by nie wydawać dużych pieniędzy, a złapałem bakcyla i ten sezon przejeżdżę spokojnie. Jak się nakręcę bardziej to za rok zaopatrzę się w coś mocniejszego, lepszego. Jestem z tych co nie lubią wydawać dużych pieniędzy by potem rower leżał w kącie. A za rok można sprzedać i dołożyć do lepszej maszynki. Ale to wiadomo, twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie ten integral v3 prezentuje się nieźle :) a jakieś alternatywy do 1800 pln ?


http://allegro.pl/2016-lazaro-elitary-v3-hydraulika-blokada-alivio-i6749093066.html co powiecie o tym?


Inegral V3 różni się od tego Elitary V3 manetkami i hamulcami :) warto dopłacić 350 zł za te tarcze i manetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...